Skocz do zawartości

Polsat planuje nowe kanały telewizyjne?


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.02.2022 o 16:17, Lannan napisał:

Skąd ta pewność, że nie potrzebuje?

Idąc tym tokiem myślenia, należałoby w ogóle zlikwidować telewizję i przerzucić się na serwisy Netflikso-podobne, lub inne Jutuby, czyli to o czym pisałem. 

 

Znam parę osób które jak najbardziej chciałyby powrotu kanałów z bajkami i animacjami, a sądząc po tym jak na tym forum rośnie zapotrzebowanie na kanały ze starymi serialami i powtórkami, to nie sądzę, by taka decyzja była nieopłacalna. Jedno nie przeczy drugiemu. 

 

Wystarczy spojrzeć choćby na inne kraje, gdzie kanałów dla młodzieży jest sporo, i jakoś nikomu nie przeszkadza to, że równie dobrze ta młodzież może oglądać rzeczy w necie. Co z tego, że te same seriale i filmy są dostępne w necie, skoro nie każdy lubi oglądać w ten sposób? Czemu mamy zabierać możliwość ludziom oglądania interesującej ich treści w telewizji? 

To widać w badaniach. Coraz większy procent widowni to ludzie w wieku produkcyjnym lub poprodukcyjnym, segment młodzieży się zmniejsza. Argument typu "znam parę osób..." tu jest trochę niemiarodajny, bo parę osób nie jest wyznacznikiem, podobnie jak zainteresowanie daną sprawą na forum. To też nie jest reprezentatywny wskaźnik. Poza tym o kanałach ze starymi serialami mówią raczej dorośli, a nie młodzież.

 

A to, że w innych krajach takie kanały są, choć też bym nie powiedział, że sporo, wynika z tego, że tam od dawna coś takiego jest praktykowane, natomiast u nas na dobrą sprawę taki faktycznie młodzieżowy profil miał tylko Minimax, a potem ZigZap. I tak w ogóle to tekst o zabieraniu możliwości oglądania interesującej daną grupę treści w telewizji jest tu nietrafiony. To jest na dobrą sprawę cofanie się.

Z tą niezawodnością telewizji to też bym tak nie galopował, bo na dobrą sprawę niedługo może być tak, że w telewizji uchowają się głównie kanały sportowe oraz informacyjne, czyli te, w których coś się dzieje na żywo, zaś cała reszta będzie w serwisach streamingowych, które są pod tym względem lepsze od telewizji, że dają mi, jako odbiorcy, elastyczność jeśli chodzi o to, co chcę oglądać w danej chwili. W telewizji tak nie masz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taki argument jest inwalidą.

 

Skoro nie chcieli tych kanałów uruchamiać to wystarczyło wystąpić do KRRiT o wygaszenie tych koncesji i tyle. Nawet jakby mieli zapłacić za to parę tysięcy to i tak by na tym nie zbiednieli w ogóle. A teraz muszą się bawić w ten cyrk z nadawaniem trzech kanałów dla dosłownie nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jadę komunikacją miejską lub pociągiem, to obserwuję co ludzie oglądają na swoich komórkach i tabletach. Króluje niepodzielnie YouTube, potem Netflix. Jeszcze nie widziałem osoby oglądającą kanały linearne na Polsat Box Go. 

Tego YouTube'a ogląda młodzież, osoby w średnim wieku 45+, jak i czasem znajdzie się osoba w wieku senioralnym. Czasem warto wyjść po za salon z telewizorem. Gdzieś czytałem, że średnio każdy korzysta z nas z 2-3 ekranów wliczając w to telewizora, laptopa i komórkę. Ze smartfona z racji, że mamy go zawsze ze sobą korzystamy częściej niż z telewizora w domu.

Już nie mówię o przypadkach małych dzieci 3-5 letnich, które oglądają swoje bajki na tablecie i z łatwością przełączają się między odcinkami na YouTube czy innym serwisie vod. Nie widzę, aby te szkraby korzystały z dostępu do tv linearnej. Dla nich naturalne, że oglądają na żądanie tu i teraz co chcą i kiedy chcą. Nie wiem jak te dzieciaki przekonać do oglądania bajki o określonej godzinie na Polsacie. Disney+ da im tą wolność, że "Toy Story" obejrzą o 18:44 w poniedziałek niż tylko o 9:00 w niedzielę rano w Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Raczej to pierwsze. Zmiany pewnie nie wchodziłyby w grę choć chętnie widziałbym rebranding TV4, TV6 i Nowej TV na stacje z Polsatem w nazwie wliczając w to rebranding TV4 na Polsat 2 a obecnego Polsatu 2 powiedzmy na Polsat Extra. Podobnie sprawa tyczy się nowego loga dla Polsat Music. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop

Quote

Świetny pomysł. Z czasem tak będzie, zostaną tylko podstawowe kanały.

Ale Ty tak na poważnie, czy w żartach, bo już nie wiem?

 

W Chinach w sumie już tak jest, ale to głównie wynika z ich systemu. Nie wiem jak w innych krajach, ale jak dla mnie właśnie to zmierza w tym kierunku. Ciekawie by to wyglądało, ale z drugiej strony...

 

Quote

W kablu nadal nadaje ponad 25 kanałów dla dzieci i młodzieży

Tylko niestety, te nowe bajki są co raz gorsze i nawet dzieci już tych kanałów nie oglądają odkąd mają Internet. A mnie nie o to chodziło. 

 

 

Quote

Serwisy streamingowe ogląda się tak samo jak TV.

 

Zależy jeszcze od jakości materiału. 

No nie powiedziałbym, że tak samo, bo jednak ludzie też narzekają, i na forum również to widać. 

Przynajmniej ja jak oglądam telewizję na żywo przez VOD to zawsze mi coś w tym nie pasuje, i idzie odczuć, że to nie jest to samo. Inni ludzie mają podobne odczucia. 

VOD jeszcze nie jest tak dopracowane jak się wydaje, a już zwłaszcza w kwestii jakości telewizji. Nawet jeśli jest naprawdę dobra, to idzie wyczuć pewne niedoskonałości. 

 

Quote

Jest to o tyle wygodniejsze, że oglądasz kiedy chcesz.

 

Nie da się temu zaprzeczyć.

Tylko teraz wytłumacz to starszemu pokoleniu, by porzucili telewizję na rzecz VOD. 

 

Quote

W innych krajach duzi nadawcy wyłączają swoje kanały, przenosząc treści do swoich serwisów streamingowych. Robi tak Disney czy Paramount

 

I to mnie po części właśnie smuci, że pozostawia się teraz ludzi bez wyboru, a chce by wszyscy oglądali w VOD. Z jednej strony to smutne, ale z drugiej widzę w tym ogromną dobrowolność. Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie ceny za każdą usługę, gdzie w jednym pakiecie telewizyjnym placę mniej niż za korzystanie z kilku serwisów VOD. Gdyby serwisy VOD się z sobą łączyły na zasadzie obecnych pakietów w telewizji (zapomniałem teraz fachowej nazwy), to i zainteresowanie nimi by wzrosło. 

 

Quote

Widziałeś? To nie powielaj głupot!

Niestety, ale widziałem, i dla mnie oferta mało ciekawa. 

 

Quote

Jak nie zastąpią, jak już zastapiły. Najlepsze kontent filmowy, serialowy, dokumentalny czy lifestylowy jest w streamingu.

 

A mimo to ludzie częściej oglądają telewizję. Przynajmniej w moim otoczeniu. 

VOD zastąpiło telewizję tylko u tych, którzy z niej całkowicie zrezygnowali i wiedzą co chcą tam oglądać. Dla większości ludzi w kraju, telewizja nadal pozostaje podstawową rozrywką, a VOD jest traktowane jako dodatek. 

 

Quote

Ze sportem zaczyna być podobnie, ale tu są pewne problemy.

Zaletą VOD może być właśnie to, że sport zniknie z telewizji, ale do tego potrzebna jest świetna jakość przesyłu. 

 

Quote

To nie jest żadna moda. Serwisy streamingowe czy wideo na żądanie to przyszłość i musisz się z tym pogodzic

 

Nie muszę. Tak samo jak nie pogodziłem się z regresem obecnej telewizji, tak nie muszę się zgadzać na postęp za wszelką cenę, który na chwilę obecną jest wątpliwy. 

 

@Kirk

Quote

I tak w ogóle to tekst o zabieraniu możliwości oglądania interesującej daną grupę treści w telewizji jest tu nietrafiony. To jest na dobrą sprawę cofanie się.

Cofaniem się jest właśnie odbieranie ludziom oglądanie treści w telewizji na rzecz głównie serwisów VOD. Co z osobami które po prostu lubią oglądać telewizję i nie chcą oglądać inaczej?

 

Quote

Z tą niezawodnością telewizji to też bym tak nie galopował, bo na dobrą sprawę niedługo może być tak, że w telewizji uchowają się głównie kanały sportowe oraz informacyjne, czyli te, w których coś się dzieje na żywo,

 

Czyli po prostu takie których nigdy nie było i nie warto oglądać, bo te same rzeczy ma się w streamingu, a przy stopniowym rozwoju technologii, to i sport nie będzie problemem. 

 

Quote

zaś cała reszta będzie w serwisach streamingowych, które są pod tym względem lepsze od telewizji, że dają mi, jako odbiorcy, elastyczność jeśli chodzi o to, co chcę oglądać w danej chwili. W telewizji tak nie masz.

 

No nie mam, ale mnie to nie przeszkadza. Odsetek osób wolących nadal telewizję jest wciąż większy niż zagorzałych zwolenników VOD.

 

@swordfish

Quote

Jeszcze nie widziałem osoby oglądającą kanały linearne na Polsat Box Go.

 

Mnie się czasem zdarza, ale to rzadko. Ich oferta kanałów niestety jest dość uboga, ale liczę, że na innych bezpłatnych serwisach również będzie możliwość oglądania telewizji na żywo. 

 

Quote

Ze smartfona z racji, że mamy go zawsze ze sobą korzystamy częściej niż z telewizora w domu.

Sam jestem tego typu przykładem gdzie smartfon od dawna zastąpił mi komputer, a mimo to telewizję oglądam nadal od czasu do czasu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Lannan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2022 o 19:07, Kirk napisał:

To widać w badaniach. Coraz większy procent widowni to ludzie w wieku produkcyjnym lub poprodukcyjnym, segment młodzieży się zmniejsza. Argument typu "znam parę osób..." tu jest trochę niemiarodajny, bo parę osób nie jest wyznacznikiem, podobnie jak zainteresowanie daną sprawą na forum. To też nie jest reprezentatywny wskaźnik. Poza tym o kanałach ze starymi serialami mówią raczej dorośli, a nie młodzież.

 

A to, że w innych krajach takie kanały są, choć też bym nie powiedział, że sporo, wynika z tego, że tam od dawna coś takiego jest praktykowane, natomiast u nas na dobrą sprawę taki faktycznie młodzieżowy profil miał tylko Minimax, a potem ZigZap. I tak w ogóle to tekst o zabieraniu możliwości oglądania interesującej daną grupę treści w telewizji jest tu nietrafiony. To jest na dobrą sprawę cofanie się.

Z tą niezawodnością telewizji to też bym tak nie galopował, bo na dobrą sprawę niedługo może być tak, że w telewizji uchowają się głównie kanały sportowe oraz informacyjne, czyli te, w których coś się dzieje na żywo, zaś cała reszta będzie w serwisach streamingowych, które są pod tym względem lepsze od telewizji, że dają mi, jako odbiorcy, elastyczność jeśli chodzi o to, co chcę oglądać w danej chwili. W telewizji tak nie masz.

 

Ale ta sytuacja ma dwie strony. Exodus widowni do internetu nie jest spowodowany wyłącznie rozwojem serwisów streamingowych, ale przede wszystkim stale pogarszającą się ofertą stacji telewizyjnych, które młodym widzom nie mają absolutnie NICZEGO do zaoferowania. Z jednej strony to zrozumiałe, że jeśli coś się nie opłaca, to się to zmienia, ale z drugiej - od kilkunastu lat w segmencie "nieletnich" następowała totalna dewastacja stacji TV. Jeszcze zanim Disney+ powstał, zanim Netflix wszedł do Polski - taki Disney XD stał sie śmietnikiem, totalnie rozjechał się z oczekiwaniami widzów. CN to samo, ale tutaj winę ponosi centrala w UK, która forsuje kanał dla pięciolatków zamiast dla "młodszej młodzieży", jakim jest na zachodzie. ZigZap w czasach zerowego zasięgu poza Cyfrą+ miał coś do zaoferowania widzom, ale z czasem też popadł w marazm i obecnie jest czymś na kształt kopii MiniMini bez sensownych inwestycji w ramówkę.

 

No i nie wszystko jest w sieci, trzeba o tym pamiętać. Przynajmniej legalnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W swojej ofercie Telewizja Polsat ma wiele kanałów, na których zazwyczaj możemy obejrzeć to samo co na innych, albo są totalnie nie wykorzystywane. Jednak moim zdaniem w ich ofercie brakuje takiego kanału, na którym możnaby było obejrzec klasyki telewizji Polsat. Filmy, seriale, teleturnieje sprzed kilkunastu lat. Taki TV6 jest zupełnie niewykorzystywany, ta stacja powstała, bo po prostu dostali taka możliwość, i tak naprawdę nie ma tam co oglądać, a gdyby tak ja zmienic, albo po prostu stworzyć nowy kanal (Chociaż wolałbym to pierwsze, bo byśmy mieli jedna stacje, która jest bezsensu mniej) Polsat Klasyka / Polsat Retro? Możnaby wtedy ogladac klasyczne produkcje Polsatu, za pomocą tradycyjnej telewizji!

Edytowane przez September77
  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Fakt, że przydałby się kanał w stylu Polsat Retro. Cudownie by było gdyby były tam puszczane wszelkie programy razem z dżinglami od początku istnienia stacji do, powiedzmy, chociaż końca 2009 roku. 

 

Choć ja tam bardziej oczekuję kanału dla młodzieży w stylu Jetix/Disney XD na którym też byłyby puszczane klasyki Polsatu i nowości, no ale to Polsat, więc trzeba być realist(k)ą..

 

W sumie to Polsat mógłby zaktualizować swoją platformę Polsat Box GO o stare produkcje, zamiast latać po Internecie i szukać co popadnie. 

 

Edytowane przez Lannan
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram ten pomysł i myślę że skoro Polsat jest najchętniej oglądaną telewizja w Polsce świadczy o tym fakt że to taki Polski RTL.

Z drugiej strony utworzenie kanału "Retro" dałoby wyciąganie z przeróżnych archiwów tv starych audycji Polsatu.

Myślę ze będą się wzorować na niemieckim RTLu i dadzą nazwę Polsat Up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jak wiadomo na sloty po TVP będzie konkurs na nadawanie w MUX 8. Ja się nie będą w szoku jeśli Polsat zgłosi do konkursy te trzy kanały widmo.Rozwala mnie fakt dlaczego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wszczęła postępowanie o odebranie koncesji kanałowi Smardom TV.

Szczerze jak Polsat składał wnioski o koncesje dla Polsatu Games i Polsatu Rodzina czy nawet dla Polsatu Doku to czemu KRRIT nie zapaliła się czerwona lampka?

 

Edytowane przez Mateusz2006
Edycja postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...