Skocz do zawartości

MUX L1 (MWE Teleport)


Qrzysztof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O większej liczbie programów możemy rozmawiać dopiero po zwiększeniu mocy do 10KW. Wtedy można dopiero rozważyć zmianę modulacji (aktualnie jest to 16QAM).

Obecnie nadajemy 9 programów na MUX L1, w tym 1 HD, więc to tak jakby 10 slotów w multipleksie.

 

Echo24 ma ścieżkę audio opisaną jako eng, bo tak sygnał dociera od nadawcy, ale chyba słychać, że jest po polsku, prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba jakość techniczna 8 programów w SD, bitrate niższy niż w innych programach SD np Polsat, Tvn to niestety widać, ale rozumiem modulacja i erp determinuje jakość. Jeżeli chodzi o jakość merytoryczną to też słabizna. Te programy to w zasadzie pasmo reklam ze wstawkami czegoś co ma sprawiać wrażenie programu. Moim zdaniem szkoda czasu i energii na to, ale rozumiem taki model biznesowy. Jedynie co mogę pochwalić to Echo24, które leci prawie w HD bo bitrate też niższy niż w innych programach HD np Tvp info. Dość interesująca tematyka programu Echo 24 ratuje ten mux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja straciłem dużo czasu i energii aby poprawnie odbierać mux winnickiego ze SkyTower.

 

Po kilku dniach sporadycznego oglądania usunąłem te programy z listy, szkoda oczu i czasu, jedynie na liście zostawiłem stars i echo, z sympatii...

 

Pozostałe to śmieciowe kanały, jak tele5 i Polonia1 20.lat temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV jedna uwaga. SID-y od 83 do 87 są wykorzystywane przez programy wchodzące w skład testowego MUX-5. Ich dublowanie dla serwisów dostępnych w MUX-L1 jest nie dość, że niezgodne ze stanowiskiem KRRiT (wymóg stosowania unikalnego SID-u dla danego programu/usługi niezależnie od MUX-a, w którym jest umieszczony), to jeszcze może powodować problemy w odbiorze (niektóre odbiorniki wyrzucają z listy programów usługę o zdublowanym SID, zostawiając tą, która ma lepsze parametry odbioru).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku programów o takich samych LCN i różnych SID-ach zazwyczaj problemu nie ma - obie usługi trafiają na listę, tylko jeden z nich (przeważnie ten później wyszukany) trafia na koniec listy lub w strefę numeracji 800+. Tak jest np. w przypadku różnych wersji regionalnych TVP3.

BTW. z tymi identami w zakresie MUX-ów lokalnych jest jeden wielki bałagan. Przykładowo rybnicki MUX-L2 ma w ogóle wyłączoną sygnalizację LCN., a w przypadku MUX-L1 przydzielono usługom LCN-y zarezerwowane dla programów z innych MUX-ów (vide: załącznik do Stanowiska KRRiT z dnia 1 lipca 2021 r. w sprawie nadania programom i usługom w strumieniu DVB-T i DVB-T2 HEVC obowiązujących w Polsce numerów identyfikacyjnych ONID, NID, TSID, SID i LCN) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@monter1981

MUX-L7 także nie ma sygnalizacji zgodnej z LCN.

@barbuch68

Wszystko zależy od dostępnych zasobów częstotliwości. Jak zapewne wiesz w eterze jest coraz gęściej i sprawa nie jest taka prosta.

Oczywiście trzymam kciuki za powodzenie w uruchamianiu kolejnych multipleksów :-)

 

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...