Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

W Przemyślu na razie zmieniają ofertę programową. Wylatują 3 kanały w lipcu: TW1, Arirang a w w sierpniu znika TMT. W ich miejsce wchodzą FOXlife, Hallmark i Polsat Sport. Kanały wejdą w skład pakietu podstawowego (jest ich tylko dwa: socjalny i podst). Do socjalnego dodatkowo wejdzie TVP Polonia. No i jak zwykle nie obejdzie się bez podwyżek - to już standard - i tak oto abonament za pakiet podstawowy od sierpnia będzie wynosił 47,90 złociszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Przemyślu na razie zmieniają ofertę programową. Wylatują 3 kanały w lipcu: TW1, Arirang a w w sierpniu znika TMT. W ich miejsce wchodzą FOXlife, Hallmark i Polsat Sport. Kanały wejdą w skład pakietu podstawowego (jest ich tylko dwa: socjalny i podst). Do socjalnego dodatkowo wejdzie TVP Polonia. No i jak zwykle nie obejdzie się bez podwyżek - to już standard - i tak oto abonament za pakiet podstawowy od sierpnia będzie wynosił 47,90 złociszy.
mylisz sie dojdzie tvp Polonia ale w ofercie socjalnej brak bedzie POLSATU !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 lipca 2007 r. operator telewizji kablowej Toya poszerza ofertę programową o 9 nowych kanałów telewizyjnych: TVP Historia, Polsat Sport, Hallmark Channel, Fox Life, Polsat Zdrowie i Uroda, Mezzo, Weddingtv, France 24 oraz Propeller TV. Nowa oferta obejmować będzie aż 99 stacji, stając się jedną z najbardziej atrakcyjnych w Polsce.

 

https://satkurier.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić , że dzisiaj już wszystkie wymienione kanały plus kilka dodatkowych znanych już oferty analogowej jak TMT , Arirang, TW1 czy Polsat 2 oraz Viasaty (Historia i Explorer ) itd. zostały dodane do oferty cyfrowej , w sumie daje to 85 kanałów a dodatkowo pojawiła się możliwość słuchania radia - przycisk tv/radio długo nie był wykorzystywany na pilocie od cyfrówki :P i można posłuchać jeśli tylko ma się takie życzenie i podłączony jakiś tam zestaw czy ampli + 5.1 pr 1 ,2 ,3 ,bis , zet, rmf x kilka + jazzradio, radio wawa , pin, recordbrasil itd.

Podsumowując jest naprawde ok

 

Edycja Burli: Witam nowego użytkownika. Usunąłem zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja jestem :) (korzystam od grudnia ) .Ogólnie w porównaniu do badziewiastego analogu , na którym mialem masę różnych przebić , poświat itd. jest bardzo dobrze (lcd samsung 37") i naprawdę niektóre kanały prezentują się jak na SD bardzo elegancko , szczególnie te z wysokim bitratem czyli polsat-y w tym polsat sport choć nie zawsze , tvn-y , niemieckie,pare innych oraz zasadniczo pakiet c+ , który wygląda bardzo przyzwoicie Niestety nadal plamę daje tvp ze słabiutką jakością szczególnie tvp3 ,gdzie aż żal czasem ten kanał oglądać , Wrażenia z pakietu c+ - bardzo dobre , wreszcie można obejrzeć sobie film w niezłej jakości dodatkowo z dźwiękiem DD czy obejrzeć z przyjemnością meczyk - jakość jest jak na zwykłe SD zdecydowanie na plus i nie ma porównania do tych smutów na analogu więc myślę , że warto . Co poza tym - świetnie sprawuje się info oraz epg, choć czasem na niektórych kanałach mogą zdarzyć się dziwne sytuacje ,praktyczną funkcją jest tez możliwość ułożenia swoich list ulubionych co pozwala na zrobienie listy z kanałami , które najczęściej oglądamy i nie musimy wtedy przewalać się na liscie przez 80 pozycji zanim dotrzemy np. do tvn24. Portal abonenta też fajna sprawa - można oblookać pogodę czy sprawdzić numery lotto i takie tam historie a dodatkowo od czerwca można posłuchać kilkunastu stacji radiowych . Tak podsumowując to oceniam całość bardzo pozytywnie bo przynajmniej w moim przypadku poprawa jakości była naprawdę znaczna oraz zdecydowanie wzrosła funkcjonalność - nie muszę sięgać do gazetek z programami czy netu aby sprawdzić o której leci dany film . Tak teraz obserwując to co się dzieje na rynku sieci kablowych czekam już w zasadzie na wprowadzenie w Toyi HD i związaną z tym wymianę dekodera a potem na jakiś Discovery Hd czy NG HD + C+HD :P ale pewnie jeszcze trochę czasu w Wiśle upłynie .

A i polecam zakup porządnego kabla scart np. vivanco bo ten co dają jest beznadziejny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ccc Mam pytanie do ciebie: Jeśli telewizor ma kanałów prawie 80 to czy wszystkie kanały będą na telewizorze? Bo jest ich w ofercie cyfrowej sporo.

U nas w Mysłowicach TOYAcyfrowa ma być dostępna na jesień podobno (tak mówili w Boa) - Już sie nie moge doczekać :)

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze z 6 lat temu w domu mieliśmy rosyjskiego gruchota (pierwszy kolorowy telewizor w moim życiu) który miał 6 kanałów (a kablówka podłączona do niego miała wtedy 50 kanałów) :lol: bynajmniej nie liczy się ile telewizor ma kanałów bo dekoder przejmie funcje pamiętania o kanałach ;p ważne żeby przynajmniej miał AV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez tego nie da się odbierać TV cyfrowej? :(

 

Znalazłem na stronie TOYA cennik i tam jest punkt, w którym jest możliwość podłączenia 2 telewizorów do Toya cyfrowa poprzez modulator. I czy jak się podłączy te 2 telewizory pod Toya cyfrowa to czy jakość obrazu bedzie taka jaka ma być czy gorsza?

 

Edycja Mr. Orbita: Posty połączone - nie pisać kolejnych wypowiedzi pod własnymi - używa się wtedy funkcji "Zmień" (po prawej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. liczba kanałów w tv nie ma znaczenia - bo funkcje te przejmuje dekoder a tam możesz mieć ich nawet 999 i nim zmieniasz kanały a na tv masz av1 czy 0

2. Aby korzystać z toyi cyfrowej musisz mieć w tv scart czyli euro lub s-video czy composite bo inaczej nie podłączysz tego dekodera . Co prawda ma on wyjście antenowe ale tylko do oglądania kanałów w analogu choć teraz już nie ma takiej potrzeby no chyba, że ktoś lubi oglądać tele mango itd.

Tu masz wyjścia :

11oq7.th.jpg

 

3. Modulator - możesz podłączyć drugi tv ale oglądasz na nim to co akurat leci na pierwszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w pierwszym mam AV a w drugim 0. Tylko nie wiem czy będzie te specjalne wejście będzie na tym starym telewizorze (one jest z przodu czy z tyłu i jak wygląda?), bo na drugim to będzie an pewno.

TOYA oferuje podłączenie 2 telewizorów z modulatorem, ale nic nie pisze, że wtedy można oglądać tylko to co leci na pierwszym telewizorze... już się pogubiłem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ccc trochę po powtarzał rzeczy :> dekoder jest jak magnetowid ;p emituje obraz :> to tak wygląda jak tuner w magnetowidzie ;p więc max co możesz osiągnąć mając jeden dekoder to na obydwu telewizorach ten sam obraz :> i wcale nie trzeba do tego modulatora, starczy rozgałęźnik AV :> modulator pozwiedzałem do czego służy i stosuje się go jeżeli telewizor nie ma jakiegokolwiek wejścia video

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ciekawe ile taki dekoder będzie kosztować... :roll:

 

Dziwne jest to co wy mówicie:

Cytat z pytań i odpowiedzi ze strony TOYI:

Niezależnie od ilości telewizorów podłączonych do odbiornika będzie można oglądać:
Wszystkie programy Pakietu Podstawowego lub Mini na każdym telewizorze.
Odkodowany program Pakietu Cyfrowego na każdym telewizorze.

Czyli można oglądać co się chce a ie tylko jedno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że analogowy tuner w telewizorze nie odbierze cyfrowych kanałów :> tak samo jak analogowy odbiornik satelitarny nie odbierze cyfrowych, musi być tuner do telewizji cyfrowej DVB-C tzn. Set-To-Box, chyba że ma się wbudowany tuner DVB-C w lcd, ale wtedy jest problem w tym że kanały cyfrówkach kablówek są kodowane, więc tunery cyfrowe wbudowane w lcd będą musiały mieć moduł CI (jeżeli owy będzie dostępny ale wątpię ;p) by co kolwiek odebrać. Więc jest potrzebny tuner cyfrowy ;p jeden tuner cyfrowy może odbierać tylko jeden kanał w danej chwili, wiec jak się chce odbierać inne kanały na innym telewizorze potrzebny jest więcej niż jeden tuner. To proste jak stalowy pręt ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...