Skocz do zawartości

Do Rzeczy


Gość wislok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yyy... możliwe że z tego powodu, iż czytam to w nocy, to może się coś mi pomylić, ale czy bracia Karnowscy naprawdę to zrobili? Naprawdę przyczepili się do konkurencji za krótką notkę w rubryce satyrycznej??? Przecież to jest jak dla mnie bez sensu. To może od razu wszyscy, który występują pod nazwiskami w takich rubrykach, niech robią takie "sprostowania"?

A tak na serio: Karnowscy nie chwycili żartu, co jest o tyle dziwne, że ich pismo ma rubrykę bardzo podobną w konstrukcji. Naprawdę, to nawet "atak" nie jest, tylko taka dziecinada.

 

Przy okazji: wydanie z filmem istotnie kosztuje 12,90. Sprawdziłem w Empiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o rubryce Mazurka i Zalewskiego jest- nasza jest super,a Ci to wymyślają bzdury . Wiadomo,że Karnowscy teraz mają kosę z Gmyzem. Gmyz twierdzi,że mieli taśmy,a ich nie publikowali. Ostro o to się spierali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na zapowiedź najnowszego numeru :)

 

Temat okładkowy "Polacy do nich nie dorośli", poświęcony jest elitom intelektualnym i artystycznym kraju. Składają się na ten temat 2 teksty: "Zdrada klerków" Krzysztofa Masłonia, który podkreśla "Żeby budzić sumienie, samemu trzeba je mieć", oraz "Uważają się za elitę"  autorstwa Wojciecha Wybranowskiego. A poza tym: Piotr Gociek analizuje sytuację w PO w tekście "Po co Schetynie chadecja". Rozmowa z Małgorzatą Wasserman na temat komisji śledczej ds. afery Amber Gold, która to komisja niedługo rozpocznie prace. Agnieszka Niewińska o przepracowaniu w artykule "Przepracowany jak Polak". Obszerny tekst Waldemara Łysiaka - tym razem o pijaństwie. W dziale kulturalnym Wojciech Engelking przedstawi serial "Stranger Things". W dziale opinii kolejna część debaty o rządzie PiS, w tym tygodniu wypowiada się Kamila Baranowska. Będzie także rozmowa z rzecznikiem ukraińskiego Prawego Sektora. W dziale historycznym tekst o tym, jak Sowieci popierali Niemców. Ze świata w tym tygodniu 2 artykuły - o Kremlu i o Włoszech. W dziale ekonomicznym rozmowa z głównym ekonomistą mBanku, Ernestem Pytlarczykiem, na temat strefy Euro. W dziale sportowym artykuł Łukasza Majchrzyka o multimedaliście olimpijskim, pływaku Michaelu Phelpsie. Cejrowski opowie o tym, gdzie lubi jadać, gdy podróżuje.

 

Jeszcze takie drobne info, w jednym z najbliższych numerów (ale nie w tym, który ukaże się jutro) pojawi się wywiad z Krzysztofem Bosakiem z Ruchu Narodowego, przeprowadzony przez Marka Migalskiego.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Do Rzeczy" przesadza. Było o celebrytach w przedostatnim numerze, teraz znowu, faktycznie ciągle piszą o jednym i tym samym. Powinni kogoś spoza redakcji lub Marka Migalskiego będącego krytycznie nastawionym poprosić o artykuł. Był Semka, teraz Baranowska.. powinna być rotacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to, iż po raz drugi w tym miesiącu robi się okładkowy temat o celebrytach, jest spowodowane tym, iż wciąż jeszcze mamy "sezon ogórkowy", w parlamencie są wakacje, więc nie ma za bardzo takich politycznych bieżących tematów, dlatego sięga się po takie sprawy, na które zwykle nie ma tyle miejsca w sezonie "poza-ogórkowym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się zajmą gospodarką, ciekawe tematy poruszą, nie bój się ja bym tam znalazł o wiele ciekawsze tematy. Gmyz obiecywał jakiś tekst i zlustrowanie jakieś osoby 2-3 miesiące temu. Gdzie to jest?

Zapowiedź wideo to kpina, może Ciebie Kirku powinni zatrudnić?

 

 

Zapowiedź nr tygodnika "wSieci" ponad 6 minut. 

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję filmiku w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to można na przykład zrobić tekst okładkowy o IO, nawet taką analizę dać "Czy 11 medali to wielki sukces polskiego sportu?". Wiem, może temat na pierwszy rzut oka bardziej do "Przeglądu Sportowego" pasuje, ale myślę, że taki tekst mógłby być dobrze przyjęty także w tygodniku opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?? Moim zdaniem ten temat pasowałby do "Do Rzeczy". W "Polityce" jest więcej tematów społecznych. Tu tej tematyki mi brakuje, o sytuacji niepełnosprawnych nie ma, można by więcej coś o sytuacji w rolnictwie napisać. Więcej o rozwiązaniach ustawy zaprezentowanej przez Prezydenta dotyczącej tzw. Frankowiczów z wyjaśnieniem co ona za sobą niesie, "Uważam Rze" obecnie miesięcznik ma dużo ciekawych tekstów . Da się , tylko chyba przeciętny czytelnik "Do Rzeczy" oczekuje czegoś innego. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też ten temat o Rio by się nadawał, co zresztą wyraziłem w poście :) A do "Przeglądu Sportowego" pasowałby z powodu tematyki. Tyle że "PS" jest dziennikiem, i tam za bardzo nawet miejsca nie ma na jakieś głębsze analizy, bo od dziennika sportowego oczekuje się raczej informacji o wynikach i relacji z wydarzeń. Więc tygodnik opinii ma tu przewagę.

Te tematy, które zaproponowałeś, też się nadają moim zdaniem. A co do tej kwestii, czego oczekują czytelnicy, to powiem tak: w zasadzie każdy czytelnik ma swoje preferencje i tematy, które by widział w piśmie. Ty chciałbyś więcej artykułów o gospodarce, ja chciałbym na przykład więcej tekstów o świecie, a ktoś jeszcze więcej Terlikowskiego. Tylko redakcji jest trochę trudno zadowolić wszystkich, i praktycznie zawsze trafi się ktoś nieusatysfakcjonowany zawartością numeru. Najłatwiej byłoby zwiększyć objętość pisma, wtedy wchodziłoby więcej tekstów. No, tyle tylko że wtedy albo byłoby też więcej reklam, albo cena pisma by wzrosła.

 

Swoją drogą, to "Do Rzeczy" mogłoby zrobić ankietę dla czytelników o piśmie, wzorem innych tytułów (np. "Polityki" właśnie), wtedy redakcja miałaby pewne wskazówki co do tego, jakie tematy mają gościć w tygodniku.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedź najnowszego nr Do Rzeczy:

- Wywiad z Nadią Sawczenką, najsłynniejszym więźniem wojny ukraińsko-rosyjskiej to myślę jedna z najważniejszych pozycji najnowszego numeru. Jak przeżyła okres więzienia, jakie ma plany i co sądzi na temat rozwoju wypadków na Wschodzie. Mam nadzieję,że poznamy odpowiedzi na te pytania.

 

-Wywiad z Michałem Daleszczykiem dyrektorem Festiwalu Filmowegow Gdyni. Ciekawe czy pojawi się temat braku nominacji dla "Historii Roja".

 

- Tematem okładkowym jest rozmowa z Pawłem Kukizem. Na okładce wybite nawiązanie do wywiadu GW z J. Tischnerem i propozycja by GW porozmawiała z Jezusem Chrystusem. Zapewnia w wywiadzie,że formacja pozostanie obywatelska i będzie patrzeć rządzącym na ręce.

 

- Nr jest pełen wywiadów. Zapowiadana rozmowa M. Migalskiego z Krzysztofem Bosakiem.

 

- Problem Marihuany leczniczej poruszy K. Baranowska w swoim artykule  "Przepychanka w konopiach".

 

- Kurs antyrosyjskiej polityki obecnie rządzących skrytykuje w swoim artykule Rafał Ziemkiewicz pn. " Dłużej Rosji niż Putina"

 

- T. Terlikowski poruszy kwestię tego jak wiara pomaga sportowcom. Ciekawi mnie ta pozycja.

 

Te i wiele innych tematów w najnowszym numerze tygodnika "Do Rzeczy". Wydanie będzie można nabyć z dwoma filmami o Katyniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze uzupełnię, że w jutrzejszym numerze będzie 4 część debaty o rządach PiS, swój tekst zaprezentuje Piotr Gociek, jego autorstwa także dziesiąta, ostatnia już część "Barw walki".

 

Co do filmu, to dokładniej to będzie 2-częściowy dokument na temat Katynia.

 

I jeszcze krótka informacja z mediów społecznościowych: "Do Rzeczy" ma już ponad 100 tysięcy fanów na Facebooku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to błąd "W"?? ale dziś M.Staniszewski był podpisany jako dziennikarz "Do Rzeczy". Przypominam,że pracował w "Do Rzeczy",ale odszedł wraz z T. Wróblewskim do "Wprost". Czy teraz po odejściu z "Wprost" byłby powrót do "Do Rzeczy". 

Co do P. Goćka to akurat w "Do Rzeczy" czy w Republice nie widać,ale to ogromny fan sportu czego daje wyraz w PR1. Czyli jest po jasnej stronie mocy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzielny wieczór, czas na zapowiedź nowego numeru "Do Rzeczy" (nr 36/187).

 

Okładkowy temat tygodnia to tekst Marcina Makowskiego pt. "Świat Applebaum i Sikorskiego", w którym zawarta będzie odpowiedź na pytanie, dlaczego wizerunek byłego marszałka Sejmu i ministra legł w gruzach, a jego żona bardzo się angażuje polityczne w tekstach?

 

A oprócz tego: wywiad z szefową KPRM, Beatą Kempą, na temat Trybunału Konstytucyjnego. Wojciech Wybranowski przedstawi historię pewnego układu w małym mieście, poprzez który uniewinniono osobę oskarżoną o molestowanie, choć dowody wskazywały na winę sprawcy. Kamila Baranowska zajmie się tematem reprywatyzacji i kłopotów, jakie z tego powodu ma prezydent Warszawy. O powrocie Kamila Durczoka do mediów napisze Agnieszka Niewińska.

 

W dziale "Kultura" debiut. O dziełach zrabowanych przez hitlerowców napisze Magdalena Ogórek (tak, ta sama co kandydowała rok temu na prezydenta). Będzie także artykuł Cezarego Gmyza i Andrzeja Horubały na temat filmu "Smoleńsk", który wejdzie do kin w ten piątek.

 

W dziale opinii kolejna część debaty o rządach PiS, tym razem Roman Graczyk odpowie na poprzednie teksty, jakie się w ramach tej debaty ukazywały. Wywiadu udzieli szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

W dziale "Historia" Piotr Semka przedstawi sylwetkę niedawno zmarłego kontrowersyjnego niemieckiego historyka, Ernsta Nolbego.

 

W dziale zagranicznym korespondencja Piotra Kowalczuka z Rzymu o sytuacji po niedawnym trzęsieniu ziemi, a także tekst Oliviera Baulta o francuskim Froncie Narodowym.

 

Będzie tekst sportowy, "Wielka gra" - Łukasz Majchrzyk o Legii w Lidze Mistrzów.

 

A Matthew Tyrmand zapowiada w numerze pozew przeciwko Gazecie Wyborczej.

 

Te oraz inne tematy już jutro w kioskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr Magdalena Ogórek będzie okazjonalnie publikować w "Do Rzeczy" : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/magdalena-ogorek-publicystka-do-rzeczy-zawieszony-atlas-sztuki

Bardzo mnie to cieszy,a jej pierwszy tekst bardzo ciekawy i wciągający. Także tekst okładkowy Marcina Makowskiego powstały we współpracy z Matthew Tyrmandem bardzo ciekawy przedstawiający sylwetkę żony Radosława Sikorskiego. 

Za tydzień "Do Rzeczy" z dodatkiem o polskich elitach mordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie : Dodatek ukaże się 19 września, więc nie w najbliższym numerze,a w kolejnym. Już mi się daty pomyliły. Dodatek nazywa się "Intelligenzaktion niemicka zagłada polskich elit". W dodatku o zapomnianych masakrach Polaków, o tym kim byli kaci z Einsatzgruppen oraz wstrząsające świadectwa ocalałych. Sponsorem dodatku jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych". 

 

Decyzja Gmyza o zostaniu korespondentem mnie zaskakuje. Co ona oznacza dla "Do Rzeczy". Gmyz nie będzie publikował już materiałów śledczych, nie będzie miał możliwości ich pozyskiwania. Jego aktywność się zmniejszy. Cosić niby też może dalej publikować w tygodniku- jednak odkąd została korespondentką w Brukseli z rzadka  się ukazują jej teksty. Ciekawe czy dalej będzie w rubryce dwaj panowie G?? Przypominam,że zastąpił w niej P. Gursztyna, niedługo w "Do Rzeczy" zabraknie dziennikarzy o nazwisku na G- został się jeszcze Gabryel :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dodatek sponsoruje PWPW, i jest już zapowiadany z 2-tygodniowym wyprzedzeniem, to możliwe że będzie to obszerna wkładka, i przeczuwam że to osobny zeszyt będzie.

 

A co do Gmyza - istotnie, nie będzie jak na razie publikować śledczych tekstów (więc zapewne więcej roboty dostanie pod tym względem Wojciech Wybranowski). Przeczuwam że warunki będzie miał takie jak Ćosić - raz na jakiś czas coś opublikuje. Swoją drogą to może być nawet szansa dla "Do Rzeczy", gdyż tygodnik będzie miał tak jakby "swojego człowieka" w Berlinie. Może nawet swój felieton dostanie, tak jak Kowalczuk z Rzymu?

Co z "Dwoma panami G"? No cóż, albo będzie trzeba szukać nowego partnera, albo będzie to tworzone drogą mailową lub telefoniczną.

Jeszcze co do Ćosić, to faktycznie, odkąd została korespondentką TVP, to jej teksty pojawiają się rzadziej, a gdzieś tak do czerwca były co tydzień, ewentualnie co dwa. Zresztą, pamiętam jeszcze jej teksty z "Wprost" z czasów, gdy to pismo miało 140 stron (i nie wypełniano 30 z nich dodatkiem reklamowym "Pielęgnacja skóry rąk"), i kosztowało 4,50, a naczelnego nie zmieniano co 1,5 roku, i wtedy też było to co tydzień. Może teraz uznała, że skupi się bardziej na aktywności telewizyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "Do Rzeczy" zyska?? Moim zdaniem w "Do Rzeczy" kuleje dziennikarstwo śledcze, dużo publicystyki, omówienia bieżących wydarzeń,ale za mało własnych newsów. "Wsieci" więcej ma materiałów, które przynoszą nowe wiadomości. Gmyz coś tam - choć moim zdaniem za mało publikował,a teraz pismo ucierpi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zapowiedź jutrzejszego "Do Rzeczy", nr 37/188:

 

Tematem okładkowym jest tekst Pawła Lisickiego "Krew na naszych rękach?", który stanowi fragment nowej książki redaktora naczelnego pod tym samym tytułem. Będzie to dotyczyć sakralizacji Holokaustu, która zaciera pamięć o polskich ofiarach.

 

A poza tym:

 

-Wywiad z wicemarszałkiem Sejmu, Joachimem Brudzińskim.

 

-Piotr Gociek o tym, czy warto zmieniać rząd.

 

-Rafał A. Ziemkiewicz i tekst "Państwo ze złota i bursztynu" (coś mi się wydaje że to o Amber Gold będzie)

 

-Kamila Baranowska ponownie o aferze reprywatyzacyjnej i o prezydent Warszawy w artykule "Hanna na krawędzi", a Marcin Makowski opisze dekret Bieruta.

 

-Wojciech Wybranowski przedstawi mapę polskich organizacji narodowych i wyjaśni, czym różni się ONR od MW.

 

- W Kulturze: Wojciech Engelking o wzlotach i upadkach superbohaterów, a także Rafał A. Ziemkiewicz o "ryku świętej krowy".

 

- W dziale "Opinie": Piotr Gursztyn o tym, dlaczego Kreml nie chce zgody w stosunkach z Polską, Piotr Wierzbicki i tekst "Dwie Polski", oraz Tomasz P. Terlikowski na temat aborcyjnego sprawdzianu.

 

-Ze świata: Piotr Semka o coraz gorszej sytuacji kanclerz Merkel, Szewach Weiss o Putinie, oraz rozmowa z marszałkiem Senatu, Stanisławem Karczewskim.

 

-W dziale ekonomicznym artykuł na temat walki Wirtualnej Polski i Onetu o dominację w polskim internecie oraz tekst o dalszej walce frankowiczów.

 

-W dziale sportowym tekst Łukasza Majchrzyka na temat trudnego dzieciństwa gwiazd tenisa (kolega @wislok będzie pewnie zadowolony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wislok byłby bardziej zadowolony gdyby napisali o Paraolimpiadzie,ale dla tego tygodnika niepełnosprawni nie istnieją :(

Dodatek, który się ukaże za tydzień będzie jednym z dodatków z cyklu " Polonia recordatur". 10 Października będzie "Wołyń",a 7 Listopada "Katyń". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to chyba jakiś nowy cykl będzie, bo nie kojarzę sobie, aby taka nazwa była używana. Zobaczymy jak to wyjdzie 19 września, jeśli będzie to przygotowane merytorycznie oraz interesująco, to te dwie daty, które podałeś, będę musiał sobie wpisać do kalendarza, żeby pamiętać, by w te dni zakupić "Do Rzeczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet z zainteresowaniem czytam "Do Rzeczy", ale strasznie mnie drażni negatywne przywoływanie w prawie każdym artykule Gazety Wyborczej. Rozumiem, że nikt z redaktorów ich nie lubi, ale to się po prostu aż źle czyta. Ktoś z Wyborczej współtworzył jakiś artykuł to już trzeba to wypominać, poszydzić. Nie ukrywam, że bardzo mi to przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...