Skocz do zawartości

Układ kanałów platformy CANAL+ – dyskusja ogólna


kanalowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze sprzedaje nc+ a przedtem c+ od 2003 r moge tylko stwierdzic, ze juz na kilka miesiecy przed fuzja c+ wycofala calkowicie ze sprzedazy dekodery na wlasnosc (sprzedawane byly sagemcomy 83/87 ale na podstawie umowy miedzy klientem a c+ ktora jasno mowila ze jest to dekoder dedykowany tylko do c+, dziala tylko z ich karta, pod koniec akcji sprzedazy byla nawet informacja w umowie nabycia dekodera ze jest to sprzet uzywany i jest rok gwarancji i po tym czasie operator praktycznie umywa rece od wad, kazdy klient musial zlozc podpis ze przyjal do wiadomosci warunki sprzedazy sprzetu, dekodery byly sprzedawane tylko nowym i obecnym klientom, nie mozna bylo sobie tak wejsc do APS i kupic na paragon. itd), pozostawiajac tylko mozliwosc najmu, po fuzji i powstaniu nc+ tez nawet na jeden dzien nie wprowadzono takiej mozliwosci.

Edytowane przez Vitaminum C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ były, można było wykupić np. TurboBoxa czy Recordera na własność. Więc jak można klientom posiadającym dekoder na własność narzucać listę? WiFiBox+ ma możliwość układania własnej listy, ale nie można jej edytować, co przy częstych zmianach częstotliwości, jakie mają miejse na satelicie, praktycznie wyklucza możliwość korzystania z takiej własnej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba w 2011 roku w n można było wykupić dekoder na własność ale nie było to zbyt opłacalne.

Widzę, że są tu zwolennicy i przeciwnicy własnej listy kanałów. To tym bardziej jest powód do tego, żeby dać klientom wybór, lista operatora jest zawsze jako domyślna, ale co im szkodzi dać możliwość ułożenia własnej? Obecnie żaden dekoder nie daje w nc+ pełnej możliwości układania i edycji własnej listy. Cyfrowy Polsat jakoś nie ma z tym problemu i układanie listy jest tam w każdym modelu, można także samodzielnie wyszukiwać kanały, których nie dodał operator.

Ja wiem doskonale, że operatora nikt do tego nie zmusi, ale chodzi mi tu o tak zwaną przyjazną dla klienta politykę firmy. W momencie, gdy klient stoi przed wyborem, czy pozostać z nc+ i płacić drożej, czy przejść na atrakcyjniejszą cenowo ofertę Polsatu, to właśnie takie "małe rzeczy" wpływają na decyzję klienta. NC+ powinna robić wszystko, żeby odwrócić niekorzystny trend utraty klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

TVN24 SD to oni chyba nadal traktują jako część oferty, bo na stronie jak informowali o wyłączaniu kolejnych kanałów SD, to w przypadku każdego pisali, że kanał X SD nie będzie dostępny, a dostępna będzie tylko jego wersja HD. O TVN24 SD napisali wtedy, że przejdzie do DVB-S2, nie pisali nic o usunięciu, ani o tym, że jest wersja HD. Nie mogę tego znaleźć na stronie teraz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę dziwne, bo oba transpondery są w DVB-S2, obu kanałów nie da się oglądać przy złych warunkach pogodowych, także nie ma już sensu trzymania wersji SD. To samo Kuchnia+ i Planete+ nie powinny się znajdować na poz. 27 i 28. Trzymają tylko miejsce, a tam śmiało mogłyby się znaleźć PULS 2, NOWA TV czy TVP 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też to zauważyłem, bo często oglądam ARD, te zmiany na liście kanałów zagranicznych są zbyt częste i niezapowiedziane i niestety jak ktoś ma własną listę kanałów, to kanał zamiast zmienić numer, znika z listy. Zupełnie inaczej niż w Cyfrowym Polsacie. Tam nawet w najtańszych dekoderach jest własna lista i bardzo rzadko jest konieczność poprawiania jej, bo nawet jeżeli kanał zmienia częstotliwość czy numer na liście operatora, to na liście własnej użytkownika, zmiany te nie są nawet zauważalne. Byłem zdziwiony jak po wielkich zmianach na jesieni na transponderach HB, wszystkie kanały na własnej liście w CP nadal mi odbierały, co innego w dekoderze NC+, gdzie połowa kanałów poznikała i trzeba było wszystko od nowa ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...