Skocz do zawartości

MUX L1 (MWE Teleport)


Qrzysztof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie. MUX1 z Jemiołowa - ale z mocą 80 kW ERP. Obecnie na tym kanale jest MUX5 z ERP 30,2 kW. Niestety, w Żarach utrudnia on miejscowo odbiór MUX-L1.
Pytanie brzmi - jak wyglądają parametry techniczne emisji? Widziałem, że antena jest zawieszona dość nisko, wspominano też tylko o 2 kW ERP. Docelowo miało być 10 kW ERP ze szczytu wieży na Łysej Górze. Jak jest obecnie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mux na 41 kanale w chwili obecnej ju praktycznie zdycha w okolicy Świebodzic / Ksiaza, mozliwy odbior tylko tam gdzie jest widoczność optyczną...

 

Sila w okolicy Sradniny Książ... lata od 50 do 90% a jakość od 0 do 30%, błędy BER powyżej 1000... 3km dalej idbior juz niemożliwy, a jedyna przeszkodą w widoczności optycznej jest kilkanaście drzew samosiejek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Legnicy na k.38 siła skacze do 0 jakości brak ale w marcu  odbierałem bez problemu , termin zmiany systmu nadawania miał nastąpić po przejścia na DVB-T2 H.265 a więc logicznie myślałem że nastąpi w 1 etapie a nie 4 . Muxy 1, 2, 3  mają  ustaloną datę nie później niż (1 etap 28.03) a jak jest w przypadku muxu  L1 czy może wcześniej przełączyć. 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj z powodzeniem udało mi się złapać MUX-L1 w Żarach, 87 km od nadajnika. Swoje robi miejsce osłonięte od sygnału z Jemiołowa, a wyeksponowane na odbiór z południa. Parametry dość liche, bo sygnał działa przy SNR 18 dB i poziomie 32 dBuV. Jakość techniczna kiepska, zwłaszcza na 5 dublach.
Ciekawostka - Power TV nadawany jest z logiem, przy którym jest dopisek HD. Rozdzielczość (720x576) i jakość obrazu mówi co innego ;)
Jeszcze jedna uwaga techniczna - prośba o zmianę LCN kanału Junior Music. Na ten moment LCN to 28 - ten sam, co przy kanale "Sprawdzam TV" na MUX-3.

Edytowane przez Szymon9904
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dzisiaj "złapać" ślady MUX-L1. W Zielonej Górze, sygnał już poniżej 20 dBµV, ale po użyciu dobrego wzmacniacza udało się na AB Cryptobox 752HD Combo wczytać listę programów. Chwilami coś tam nawet puzlowało na ekranie ;)

 

screen_mux-l1_mwe_10-05-2022.jpg

 

 

Ogólnie teraz sygnał około 3-4 dB słabszy niż przed dołożeniem dodatkowych programów.

Następne polowanie w drugiej połowie roku już na DVB-T2 ;)

Edytowane przez DanielK
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
28 minut temu, canton napisał:

MUX-L1 został przełączony do DVB-T2. 

Czyli u Ciebie działa tak?? U mnie po zmianie sygnału na DVB-T2 brak sygnału a przed zmianą była moc 100/92

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...