Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widać jak niektórzy nie mogą jeszcze się otrząsnąć z faktu że Eleven powstał i kupuje prawa jak leci, a przecież latem zeszłego roku twierdzili, że jest to niemożliwe. Fajnie że zaistnieli bo wolę płacić 11 zł, niż 48 ,  za gorszy dla mnie  kontent :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ważne jakie są wyniki oglądalności? :P

Dla właścicieli zapewne tak ale dla nas?Chce mieć pakiet Eleven i za to płacę a czy to ogląda tysiąc czy 100 tysięcy jest mi obojętne :P

No tak, ale tu chodzi o to żeby ten kanał nam trochę jeszcze posłużył. A  w takiej sytuacji długo nie pociągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kocik89 spokojnie pociągną jeszcze mają przetargi powygrywane więc oferta zapewniona na lata.Największa strata byłaby dla abonentów CP bo ta paczka to szansa oglądać to czego w CP nie było.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty OT prowokujący do sporu prywatnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ważne jakie są wyniki oglądalności? :P

Dla właścicieli zapewne tak ale dla nas?Chce mieć pakiet Eleven i za to płacę a czy to ogląda tysiąc czy 100 tysięcy jest mi obojętne :P

Oczywiście, że ważne. Dla wszystkich...

Jak tak dalej będzie to:

- więcej reklam?

- wyższa cena?

- za kilka lat zwijamy zabawki i bawcie się sami?

 

Prędzej czy później, rachunek ekonomiczny zawsze wygrywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś. Sami wybrali taką formę dystrybucji, więc to oczywiste, że kanały Eleven nie będą w czołówce rankingu kanałów sportowych. Osobiście uważam, że ESN nie powinien zwracać zbytnio uwagi na wyniki oglądalności, ponieważ to nie jest ich podstawowe źródło dochodu. Jeżeli jest inaczej, to znaczy, że sytuacja tych kanałów nie wygląda najlepiej. Z pewnością wyniki oglądalności nie są rzeczywistym odzwierciedleniem prawdziwego dochodu z tych kanałów, i tylko ESN wie, ile abonentów płaci te 15 zł za ich kanały, oraz jak wygląda ogólny z nich dochód.

Edytowane przez neo_patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naprawdę wierzysz że reklamodawcy własny hajs rozliczają wg tych wirtualnych danych? Na stole jest mega kasa i dane muszą być wiarygodne. I nie chodzi tutaj tylko o oglądalność, ale zasięg techniczny, który pokazuje rozwój kanału. Eleven, gdyby miał w miarę niezłe lub rokujące dane to by na rok je pokazał. To byłby taki sygnał dla rynku: idziemy do przodu. Pisałem już kiedyś o tym. Nic nie pokazali, bo jak widać, nie ma co. Dlatego z przymrużeniem patrzę na zachwyty i krytykę kanału. To nie ma nic wspólnego z jego realna pozycją.
P.S. Do mnie nigdy nie dzwoniono np. z sondażem. I przez to też mam uznać, że są wirtualne? A przecież się sprawdzają.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Poprawiono też nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już wszystko jasne. Zasięg techniczny Elevenów jest dramatycznie mały, to zaledwie 3,7%. Czyli dostęp do kanałów ma około 68 gospodarstw domowych objętych telemetrią. 

 

Czyli jasno można stwierdzić, że te badania to zwykłe kłamstwo. Dostęp do Elevenów ma 75% abonentów kablówek + nc+ i CP, o czym mówił Menken w sierpniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czym ta ekscytacja. Zasięgi techniczne "początkujących" kanałów premium tak wyglądają. Będą nadawać 20 lat jak Canal+ to dojdą do dwucyfrowej liczby.
Dawne nPremium przykładowo miały zasięgi w okolicach 1% ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te badania to tez jakiś bubel. Mam paru Polsatowcow w rodzinie i choć to sa tzw. Janusze to wykupili Elevena dla F1. W pracy tez sporo chłopa ma Eleveny i ja tego naprawdę nie rozumiem jakie 3%?? Sami ludzie z CP powinni im generować zasięg na poziomie C+, bo jak mowie oni nigdy nie mieli C+ bo jest za drogi, całe życie CP i jakieś 50% ma Elevena a w rodzinie 100%. Ja wiem ze to nie jest reprezentatywne, ale w skali kraju 3%?? Ten kanał jest w każdej liczącej sie dużej i małej kablówce i w CP, co innego jakby był tylko w nc+.

 

Jak taki C+ ma zasięg dwucyfrowy np. 10% to w pełni zrozumiałe bo cena + brak w CP, ale taki Eleven to powinien miec x2 C+, bo ludzi ktorych znam z 11 nigdy w życiu nie mieli C+ tylko Polsat Sport, a teraz maja Ekevena z powodu F1.

 

 

No i potem sie dziwić, ze oni liczą do meczu juve-inter 7k widzów jak z 68 gospodarstw (czyli z 3%) odpali 1 czyli 1/68*0,03 to potem wychodzą absurdalne wyniki i odchylenia przecież to z punktu widzenia statystyki jest poniżej jakiegokolwiek poziomu istotności, bo jak ten 1 z 68 zachoruje, wyjedzie do rodziny to okaże sie, ze juve - inter oglądało 0 zero widzów. Czy to jest poważne? A gdzie rozkład Elevena na miasta, wsie, wiek ludzi, Polska A czy B...to ma ogromne znaczenie! Ja te 68 np. przypada w większości na rodziny a nie np kawalera to wiadomo, ze rzadziej poleci, tak samo jak to odbiornik Janusza, który ma do F1 (na co wskazują wyniki f1) a nie kibica...żart po prostu żart.

 

Te badania to chyba sa dobre dla masowych ogólnotematycznych stacji, ale nie dla danego rodzaju sport czy natura, bo po prostu za mało raczej telemetrow zeby to racjonalnie oszacować, za mała próbka - co to jest 68 domów w skali kraju?? I w skali wszystkich tv w domu.

Edytowane przez Electrixxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy Wy jesteście z gimnazjum i nie potraficie analitycznie myśleć?

Zasięg techniczny podany przez Stars TV to jest zasięg liczony tych z telemetrem, mnożony/dzielony przez iluś tam domowników, razy ileś tam, zapewne mają jakiś ABSURDALNY wzór, lub badania telemetrami są ściemą tylko.

I teraz pytanie do Was. Czy ktoś z Was w domu ma telemetr? Albo czy ktoś słyszał o takim urządzeniu wśród znajomych, rodziny? Bo ja nigdy w życiu nie miałem z tym styczności i nie znam nikogo kto to ma.

 

Po drugie jak te statystyki mają się do ogółu? Co jeżeli ten telemetr posiada babcia, która ma full pakiet nc+ bez Elevenów bo jej sporty nie interesują? Albo dziadek z CP, który ma średni pakiet? Jak to się ma do tego wszystkiego? Przecież wiadomo, że nie każdy ogląda sport, a Ci którzy mają te telemetry (wątpliwa sprawa) to oni mogą oglądać jedynie Moda na Sukces lub M jak Miłość. wtedy poprzez absurdalny wzór Nielsena wychodzi na to, że Eleven ogląda 0,04%, gdzie dziadek nagle włączy Eleven - 1 osoba i nagle już podskakuje do 4%, włączy je 5 osób już nagle statystyki to 17,4%. Co za absurd?

 

Po trzecie znam bardzo dużo osób, które wykupiły Eleven tylko dla ligi hiszpańskiej, nie znam nikogo kto ma to dla F1. Sam ani razu nie oglądałem F1 i nie mam pojęcia skąd te absurdalne statystyki? Nie znam nikogo odkąd odszedł Kubica ogląda F1.

Po czwarte te telemetry kłamią. Co jeżeli jakiś wujek Janusz. lub babcia wyjechała do rodziny? Co jeżeli dziadek poszedł doić krowę na wsi a posiada telemetr? Co jeżeli ciocia Zdzisia, która posiada telemetr poszła do szpitala? Przecież te statystyki to absurd. Absurd nad absurdami.


 

Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko 1820 to mogą być mamusie, babcie, dziadkowie, którzy sportem kompletnie się nie interesują, tylko Dlaczego Ja, M jak Miłość, itp. oglądają i nic więcej.

Więc te statystyki są beznadziejne i absurdalne.

 

Nie znam nikogo kto miałby telemetr w domu. Zapewne tych 1700 ludzi, klórzy mają ten cud techniki sportu to nawet w życiu na oczy nie widzieli. Więc jak to się ma do tych rzeczywistych danych?

 

Te dane są absurdalne i pokazują jak w takim milionowym kraju rodzi się manipulacja.

 

Co jeżeli z tych 68 osób, które wykupiły Eleven nagle wszyscy wyjadą do rodzin? Wtedy oglądalność będzie 0%? toż to absurd.

 

Ps. To tak jakby zrobić statystykę ile % pije ludzi w Polsce.

Mamy 1820 osób, nie wiadomo czy to alkoholicy, czy ludzie którzy alko nie nawidza i teraz tak, jeżeli z tych 1820 osób to alkoholicy, to będzie średnia, że 100% Polaków pije alkohol, jeżeli z 1820 osób pije tylko 68 osób to średnia wychodzi, że w Polsce procent pijących Polaków wynosi 3,7% społeczeństwa. A co z Rysiem spod sklepu monopolowego, który nie został objęty badaniem, oraz innych Januszy?

Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, że niech będzie, tylko te dane są absurdalne. Bo ani nie znam nikogo kto ma dostep do tego cudu techniki, ani nie można z 1820 osób, którzy to mają robić statystyk, bo w większości z nich mogą być babcie, dziadkowie, którzy sportem w ogóle się nie interesują i mają średnie pakiety w platformach sat/kablówkach.

 

To pokazuje, że te dane to manipulacja i absurd :) i nic dziwnego, że Orange Sport ma niby większą oglądalność. Przecież to absurd nad absurdami. Te badania powinny już wylecieć z Polski bo to szkodzi interesom różnych stacji TV. Tu łatwo można manupulować danymi. Może być tak, że ktoś zapłaci dla Nielsena i Nielsem podciągnie statystyki.

Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...