Skocz do zawartości
  • 1

Rozbudowa o zeza lub zezy


piotr7
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Jastem posiadaczem CP + Echostar616 + antena 70 cm (chyba Corab) ustawiona siłą rzeczy na Hotbirda.

Planuję dolożenie zeza na astrę i tu moje pytania:

- jak już kupuję przełącznik Diseq to może na 4 konwertery?

- na które satelity warto jeszcze zezować w moim przypadku?

- jak w taki wypadku wygląda "uchwytologia" do większej liczby konwerterów i różnych kątów zezowania?

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam antenę 90 cm Corab oraz konwerter Twin Inverto Black Ultra. Odbieram 13E i chciałbym dołożyć zeza na 9E. Zależy mi na odbiorze EbS i EbS+. Drugi konwerter Twin Inverto Black Ultra niestety jest za szeroki. Myślicie, że jest szansa jeśli dokupię tylko jeden konwerter z cienką główką? Nie chciałbym się pozbywać głównego Inverto na 13E jeśli nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupiłem konwerter Inverto IDLB-TWNL20-MULTI-OPP z wąskim promiennikiem. 9E da się odebrać ale sygnał jest osłabiony ponieważ Inverto Black Ultra Twin jest dość szerokim konwerterem. Zrobiłem testy na szybko. Na tunerze Ferguson AF7318 na częstotliwości 11.938 udało mi się ustawić 50% jakości (tuner odbiera sygnał już przy 10%). Na częstotliwości 11.900 gdzie są kanały EbS na których mi zależy w telewizorze Sony KDL43W809C pasek sygnału był niski ale pozwalający na odbiór, ok. 30% (tu też skala odbioru od 10%). Problem pojawia się teraz z umocowaniem konwertera. Promienniki obu konwerterów muszą być przyklejone do siebie, ten z wąskim promiennikiem musi być trochę do góry w stosunku do grubego promiennika a kąt skręcenia konwertera 9E oddalony od konwertera na 13E. Upraszczając: promienniki przyklejone, dolna obudowa oddalona. Teraz pytanie: jak to stabilnie umocować? Uniwersalny uchwyt do zeza nie pozwala tak blisko siebie umieścić konwertery. Co polecacie?

 

PS. Wiem, że najłatwiej byłoby kupić monoblock na 3 stopnie lub dwa konwertery z wąskimi promiennikami. Monoblocka nie chcę ponieważ blokuje ewentualną rozbudowę instalacji a szerokiego Inverto nie chcę wymieniać bo to bardzo dobry konwerter z którego jestem bardzo zadowolony. Hot Bird przede wszystkim, 9E to tylko dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przymierzam się do wykonania zestawu do odbioru TV z HotBird oraz Astra. Planuję następującą instalacje:

- antena Corab 90 cm

- 2x konwerter Inverto Quattro Black Premium lub Inverto Quattro Black Ultra

- multiswitch Corab SmartLine 9/8

- dekoder MiniHD2000 z CP

 

Czy poszczególne elementy są dobrane prawidłowo ?

Który z konwerterów lepiej wybrać ?

Multiswitch Corab ma wbudowany zasilacz - czy to dobre rozwiązanie ? Podobno należy unikać Opitcum - czy potwierdzicie ? Możecie zaproponować jakiś inny multiswitch 9/8 w cenie do 300zł? 

Czy bez miernika sygnału jest sens zabierać się do ustawienia takiego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli masz trochę wprawy to powinno się udać. Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w tej dziedzinie to może się to zakończyć niepowodzeniem ale jeśli Ci się uda to satysfakcja będzie podwójna. Proponuję zrezygnować z anteny Corab. Mam taką od 2 lat i kilku miesięcy. Po tej zimie na rancie wokół całej anteny pojawiła się rdza. Bardzo mnie to zasmuciło bo wybierając antenę Corab postawiłem na polską, renomowaną markę. Niestety zawiodłem się. Wiem, że antena stalowa kiedyś padnie ofiarą rdzy ale nie po dwóch latach. Mój brat od 10 lat ma stalową antenę Triax i nie ma tam śladu rdzy. Niestety cena wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie jest uszkodzona, znaczy nie była bo teraz żre ją rdza. Jest na całym okręgu anteny a nie tylko w jednym czy dwóch miejscach. Można sobie podejrzeć na zdjęciu.

 

https://zapodaj.net/0e5f17ef36fd2.jpg.html

Edytowane przez jarek999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzę, że w sprawie anteny zdania są podzielone - sprawdzę jeszcze ceny Triax.

W przypadku konwerterów raczej zostanę przy Inverto - lepiej brać Premium czy Ultra ?

Największe wątpliwości mam w przypadku multiswitcha. Czy poza Corabem możecie coś polecić w rozsądnych kosztach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena kupiona przez internet. Była bardzo dobrze zabezpieczona w transporcie a montowałem ją sam więc dbałem o to by nic się nie stało. Nawet jeśli gdzieś byłaby uszkodzona to rdza powinna pojawić się tylko w tym jednym miejscu. Niestety pojawiła się na całym okręgu dlatego wydaje mi się, że jest to problem wykonania danej partii. Rant nie ma znaczenia ale obawiam się, że rdza pójdzie dalej dlatego muszę pomyśleć nad zabezpieczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli masz trochę wprawy to powinno się udać. Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w tej dziedzinie to może się to zakończyć niepowodzeniem ale jeśli Ci się uda to satysfakcja będzie podwójna. Proponuję zrezygnować z anteny Corab. Mam taką od 2 lat i kilku miesięcy. Po tej zimie na rancie wokół całej anteny pojawiła się rdza. Bardzo mnie to zasmuciło bo wybierając antenę Corab postawiłem na polską, renomowaną markę. Niestety zawiodłem się. Wiem, że antena stalowa kiedyś padnie ofiarą rdzy ale nie po dwóch latach. Mój brat od 10 lat ma stalową antenę Triax i nie ma tam śladu rdzy. Niestety cena wyższa.

 

Witamy, 

Bardzo żałujemy, że nie zwrócił się Pan do nas z tym problemem. Bardzo prosimy o wysłanie zdjęć anteny na adres marketing@corab.com.pl lub kontakt telefoniczny z nr 539962432. Postaramy się pomóc. 

 

Pozdrawiamy

Zespół Corab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Corab - bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie zwróciłem się do państwa bo minęły 2 lata. Z tego powodu możliwe, że nie mam już paragonu (muszę poszukać) i nie spodziewałem się, w związku z tym jestem coś w tej sprawie zdziałać. Antena kupiona przez internet więc jakieś dowody zakupu mam na pewno. Doceniam, że założyli Państwo konto tylko po to by do mnie napisać. Wadliwy produkt może się zdarzyć ale jeśli klient nie zostaje pozostawiony sam sobie to jest to cenne. Dziś zrobię dokumentację fotograficzną, odnajdę dowód zakupu i prześlę na wskazany adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Choć nasze anteny mają 2 lata gwarancji dokładamy wszelkich starań, aby służyły długie lata. Takie sygnały, że coś poszło nie tak i produkt nie spełnia naszych standardów jakości są dla nas cenne. Jeśli dowiemy się w czym jest problem, możemy to poprawić. 
 
Serdecznie pozdrawiamy
Corab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mail ze zdjęciami i opisem wysłany :-)

 

Powracam do tematu zeza z 13E na 9E. Jednak kombinowanie nie przyniosło rezultatu. Kupiłem dwa konwertery Inverto Multiconnect ze specjalnie przeznaczoną do tych konwerterów szyną. Konwertery 73 zł za sztukę oraz 56 zł szyna. Rozwiązanie bardzo dobre, polecam.

 

 

419c7ee30e51.jpg

 

4622e4a4da20.jpg

Edytowane przez jarek999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odbiorniki trzy, ale jeden z nich to PVR z dwiema głowicami. Z Astrą i Hotbirdem sobie poradzę a jak jest z 28.2 ? Trudno ją złapać? Póki co to zbieram informacje i będę kupował sprzęt, sama modyfikacja to dopiero w grudniu/styczniu zrobię jak zmienię sprzęt na Evoboxa.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...