Skocz do zawartości

Copa América


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Ja kupuję zawsze Skarby Kibica:

- na mundial (z PS, kiedyś z PN)

- na EURO (z PS, kiedyś z PN)

- na Ligę Mistrzów (PS)

- Ligi w Europie (PN, ale teraz już nie kupuje, bo te wydania gazetowe i dziwny format kompletnie obrzydziły mi dalsze kolekcjonowanie)

- Ekstraklasę (PS, kiedyś PN)

- I Liga i niższe ligi (PS)

- okazjonalnie też na Igrzyska Letnie/Zimowe, Formułę 1, jakieś pojedyncze edycje typu Lech w Lidze Europy, finał Ligi Mistrzów: Barcelona vs Juventus (PS)

 

 

To PS wydaje  skarby kibica o F1? :woot: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wciąż to robi, ale w czasach Kubicy wydawał regularnie. Kilka takich mam w swojej kolekcji. Dwa albo trzy. 

 

Po jakimś czasie jednak przestałem kupować i nie orientuję się za bardzo jak to z tymi SK F1 obecnie wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy rozpiskę:

 

https://satkurier.pl/news/129342/gdzie-obejrzec-copa-america-2016-plan-transmisji.html

 

8 meczów w okolicach 4:00 nad ranem... powiem szczerze, że ta pora najbardziej będzie mi ciążyć. 

 

Najgorsze jest to, że kilka naprawdę świetnych meczów o tej godzinie poleci:

 

Brazylia - Ekwador

Argentyna - Chile

Kolumbia - Paragwaj (moje dwie ulubione reprezentacje z CONMEBOL)

Ekwador - Peru (ten można sobie jeszcze odpuścić)

+ niektóre mecze z udziałem m.in. Argentyny, Kolumbii i Urugwaju

oraz dwa ćwierćfinały

 

Niedobrze :/ Resztę meczów na bank obejrzę. Pozostałe, które powyżej wymieniłem jak zdrowie dopisze ;) Na pewno będę celował w te trzy pierwsze spotkania z listy i ćwierćfinały (jeśli pary będą w miarę atrakcyjne). 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykuł pokazujący jak daleko finansowo odskoczyło Euro od Copa America http://www.przegladsportowy.pl/felietony,felieton-michala-zaranka-mistrzostwa-dwoch-kategorii,artykul,678157,1,920.html

Ja na szczęście nie mam tak ambitnych planów i zamierzam oglądać tylko wybrane mecze, ale już wiem że finał mnie ominie ze względu na zaplanowaną podróż. Poza tym jeszcze są finały NBA i Gra o Tron :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy rozpiskę:

 

https://satkurier.pl/news/129342/gdzie-obejrzec-copa-america-2016-plan-transmisji.html

 

8 meczów w okolicach 4:00 nad ranem... powiem szczerze, że ta pora najbardziej będzie mi ciążyć.

 

Najgorsze jest to, że kilka naprawdę świetnych meczów o tej godzinie poleci:

 

Brazylia - Ekwador

Argentyna - Chile

Kolumbia - Paragwaj (moje dwie ulubione reprezentacje z CONMEBOL)

Ekwador - Peru (ten można sobie jeszcze odpuścić)

+ niektóre mecze z udziałem m.in. Argentyny, Kolumbii i Urugwaju

oraz dwa ćwierćfinały

 

Niedobrze :/ Resztę meczów na bank obejrzę. Pozostałe, które powyżej wymieniłem jak zdrowie dopisze ;) Na pewno będę celował w te trzy pierwsze spotkania z listy i ćwierćfinały (jeśli pary będą w miarę atrakcyjne).

Zawsze jeszcze można zobaczyć powtórkę w TVP Sport nie szukając wyniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze turniej się nie zaczął, a już mnóstwo absencji. 

Keylor Navas wyeliminowany z powodu urazu, Kostaryka więc nie ma genialnego golkipera. 

W Urugwaju prawdopodobnie wypada Nico Lodeiro z Boca Juniors. 

Ale co mają powiedzieć Brazylijczycy? Nie dość, że Dunga powołał kadrę jaką powołał, to jeszcze dochodzi masa urazów, które dzień po dniu eliminują zawodników -> 
http://zzapolowy.com/plaga-kontuzji-u-brazylijczykow-przed-copa-america/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sprzyjam innym drużynom narodowym ze strefy CONMEBOL & CONCACAF więc absencje w szeregach Urugwaju, Brazylii i Kostaryki są mi nawet na rękę  :mrgreen:

 

Swoją drogą sporo tych kontuzji i to na obu Kontynentach. Na EURO tych wyrw zrobiło się naprawdę sporo. Właściwie każda reprezentacja się z tym zmaga. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykuł pokazujący jak daleko finansowo odskoczyło Euro od Copa America http://www.przegladsportowy.pl/felietony,felieton-michala-zaranka-mistrzostwa-dwoch-kategorii,artykul,678157,1,920.html

Ja na szczęście nie mam tak ambitnych planów i zamierzam oglądać tylko wybrane mecze, ale już wiem że finał mnie ominie ze względu na zaplanowaną podróż. Poza tym jeszcze są finały NBA i Gra o Tron :).

Każdy ma swoją  teorie Kowalskiego . Ja jako kibic  Hiszpanii    długo czekałem na pierwsze sukcesy. Trzeba było czekać aż się pojawi  Xavi Iniesta   i Torresi  Villa  by coś wygrali  bo  Sfinx  regularnie pchał swoich Madridistas i zero sukcesów. Canizares  Raul    Hierro  Guti    Salgado  i tak można wymieniać        nic nie wygrali w reprze. POjawili się Xavi Iniesta Torres  i wygrali   Euro 2008   a potem zaczęła się domonacja.  Jednocześnie Brazylia exportuje duzo talentów do La Ligi przez co także oglądam Copa America.  Chile  wygrało    Urugwaj wygrał też     Brazylia nie wygra  bez Neymara  . Więc Argentyna?  Z grupy wyjdą nawet bez LEO ale co dalej.  Większe braki są na Euro.   Nimecy bez kompletnej obrony oraz pomocy.  Francuzki  podobnie  tylko inne pozycje.

Dobrze że sezon 2016/2017 będzie bez żadnego turnieju latem.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była mowa o skarbach kibica, są pasjonaci Copa America więc mam dwa linki, oba mam nadzieję przypadną do gustu ;)
 

1. SKARB KIBICA COPA AMERICA od agrentyńskiego "OLE" ->  http://www.planetagrandt.com.ar/2016/06/la-guia-ole-de-la-copa-america-2016.html?m=0 

 (dodam, ze ja pobrałem go za darmo z trzeciego linku pod okładką)

 

2. Wywiad z Bartłomiejem Rabijem -> http://zzapolowy.com/bartlomiej-rabij-zapowiada-dla-nas-copa-america-2016/

 

Startujemy za ponad 10 godzin, zatem VAMOSS!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wywiad  :wink:

 

Komentarze, opinie Rabija zawsze dobrze się słucha i czyta. Nie przeszkadza mi nawet to jego Alvisowanie  :aha:  

 

Ostatnio coraz częściej zaglądam na stronę i twittera Radio Brazylia. Lubię te klimaty choć samej Brazylii na tym turnieju nie kibicuje. Mam inne ulubione reprezentacje. Jedna z nich zagra już dziś.

 

USA - Kolumba, dobry meczyk na dzień dobry. Pełen podtekstów. Zawsze gdy widzę nazwy tych dwóch krajów obok siebie od razu przez głowę przechodzą mi następujące myśli TAGI: Pablo Escobar, narkotykowi kowboje, Andres Escobar, mundial '94, gol samobójczy, zabójstwo Escobara, kultowa reprezentacja Kolumbii z Asprillą, Valderramą, Rinconem i całą paczką boiskowych pomyleńców i wirtuozów + niemniej kultowa reprezentacja USA, drugiej takiej już nie będzie: Meola, Lalas, Balboa, Ramos, Jones, Wynalda...  

 

Tamta reprezentacja Kolumbii to chyba do dziś jedna z najbardziej niespełnionych ekip w dziejach futbolu:

 

 

#footballromantic

 

Fajnie, że na ostatnim mundialu wreszcie doczekali się godnych siebie następców. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne stadiony, mega pojemności, gdyby tak zachowali średnią 65 tys. na mecz to Copa America byłby sukcesem. NIe zgadzam się z Michałem Kołodziejczykiem, że CA powinno być tylko z tych ekip co były zawsze, i że rok po roku to też żart. Ja się cieszę USA w piłce nożnej to co roku postęp, nic tylko czekać aż będą czarnym koniem któregoś z mundiali. Podobno Argentyna faworytem, ale ostatnie turnieje wskazują że o faworyta ciężko. A może USA? :D

Szkoda tych nocnych godzin, ale jak będzie trzeba to się wstanie w nocy.

Edytowane przez MartinFC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprodukowałem się na milionpięćsetstodziewięćset znaków żeby poprzeć Twoją tezę, ale niestety mój post przepadł z powodu 1-sekundowej awarii internetu i cały post szlag trafił  :sciana:  :sciana:  :sciana: eh...  :facepalm: Kolejnego już mi się nie chce pisać  :roll:  

 

W każdym bądź razie i ja uważam, że Stany Zjednoczone to najlepsze co mogło spotkać jubileuszową edycję Copa America. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W inauguracyjnym meczu gospodarze USA przegrały z Kolumbią 0-2. Oglądałem tylko drugą połowę i mimo, że nie było w niej bramek to była ona ciekawa (poprzeczka Kolumbijczyków czy wybicie z linii bramkowej przez kolumbijskiego obrońcę). Ciekawsze mecze w fazie grupowej będę oglądał, a od półfinału raczej wszystko, chyba że będę zmęczony po meczach EURO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sentorio, w pierwszej połowie był mecz lepszy ;)

W ogóle mi tam się podobał cały mecz. Futbol jednak lepszy od soccera ;D

 

@Project_ALF, też uważam, że powierzenie turnieju USA to był dobry ruch. Piękne stadiony, sprawna realizacja telewizyjna na plus. 

 

 

 

Zgadzacie się z notami? -> http://zzapolowy.com/kolumbia-ogrywa-gospodarzy-na-inauguracje-copa-america-centenario/

 

----------------

Ponadto PLUS dla TVP za zaangażowanie Marcina Gabora w rolę eksperta. Jednak sprawdziło się co pisałem w temacie "TVP Sport"  ;)

 

Oby jak najwięcej meczów skomentował jako ekspert. No i szkoda, że Laskowski nie może każdego meczu robić... Świetny duet razem stworzyli! 

Dziś już pewnie wkroczą do akcji Jońce czy Jasiny... Dramat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wczorajszych meczy Copa America to rozczarowały w 3 spotkaniach tylko jedna bramka! Oglądałem pierwszą połowę meczu Kostaryka-Paragwaj i dobrych sytuacji było niewiele, za to pierwsze co mi się rzuciło w oczy to dużo fauli. Na mecz Haiti-Peru wstałem w nocy zobaczyć wynik i akurat trafiłem na bramkę dla Peru. Dziś zamierzam oglądać drugą połowę meczu Meksyk-Urugwaj i mam nadzieję, że nie zawiedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam tylko na Argentyna- Chile. Może tam będą w końcu jakieś fajerwerki. Niestety spodziewałem się tak niskiego poziomu spotkań- piłkarze nie mieli kiedy odpocząć, a i ten turniej jest potrzebny jak zającowi dzwonek. I co jak Argentyna wygra, to Messi będzie bardziej poważany? Na pewno nie, wiele osób(i słusznie) uzna, że to podrzędny turniej, który nawet Brazylia zlekceważyła, całe siły mobilizując na Igrzyska. Ligi w Ameryce Płd nawet nie mają przerwy albo skończyły rozgrywki tuż przed rozpoczęciem CAC. Paranoja. Nawet TVP traktuje te rozgrywki jak zło konieczne, bez specjalnych magazynów, analiz itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dzisiaj Ekwador powinien wygrać bo sędzia się nie popisał i nie uznał kuriozalnego samobója.

 

Jeszcze większy błąd popełnił sędzia w meczu towarzyskim, wczorajszym Niemcy-Węgry, ewidentny gol w 59 sekundzie, a sędzia boczny z niczego zrobił spalonego.

 

Do tego z grafiką na CA się też nie popisali realizatorzy. Wczoraj zapomnieli o flagach w meczu Kostaryki z Paragwajem, a w meczu Brazylia-Ekwador pomylili koszulki.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sędzia uratował Brazylię. 

 

Sam turniej rzeczywiście bardzo ciężki. Klimat i chyba godziny rozgrywania meczów są bardzo wykańczające dla piłkarzy. 

 

Od razu przypomina się Manaus, mundiale w Meksyku (słynne opuszczone getry u Platiniego i innych) oraz MŚ... w USA. Tam też piłkarze momentami umierali na murawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie się mówi że w Copa America to gwiazdy południowoamerykańskie, technika, polot, ale prawda jest taka, że tam pada mało bramek i to od wielu edycji. To samo jest PNA, gdzie by się myślało że drużyny z Afryki są słabsze w obronie, taktycznie, więc pójdą do ataku na żywioł. Tak nie jest. Zarówno a CA jak i PNA pada dużo mniej bramek niż w Euro. A mecze z wynikami 0-0 i 1-0 są niestety normą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgodzę z tą pozytywną oceną, że turniej jest w USA. Brak mu niestety tego co jest u południowców jeśli chodzi o stadiony czyli pasji i  fanatyzmu. Mecze się odbywają ktoś przyjdzie tyle, to nie ten klimat.

Ogólnie się mówi że w Copa America to gwiazdy południowoamerykańskie, technika, polot, ale prawda jest taka, że tam pada mało bramek i to od wielu edycji.

[...] To właśnie Europa zabija to piękno południowców, bo niestety większość graczy ma doświadczenia z gry w Europie gdzie uczą się dwóch rzecz wyrachowania taktycznego i dyscypliny taktycznej. Wystarczy jakiekolwiek rozgrywki południowo amerykańskie od Copa Liberadores do ligi brazylijskiej aż do wenezuelskiej  i widać tam i pasja, i improwizacje czy też fantazje i nieprzewidywalność na boisku. 

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu zawierający wycieczki osobiste pod adresem innego Użytkownika forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...