Skocz do zawartości

Windows 10


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To już nawet nie chodzi o transfer, tylko o to, że nie będę miał wpływu, co się dzieje na MOIM komputerze. Niby nie zaleca się wyłączania aktualizacji, ale nie raz tak było, że jedna z nich psuła system. Druga sprawa, to taka, że jest z nimi problem po formacie, bo jak się uzbiera ze 300 takich, to potrafi wszystko uśmiercić. Najpierw trzeba je zainstalować, albo własnie wyłączyć, zainstalować wszystkie programy i dopiero na samym końcu puścić update (chociaż i wtedy na sprzęcie z małą ilością RAMu są poważne problemy). Ten kto wymyślił ten mechanizm powinien "smażyć się w piekle". Powinni wypuszczać raz na rok obrazy ze zintegrowanymi wszystkimi poprawkami i nie byłoby takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42
Niby nie zaleca się wyłączania aktualizacji, ale nie raz tak było, że jedna z nich psuła system.

 

Nigdy nie zaleca się bezmyślnego lub automatycznego instalowania poprawek!!!! ja też nowych wersji aplikacji i komponentów! Instaluje się tylko te aktualizacje, nowe wersje komponentów, które naprawdę są niezbędne dla użytkowanych aplikacji i to dopiero po dokładnym przetestowaniu na środowisku testowym.

Polityka M$ jest tu sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem i obowiązującymi zasadami w środowiska produkcyjnych.

 

Pojawił się za to nowy mechanizm update'u - instalacja nowej wersji systemu z przeniesieniem ustawień (zawodzi przy ekranie startowym..... gubi wszystko pojawia się jakiś śmietnik w wykazie wszystkich aplikacji ...). Info po reboocie może wręcz przerazić - przygotowywanie do nowej instalacji systemu.... :mrgreen: .

 

 

Update 10074 niestety przynosi problem gdzie przy obciążeniu systemu można się nie doczekać na wyświetlenie namiastki menu start (szczególnie po zalogowaniu się.... zero reakcji na przycisk w lewym dolnym rogu ekranu :cry: . W poprzednim buildzie działało to o niebo lepiej. No i wygląd był lepszy - jedynie poprawiono wygłąd folderów - ale to za mało plusów by zrównoważyć ogrom minusów - ponadto co gorsze przy kolejnych update'ach znikają pozycje z ekranu startowego!).

 

Spartan - tragedia, od czasu do czasu nagle nie daje rady korzystać z niektórych polskich liter (np. ł), ponadto brak opcji zapisz jako, zapisz stronę - niestety staje się tylko gadżetem praktycznie nieużytecznym. Na

dodatek idiotyzmem jest zmuszanie Spartanu do bycia podstawowym programem do otwierania większości typów plików :shock:

Kolejna uciążliwość w 10074 - to zbyt często dłuuuugie czekanie na możliwość wydruku na drukarce sieciowej. Nie było tego w poprzednim buildzie.

 

Jak dla mnie build 10074 jest sporym krokiem wstecz w funkcjonalności. System pracuje znacząco "ciężej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tych niedoróbek poprawiono w kompilacja 10120 i to moim zdaniem jedna z lepszych, testowałem 10130 też i pomimo kilku bugów ta kompilacja działa najlepiej, z tego co testerzy piszą ona będzie najmocniej rozwijana, powróciłem do tej najnowszej bo trochę bugów udało się naprawić (testerom i mi) :D

dq1ygIgU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno największe problemy występują aktualnie na wersjach mobilnych, która szacunkowo ma docierać do 85% użytkowników telefonów zgodnych z Windows 10. Problemem jest w większości przypadków źle odczytywana rozdzielczość, co powoduje zawieszanie się i ogólne problemy z działaniem aplikacji.

 

Co do 10130 jest dostępna w WU od 1czerwca i warto pobrać jak pisze @irek6311. Ale to chyba ostatnia edycja testowa dla wszystkich. Resztę testuje tylko "slow ring".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wersji mobilnych to na razie masakra nie radz e instalować na telefonie głównym..

Co do windows 10 na PC kompilacja 10130 . Podobno przedostania ma być jeszcze 10134 . Tui co koledzy piszą to stare dane nawet sam spartan si e poprawił i to zdecydowanie i wyrasta na szybką przeglądarkę.. Jak na razie Windows 10 building 10130 to najlepsza kompilacja jaką dane mi było testowa c Rozwiązano też problem wielu drukarek. OS zmierza w dobrym kierunku.!!

Wadą jak na razie wydaje sie być cena .. Prysł mit że niby za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Build 10130.... Irytujące są problemy z zarzadzaniem pamięcią. Okienko brak pamięci i aplikacja jest zamrożona. Na 10074 oraz wcześniejszym miewałem więcej otwartych plików XLS, DOC, PDF, zipów, stron www itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż każda kompilacja ma zalety i wady, to są wersje Beta i żadna nie działa w 100% poprawnie, ja czekam na finalną wersję testową 90dniową Windows 10, te Beta kompilacje tylko poznawczo używam, nic w nich nie robię a tylko sporadycznie net, tak na marginesie w Kompilacji 10130 nie miałem problemów z zarządzaniem pamięcią, mam mocnego Laptopa z 16GB RAM, ta kompilacja jest jednak najlepsza a że najnowsza to ma jeszcze błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jak już większe użycie pamięci wirtualnej to ten build jakby miał problemy z mechanizmem monitorowania zwalanianych stron pamięci. Wygląda na to że zatyka się przy zwalnianiu zajętych stron. Niestety wygłąda na to że Win to pod tym wzłedem nadal nie komercyjny unix z prostym acz skutecznym i wydajnym algorytmem paging.

 

Nadal nie rozumiem tego przypisywanie Spartana jako domyślnej przegłądarki plików np. PDF :shock: podczas upgrade'u.

Za to można nareszcie pisać po polsku w Spartanie. Spartan to chyba tylko chwilowa nazwa robocza bo ukazał mi się ekran ze splashem Microsoft Edge przy otwarciu jakiego zapisanego linka z URL'em - okno aplikacji przypominało Spartana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Windows 10 jest przeglądarka PDF i ja przełączam na nią otwieranie takich dokumentów jako domyślne, co do problemów z pamięcią czy zasobami to Beta żre zasoby u mnie w każdym razie vs wi-fi, jak wyłączę połączenie z netem Windows 10 dostaje kopa i wszystko działa szybciej niż na Windows 7, Beta jeszcze niedopracowana więc trudno oceniać system, ja na poważnie Windows 10 przyjrzę się jak wyjdzie 90 dniowa wersja Windows 10 Enterprise, testowa Windows 10 Enterprise 90 dniowa wersja będzie na pewno bo skierowana jest do Korporacji głównie by zareklamować produkt pełny nie tak okrojony jak dla użytkownika indywidualnego, kiedy się pokaże informacji na razie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek ja od lat jestem testerem M$ ba nawet zdobyłem 10 lat temu "jakiś tam certyfikat " (egzamin ) Teraz jedynie hobbystycznie testuje to & owo !I w ramach testów mam telefony z Windows phone 8.1 Lumia 1520 i 13 20 . Wgrywam 10 PH po każdej nowej wersji. Jak na razie na moich telefonach za bardzo tego się nie da używać.. Przynajmniej jako pierwszy telefon.

 

Ale miało być o okienkach na PC.. Co do ceny i cen aktualizacyjnych warunków powie nam dopiero EULA do pełnych wersji.. Czyli po 29 lipca wszystko jasne.!!.Wtedy wszytko będzie jasne.. Bo te niby przecieki o płatności potem te niby sprostowania .. Czyli EULA się kłania .. Sam nowy OS jest moim zdaniem dość dobry Według mnie lepszy od Windows 7 . Natomiast nie na każdym sprzęcie z Windows 7 da się go zainstalować.. Wywala komunika mniej więcej taki w wolnym tłumaczeniu ) Przepraszamy na tym komputerze Windows nie może być instalowany Mimo ze sprzęt jak najbardziej technicznie spełnia te warunki

niektóre laptopy Asus ( mam jeden taki procek dwa rdzenie po 1.8 3 giga ramu dysk 250 Giga ) i osobna grafika 250 Mega.

 

Moim zdaniem dozo lepiej sprawdza się na sprzęcie z 2 Giga RAM. OD Win 7

 

i to wersje 64 bitowa ( testowałem , testuje obydwie) Jak na razie minusem dla mnie jest szumnie zapowiadany Spartan. Z wielkiej chmury mały deszczyk . Od lat używam alternatywnych przeglądarek do IE i nic nie wskazuje na to by Spartan to zmienił.. Po prostu ten cały spartan jest słaby..

 

 

Irek masz info ma być wersja 90 dniowa..?? Chyba nie bo by już musiała być.. . Wszakże premiera 29 lipca.. a obecny prewiev ważny do października bodajże 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beta jeszcze niedopracowana więc trudno oceniać system, ja na poważnie Windows 10 przyjrzę się jak wyjdzie 90 dniowa wersja Windows 10 Enterprise

Jest juź na tyle blisko premiery że bugów w sumie w najbardziej podstawowych funkcjach systemu jak zarządzanie pamięcią nie powinno (a tym bardziej nie powinny się pojawiać ze względów marketingowych i wizerunkowych - bo to negatywnie nastawia do finalnego produktu - w przypadku M$ z racji przedwczesnego wypuszczania nowych wersji panowała zasada że dopiero od SP3 ich produkt daje się używać). Chyba Microsoft się spieszy by nie stracić rynku urządzeń mobilnych bowiem presja Androida spora....

 

Co do wbudowanej przeglądarki PDF .... ekhm.. w moim przypadku jest to tylko zabawka, spróbuj otworzyć duży projekt GIS/CAD'owski z blisko setką warstw wyeksportowany do PDF"a i to interaktywnego.

Skrytykuję jeszcze Czytnik za brak obsługi formatu DJVU alternatywy do PDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero 90 dniowa wersja będzie stabilna ale o niej cisza 8)

 

Poprawie, dopracowana 10tka będzie po minimum trzecim SP. Tak jak każda inna wersja ich systemu.

 

Za to wersje premierowe potrafiły nieraz być gorzej dopracowane od wydań beta. Tak jakby pośpiech był ważniejszy od dopracowania produktu na premierę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie,

Dziwactwo i jakoś nie widzę metody jak rozwiązać (standardowo - parametry związane z ekranem, personalizacją przejrzane)

Build 10130. System 64-towy.

 

Chodzi o aplikqcję Czytnik.

Otóż na jednym z komputerów (wszystkie to identyczne modele, na innych jest OK!) zwariowała.

Ikonka na na splash / powitalnym screnie (pierwszy ekran z tłem i powiększona ikonka jako logo aplikacji) jest wyświetlana w b. niskiej rozdzielczość (wygląd jakby była namalowana kilkunastu kwadracików). Daje są kłopoty otóż niektóre PDF'y z grafiką są wyświetlane tak jakby to był silnie powiększony dokument z rozdzielczością rzędu kilku, kilkunastu dpi! (masakryczna pikseloza). Nie każdy. Inna aplikacja np. Foxit wyświetla poprawnie. Zdjęcia są wyświetlane poprawnie.

 

P.S.

Jest gorzej. Użyłem FastStone Capture do zrzutu video z ekranu. Niestety zrzucił to w rozdzielczości tak z 1/4 - 1/5 rzeczywistej rozdzielczości ekranu :shock: Stało się to nagle - ostatnio doinstalował się update drivera karty graficznej poprzez Windows update (Intel). Zrzuty screenów mogę podesłać jak któś ma lepszy kontakt z Microsoftem.

 

Splash screen Spartana też ma ikonkę z wielką pikselozą. ...

 

Raz zgłupiało wyświetlanie ekranie na tymże pechowym komputerze (może się - może to update drivera - na chwile zwartość okien różnych aplikacji przypominała przypadkową mozaikę różnokolorowych pikseli (właśicwa rozdzielczość dodam). W przeciągu kilku, kilkunastu sekund było już OK. Może to wina hardware'u.... albo update srterownika karty graficznej coś namieszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawione!!!

 

Oczywiście przy użyciu Standardowego kontrolera .... jest OK ale nie o to chodzi.

Zero wpisów w logach :(

Pomogło uruchomienie Narzędzia diagnostyki pamięci Windows. Oczywiście narzędzie nie znalazł żadnego problemu. Ale "naprawiło" system.

 

Sterownik graficzny Intel HD 4400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42

Nowy build - 10162. "Się zainstalowało" z Windows Update....

Koniec Spartana, Jest Microsoft Edge. I niestety znowu niezrozumiałą durnota aby PDF przypisywać do przeglądarki internetowej która nie umie otworzyć tego typu pliku. Inne tło pulpitu jako dodatkowy nieproszony gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety znowu niezrozumiałą durnota aby PDF przypisywać do przeglądarki internetowej która nie umie otworzyć tego typu pliku.

No, ale chyba można zainstalować też np. Adobe PDF Reader i wówczas pliki PDF zostają skojarzone z nim i za jego pomocą się otwierają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...