Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

panowie mam pytanie żebym mógł nagrywać filmy na komputerze musze mieć karte DVB a teraz nie wiem jaką wybrać czy DVD...S/C/T ? Dodam że posiadam tuner od Toya...SD Intek C311CX.

Pozdrawiam :)

W chwili obecnej nie ma żadnej możliwości odbioru cyfrowych kanałów Toyi (typu premium) na komputerze - są kodowane, karta parowana z tunerem, a więc nic sobie na komputerze nie nagrasz.

Bez ich tunera można odbierać jedynie kanały z tzw. pakietu naziemnego. Do tego wystarczy dowolna karta DVB-T, ale wg mnie lepiej sobie kupić dowolny tuner stacjonarny do odbioru telewizji naziemnej - cena praktycznie taka sama, ale dużo łatwiej - nagrywasz na dowolnym penie, z którym robisz co chcesz, - odtwarzasz w tunerze, przenosisz do kompa, co wolisz , nagrywasz bez konieczności włączania kompa itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, sporo ludzi narzeka na jakoś odbioru na 3G, według mnie problemem nie jest sam dekoder ale okablowanie w danej lokalizacji, w ostatnim czasie przeprowadziłem się w Łodzi, umowa została przeniesiona pod nowy adres. Jakieś 2 miesiące przed wyprowadzką z górnej, zaczęły się problemy z odbiorem, zanikanie sygnału, gorsza jakość. Oczywiście skontaktowałem się BOK Toya, zwalili na dekoder, ale że nie chciałem go wymieniać (utrata nagrań) postanowiłem poczekać do momentu przeprowadzki.

W nowym miejscu problemy te zupełnie nie występują, więc nie był winny dekoder, jakiś technik zdalnie sprawdził że poziom sygnału jest ok, u mnie w mieszkaniu zdecydowanie było do [beep]... ;/

 

Chciałbym jednak zapytać innych użytkowników PVR'a, o to co ze starymi nagraniami, u mnie nie da się odtworzyć starszych niż rok, miało to być poprawione, pół roku temu i nic, weszło już kilka wersji softu i dalej jest źle. Ktoś sobie z tym poradził ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest prosty kiepski mały wiatrak który ma za duże obroty, gdyby nie kwestie zwrotu i gwarancji już dawno sam założyłbym inny wiatrak. Dekoder jest jaki jest, ani ładny ani cichy, ale widziałem gorsze choćby w polsacie czy cyfrze. Ten przynajmniej w miarę szybko działa, mam swoje zdanie bo z kilkoma już jednak miałem do czynienia. Wiele osób pisze tu o beznadziei tego dokodera, zapominając jakoby o tym że nie sam dekoder decyduje o jakości tego sygnału i często również nie sama Toya jest tego winowajcą, może kiedyś się doczekamy wszystkiego w Full HD, tymczasem aktualnie ledwo kilku nadawców ma sygnał HD nie mówiąc już o Full HD.

Mnie w tym momencie wnerwia brak odtwarzania dawno zapisanych nagrań, i najprawdopodobniej z tego powodu go w końcu oddam, choćby dla samej zasady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałbym jednak zapytać innych użytkowników PVR'a, o to co ze starymi nagraniami, u mnie nie da się odtworzyć starszych niż rok, miało to być poprawione, pół roku temu i nic, weszło już kilka wersji softu i dalej jest źle. Ktoś sobie z tym poradził ?

 

No niestety nie daje rady odtworzyć starszych niż rok, powiedziano mi że pracują nad tym problemem od jakiegoś czasu - jak nad wszystkim. To pocieszająca wiadomość. Masz rację, że dekoder 3G, jest ciągle dopracowywany, ale to wszystko trwa długo. Dziś, kto pierwszy ten lepszy - i zbiera abonentów. Jestem przekonany, że władni zarządu Toya będą już niedługo na piedestale stać za dekoder 3G. Tak sądzę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oferty widocznej na stronie toya.net.pl (patrz załącznik) Odbiornik 3G za złotówkę wynika, że po dwóch latach korzystania z Odbiornika 3G HD lub 3G HD PRV opłata spada do złotówki miesięcznie i że zasada ta obejmuje wszystkich użytkowników Telewizji 3G. Ponieważ opłata za mój 3G HD PVR nie spadła (powinno to się stać w grudniu 2012) skontaktowałem się z konsultantem Toya. Od niego dowiedziałem się, że będzie to możliwe dopiero jak przedłużę umowę na kolejne 2 lata. Na moje pytanie skąd taka interpretacja (nie znalazłem regulaminu tej promocji na stronie Toyowskiej, nie znalazł go też konsultant mimo, że szukał pomocy u innych konsultantów dostępnych w biurze. Stwierdził tylko, że posiadają taki regulamin w biurze i zostanie mi on przesłany na mój mail. Na pytanie kiedy się go spodziewać, otrzymałem odpowiedź, że jak tylko przyjdzie osoba zajmująca się pocztą :)). A ja sądzę, że regulamin będzie pisany w trybie awaryjnym i pewnie w niedłu...( i co sądzić o naszej niezawodnej TOYI)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...