Skocz do zawartości

Do Rzeczy


Gość wislok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Był psychiatra, czas na psychologa społecznego. Czy Kurski może być dalej prezesem TVP?? Być może na to pytanie znajdziemy odpowiedź w najnowszym "Do Rzeczy" : 

 

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję filmiku w poście. Filmiki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba być zawsze wyznawcą 100 procentowym. Jak jesteś tylko 99 procentowym i to tylko przez chwilę to już zdrada. Nawet dobrze, że ci ludzie sami się o tym przekonują na własnej skórze. Trudno ich nawet żałować.

Edytowane przez widz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wrzucasz trzy linki, w tym dwa właściwie z jednego źródła- media Agory?? 

Kataryna nie ma co się obawiać o swoją przyszłość w "Do Rzeczy" . Łysiak już odnotował,że przeciwników na łamach przybywa. To tylko pokazuje otwartość i pluralizm tygodnika.

Można się zastanawiać czy lepiej dla "Do Rzeczy",że nie jest totalnie za kimś, ale taki jest Lisicki- chce tworzyć rzetelne, umiarkowane pismo, o charakterze konserwatywnym, jednakże nie partyjne, gdzie jest miejsce na dyskusję o Powstaniu Warszawskim, kwestii stosunku do Ukrainy itd. Troszkę brakuje mi pewnych tematów w Do Rzeczy choćby o niepełnosprawnych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się zastanawiać czy lepiej dla "Do Rzeczy",że nie jest totalnie za kimś, ale taki jest Lisicki- chce tworzyć rzetelne, umiarkowane pismo, o charakterze konserwatywnym, jednakże nie partyjne, gdzie jest miejsce na dyskusję o Powstaniu Warszawskim, kwestii stosunku do Ukrainy itd. Troszkę brakuje mi pewnych tematów w Do Rzeczy choćby o niepełnosprawnych.  

Moim zdaniem taki model pisma jest dobry, dzięki temu jest większa różnorodność na rynku prasowym. Jeśli ktoś chce czytać pismo, w którym toczą się dyskusje na ważne tematy, to może wybrać "Do Rzeczy", a jeśli komuś bardziej pasuje forma tygodnika partyjnego, to sięgnie po inny tytuł.

Poza tym "Do Rzeczy" nie musi się obawiać, że jak napisze coś krytycznego o obecnym rządzie, to zaraz będzie na cenzurowanym, i nie musi się martwić o to, co będzie, jeśli stanie się jakaś afera, bo będzie mogło otwarcie o tym napisać.

Tak w ogóle to przyszedł mi do głowy pomysł, żeby zrobić taką jakby " ideową oś tygodników", na której by się pokazało, które tytuły stoją po której stronie sceny.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirku pytanie jest o tyle zasadne,że zaangażowane tygodniki jak "Newsweek" czy "wSieci" mają lepsze wyniki sprzedaży. 

 

Pytałem w jakim celu,ale widać nie doczytałeś :P Wystarczy jeden link, nie trzeba wrzucać kilku z jednym newsem :P 

Mnie nie przeszkadza krytyka Kataryny, gdyż zawsze stałem na stanowisku,że władzę należy rozliczać,a krytyka konstruktywna to rzecz pożyteczna i pożądana. Więc jest mile przeze mnie widziana na łamach "Do Rzeczy" podobnie jak Marek Migalski, Jadwiga Staniszkis czy Rafał Adam Ziemkiewicz.

W Do Rzeczy brakuje mi troszkę wywiadów z politykami opozycji. Warto by to poprawić. Chętnie bym zovbaczył wywiad np. z liderem KOD.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z radością przyjmuję fakt wzrostu znaczenia sportu w tygodniku "Do Rzeczy". Tydzień temu dwa artykuły, teraz to samo,a artykuł Łukasza Majchrzyka o EURO otwiera de facto numer!!

Fundacja PGNIG wykupiła roczną prenumeratę 4 tys. egzemplarzy miesięcznika historycznego Do Rzeczy. Mają one trafić do szkół. 

Drugi nr z rzędu bez felietonu Jadwigi Staniszkis. Nadal widnieje w stopce redakcyjnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to "Do Rzeczy" chyba od początku miało dział sportowy, musiałbym się jednak upewnić, sprawdzając moje prywatne archiwa (tylko jeśli ktoś będzie czekał na to, aż napiszę o wynikach tego sprawdzenia, to uprzedzam, że w najbliższych dniach nie dam rady, bo mam sesję i muszę się uczyć). Bo na pewno "wSieci" ma stały dział sportowy. W sumie to ja się nie dziwię temu wzrostowi znaczenia tematyki sportowej. Okazja ku temu jest bardzo dobra, w najbliższym czasie będzie kilka dużych imprez sportowych (Euro 2016, Igrzyska Olimpijskie, oraz nie mniej istotne Tour de France oraz Tour de Pologne), więc można to wykorzystać. Nawet "Gość Niedzielny" dał artykuł o Euro, i go nawet na okładce zapowiedział. Możliwe, że to znaczenie sportu w "Do Rzeczy" nie zmaleje po tym, jak skończą się wydarzenia.

 

A co do Staniszkis, to jeśli jej nie wykreślili ze stopki, to może jest teraz na urlopie, i dlatego nie ma jej felietonów? Bo gdyby zrezygnowała z publikowania, to pojawiłby się raczej jakiś komunikat o tym fakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był od początku. Zajmowali się tym Jarosław Stróżyk(już nie współpracuje z "Do Rzeczy") oraz Łukasz Majchrzyk, który pracuje w Polsacie na co dzień. Jednakże sport nie jest stała częścią. To drugi nr, gdzie są dwa artykuły- w tym wywiad z Markiem Comą nowym dyrektorem Rajdu Dakar, wybitnym sportowcem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi coś świta w pamięci, że czasem nie było artykułu sportowego w "Do Rzeczy".

 

Trochę z innej beczki, jest nowy współpracownik tygodnika, czyli Grzegorz Jankowski (dawny naczelny "Faktu"). Tu potwierdzenie (choć zapewne @wislok o tym wie ;) ) : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/grzegorz-jankowski-byly-naczelny-faktu-felietonista-tygodnika-do-rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu była rozmowa z G,. Jankowskim,a w ostatnim "Do Rzeczy" jego tekst, jednak nie wiedziałem,ze to będzie stała współpraca. Myślę,że to ciekawa sprawa, ciężko moim zdaniem uznać go za "prawicowego" dziennikarza, poszerzenie pluralizmu i różnorodności tygodnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do współpracy, to już kilka razy podobny mechanizm stosowano, pamiętam że przy Szczepkowskiej było podobnie (choć ona akurat za długo nie współpracowała z tygodnikiem, a obecnie pisze felietony do weekendowego "Plus Minus", czyli magazynu "Rzeczpospolitej").

 

Zwykle to @wislok przedstawia najnowszy numer, ale tym razem ja będę pierwszy i to szybciej zrobię :)

Tak się prezentuje okładka (swoją drogą to podobny motyw jest w "Polityce", i sądzę że to nie jest bez znaczenia, iż ta okładka odwołuje się nieco do środowej "Polityki") : https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/s960x960/13443285_1218360478194290_254955610088664973_o.jpg

Jak pewnie widzicie, główny temat okładkowy jest mocny i zapewne nie przejdzie bez echa. Poza tym (i pewnie wielu bardziej ten wątek zainteresuje): raport specjalny o EURO 2016, wywiad z Włodzimierzem Lubańskim o szansach kadry (będzie można to przeczytać już po pierwszym naszym meczu, więc możliwe że coś tam się sprawdzi), tekst o bestsellerach polskich piłkarzy (czyli o książkach jak mniemam), więc fani sportu będą usatysfakcjonowani.

A dla miłośników Waldemara Łysiaka też się coś znajdzie - tekst nt. Frankensteina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt czy okładka znajduje uzasadnienie w tekstach. Jak najbardziej tak, teza okładkowa jest bardzo dobrze uzasadniona. 

Opróc z raportu o EURO jest także sylwetka Muhammeda Aliego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomita informacja, czekałem na to od lat. Tekst o kobietach naszych futbolistów, o Islamie, o wybawicielu "GW" . Tutaj cały rozkład jazdy : https://www.facebook.com/TygodnikDoRzeczy/photos/a.505973156099696.80280141.505864632777215/1223288824368122/?type=3&theater

4 nr bez Staniszkis. To chyba koniec współpracy jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spółka przewiduje spadek jednak sprzedaży wersji papierowej : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/pmpg-polskie-media-prognozuje-spadek-wplywow-i-wzrost-ebitda-10-proc-mniej-ze-sprzedazy-wprost-i-do-rzeczy-w-druku

Choć zdaje się,że te 10% to  w większej części może dotyczyć tygodnika "Wprost" . 

Myślę,że Tygodnik "wSieci" ma stabilne grono odbiorców, jednak w większości to inny czytelnik niż tygodnika ":Do Rzeczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego przewidywanego spadku, to po danych widać, że to raczej będzie "Wprost", "Do Rzeczy" może ten spadek nawet w ogóle nie dotknąć z prostej przyczyny. Redakcja "DRz" jest mniej więcej stała od samego początku. Natomiast we "Wprost" jest bodajże 4 naczelny w ciągu 5 lat, a poziom pisma niestety spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, czy takie stabilne? Zwłaszcza po ostatnich wyborach sporo osób z "Do Rzeczy" odeszło. Co ciekawe portal Karnowskich promuje książkę P. Semki "Recydywa??", której fragment można znaleźć w najnowszym "Do Rzeczy".

Imponuje obszerny blok tekstów o Brexicie, zdaje się,że po prostu przygotowano na dwa scenariusze i wypaliło. Zresztą Tyrmand bardzo celnie to przewidział. Jego zatrudnienie to był strzał w "10"- Matthew bardzo dużo podróżuje po świecie, ma liczne kontakty,  znajduje się w centrum wydarzeń i przekazuje wiele takich smaczków i ciekawostek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...