Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

No to nie powiem "super" rozwiazanie jest z ta telewizja cyfrowa. Toya widocznie zapomina, ze sa rozni ludzie i rozne wymagania. Ktos chcialby miec dana stacje ale mu nie odpowida telewizja cyfrowa to musi zrezygnowac z ogladania danego programu albo jest zmuszony zakupic cos czego nie chce. To po co mi cyfrowka jak ma tak male mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prosty powód czemu to wygląda teraz tak a nie inaczej;p DVB się dopiero co się rozwija na częstotliwościach naziemnych, w przyszłości telewizory będą miały wbudowane tunery DVB-T/C, będzie miał gniazdo CI i operator będzie dawał moduł do niego by telewizor sam dekodował.

 

1. pierwsze co potrzebujecie to drugi odbiornik DVB-C z budowanym modułem Conax lub każdy inny z gniazdem CI, wtedy będzie potrzebujemy dodatkowo moduł Conax np. taki TechniSat'a:

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=18

Jak mówiłem, w przyszłości możliwe że operatorzy sami będą dawać takie moduły jak powszechnie telewizory będą miały wbudowny tuner DVB-C.

 

2. Pierwszy problem ;p karta, na razie jedynym rozwiązaniem jest splitter o np taki:

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=18

Ponoć to nie do końca legalne :> więc trzeba uważać ;p są też przewodowe splittery.

 

3.Problem najważniejszy ;p to kompatybilność, nie każda karta lubi każdy odbiornik i nie każdy danego operatora, dodatkowo jest możliwość że karta jest sparowana z dekoderem, i nie działa na innym (nawet tej samej marki), oby nie, narazie platforma N (mimo to słychać że na innych odbiornikach działa kanały MPEG-2 z kartą N w środku) i wiadomo że UPC w Holandii jest taka hamska ;p. Więc jest zbyt wysokie ryzyko by eksperymentować na razie.

 

Więc trzeba czekać, na razie cieszyć się tym że nadal jest chociaż analog, a przyszłości gdy wszyscy będą mieli do czynienia z DVB może ujawnią nowe rozwiązania ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz podane na stronie TOYA, wystarczy poczytać.

Aktualnie w promocji aktywacja oferty cyfrowej wynosi 2,99zł, koszt podstawowego pakietu cyfrowego wynosi 9,90 zł (doliczasz go do kwoty jaką płacisz obecnie za pakiet analogowy jaki w chwili obecnej posiadasz).

Dodatkowo do wyboru są inne płatne cyfrowe pakiety Canal+ ( 4 stacje 39zł), pakiet FILM (3 stacje HBO), pakiet MEGAFILM (3 stacje HBO, 2 stacje Cinemax i 2 stacje AXN) pakiet Nocny(2 stacje erotyczne 10zł).

Więcej informacji na stronie http://www.toya.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem, ja odszedłem z TOYA do konkurencji z czego jestem strasznie zadowolony, 10 lat korzystałem z ich oferty tv, 7 lat z internetu i dobrego słowa nie jestem w stanie o nich powiedzieć(mam skalę porównawczą). Płacę mniej, mam lepszą jakość obrazu niż w TOY'ce, o niebo lepiej działający internet, bez żadnego "tajemniczego przycinania" niektórych usług.

 

ps. Laki Ty chyba siedzisz na tym forum 24h na dobę :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek mieszkam w Łodzi, tutaj Toya również jest monopolistą(wraz z Multimedia), całe szczęście są również mniejsze kablówki stanowiące alternatywę dla tych dwóch molochów.

Jeśli chodzi o ofertę TOYA to technicznie nie powala na kolana, cyfrówka trzyma mniej więcej poziom taki jaki mam u konkurencji, natomiast analog w TOY'ce to porażka (jakość odbioru).

Porównując cyfrową TOYĘ z platformami (cyfra+, polsat cyfrowy) to niestety przegrywa ona jakościowo, nie są to jakieś kosmiczne różnice ale słabiej jest, nie da się ukryć.

Podobno TOYA ma zamiar wprowadzić nowe tunery cyfrowe w tym roku, w tym umożliwiające odbiór kanałów HD, jednak póki co lepiej poczekaj na dalszy rozwój sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wysłałem do Toyi zapytanie czy planują wprowadzenie do oferty nowych kanałów.

Oto jaką dostałem odpowiedź:

 

Witam

 

W odpowiedzi na Pana pytanie pragnę poinformować, że w chwili obecnej

prowadzone są negocjacje z nadawcami w sprawie dołączenia nowych

programów

do naszej oferty. Informacje o zmianach będą przekazane do publicznej

wiadomości za pośrednictwem naszej strony internetowej, informacyjnych

kanałów planszowych oraz magazynu abonenta TOYA.

 

Pozdrawiam

Joanna Bogusiak

 

Ciekawe tylko z jakimi nadawcami ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W Przemyslu juz 2 lata wprowadzaja w kabel cyfrowa TOYE i dalej cisza , sa tylko 2 pakiety do wyboru podstawowy i socjalny w socjalnym zenada tvp 1,2 info i tv polonia i oczywiscie tv toya , zastanawiam sie jak wprowadza cyfrowke kto im bedzie placil podstawowy analog 48 zl + 10 zl cyfrowy pakiet =58 a to juz dobra CYFRA +z obrazem przyzwoitym na telewizorku, moze ktos przyjdzie po rozum do glowy i zastanowi sie nad prawdziwa pakietyzacja tak jak w cywilizowanych kablowkach w polsce . PROPOZYCJA - sosjalny taki sam potem np . rodzinny 1.2. info tvn. polsaty . tv4. itp. oraz dopiero podstawowy no ale w Przemyslu brak konkurencji bo TOYA jest tu monopolista i zdziera z emerytow po 48 zl aby dziadek z babcia mogli obejrzec sobie np. POLSAT lub TVN w kablowce, a ze jeszcze sa troche juz slepi to nawet niewidza ze sygnal slabiutki i obrazik cieniutki .Troszke mlodsi dawno odcieli kabel w tym miescie i pod paszke wzieli np. Cyfrowy Polsat za 37.90 lub N za 32.zl z mozliwoscia zamiany pakietow np. w lecie ogladaja sobie pakiet SPORT a w zimie zamieniaja pakiecik na HITY FILMOWE , no ale PRZEMYSL to miasto starszych ludzi a od takich TOYA sobie pare groszy wyludzi .Nawet w najtanszym pakiecie CP MINI za 10 zl dostepny jest POLSAT i TVN nie mowiac o reszcie fta , mysle ze gdyby pojawila sie konkurencja ...................hm marzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko a mianowicie czy ktoś będący bliżej źródła czyli posiadający znajomych bądź samemu pracujący w Toyi w dziale odpowiedzialnym za kablówkę mam może informację czy czynione są jakieś starania związane z włączeniem do oferty Toya Cyforwa kanału Polsat Sport Extra :P w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Europy - Euro 2008 :?:

Myślę, że dla większość kibiców kopanej jest to wręcz informacja o priorytetowym znaczeniu a czas co by nie pisać nagli :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kolego POLSAT SPORT EXTRA w TOYA to marzenie scietej glowy , ich zdaniem to juz duzo kanalow za taka kase jak Rydzyk wystartowal by z TRWAM 2 to napewno by dolaczyli w szybkim tempie ! POLSAT sport w wiekrzosci kablowek jest od dawna a w Toya NOWOSC !!!!!a ty marzysz o EXTRA tez bym chcial . POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat Sport Extra narazie przynajmniej nie będzie ale za to będzie The History Channel ( skoro już zastanawiacie się jakie kanały dołączą ) to właśnie ten.

Wczoraj w Cannes ogłoszono debiut History Channel w Europie Środkowej. W Polsce kanał dostępny będzie w sieciach Aster, UPC Polska i Toya. Jaka będzie zawartość programowa?

 

- W Europie Środkowej (Polska, Węgry), kanał pojawi się zarówno w wersji SD jak i HD - podano wczoraj na targach MIPTV w Cannes.

 

Launch kanału ogłosił The History Channel UK, joint venture A&E Television Networks (AETN) i British Sky Broadcasting (BSkyB).

 

- Cieszymy się, że nasz kanał pojawi się w najlepszych sieciach kablowych w tej części Europy. Mamy nadzieję, że będzie on wartościową pozycją w portfolio każdej z nich - powiedział Ian McDonough, commercial director The History Channel UK.

 

W Polsce wersja SD będzie dostępna w sieciach UPC Polska i Toya. W sieci Aster kanał będzie dostępny zarówno w wersji SD, jak i HD. Na Węgrzech wersję SD pokaże rodzime UPC. T-Kabel pokaże wersję SD i HD.

 

Polska i węgierska wersja History Channel, tak jak czeska, słowacka i słoweńska, znajdzie się w dystrybucji Chello Zone.

 

W ofercie History Channel jest zarówno historia starożytna, jak i programy z zakresu historii współczesnej, historii wojska i konfliktów zbrojnych, ale też programy poświęcone technologiom i te z dziedziny transportu.

 

W naszym regionie zobaczymy m.in. Ice Road Truckers, The Universe, Cities of the Underworld, Lost Pyramid, Clash of the Cavemen.

 

History Channel po raz pierwszy pojawił się 1 stycznia 1995 roku w Stanach Zjednoczonych.

źródło: wirtualnemedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się czerwiec, więc TOYA pewnie wtedy wprowadzi jakieś nowe kanały bo to już pół roku minie od ostatnich zmian programowych. A jak wiadomo co pół roku wzrasta abonament i zmienia się oferta programowa.

Oby do czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...