Skocz do zawartości

Soft 1.26B3 dla 52E/102mini/102E/150/152/202E/250/252


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no i najważniejsze aby sformatować nośnik pamięci po wgraniu nowego softu

 

No i co to niby daje? I jak się ma do nagrywania? Nigdy tego nie robiłem i z nagrywaniem nie miałem problemów, poza oczywiście wadą wrodzoną, czyli kasowaniem kanałów radiowych. U mnie procedura nagrania czegokolwiek wygląda tak: Dump softu, nagrywanie, przywrócenie dumpa. Takiego rytuału ten w pełni multimedialny tuner wymaga. No ale jak ktoś pisząc soft wszystko ładuje w ten sam obszar pamięci, no to co się dziwić, że wszystko się później nadpisuje. A w sofcie chyba dużo miejsca i kombinować nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@myk6414

Możesz zrobić backup listy i zgrać z tunera Chanel list.bin ,tą opcje przenoszenia listy też udostępnił producent ,więc nie trzeba zawsze po wgraniu nowego softu tworzyć listy od nowa .

Wgrywając listę z opcji userdb ,można wgrać do nowego softu sporo "śmieci" z poprzedniego softu,co może wpływać na stabilną prace tunera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft wgrany, lista kanałów zachowana... dzięki za pomoc.

 

Na pierwszy rzut oka na plus:

- poprawiona responsywność pilota. Nie ma lagów przy przełączaniu kanałów/EPG (wcześniej po kilka razy trzeba było wciskać klawisz żeby zadziałał)

 

Niestety:

- rwie ekran w PVR na opcji nagrań z timera

- przestało działać HDMI CEC. Telewizor juz się nie wyłącza razem z dekoderem

 

I to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno włączanie jak i wyłączanie?

u mnie wcześniej działało tylko gaszenie TV - czyli jak gasiłem dekoder, TV też wchodził w stan czuwania. nigdy nie działało włączanie - czyli włączam dekoder i TV też automatycznie się włącza. teraz nic nie działa ;( TV to Panasonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie dlaczego nie dziala EPG na niektorych kanalach na zadnym sofcie karta cameleon po bylej Cyfrze+? Np. na kanale Sci Fi, niektore BBC, i jeszcze kilka. Czy u was tez tak jest? Czy to wina softu, bo mam Sagemcoma i tam EPG jest na wszystkich kanalach. Wgrywalem ten soft juz kilka razy i liste do arivy 202e i uwazam, ze najlepszy soft najstabilniejszy to 1.22B5 moj dekoder najlepiej na nim dziala: pilot lekko przelacza kanaly i wazna rzecz po nacisnieciu przycisku exit na pilocie wyskakuje okno: ostatnio ogladane, gdy ponownie nacisne ten przycisk okno znika, a na innych softach przelacza na inny kanal, ktorego nie chce wlasnie ogladac Tez tak macie, zwroccie uwage na to. Jest to ewidentnie blad, ktory juz dlugo nie jest poprawiony przy kolejnych softach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było do tej pory tak, że musiałem włączyć TV i dekoder osobno. TV włączał się na tunerze naziemnym (analog więc tylko mrówki widzę) a jak dekoder się załączył i włączył jakiś kanał, automatycznie się przełączał na hdmi. wyłączanie działało jak pisałem wcześniej - wyłączałem dekoder, TV też się wyłączał. teraz już to nie działa ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMI CEC działa przy wyłączonym jak i włączonym zegarze, sprawdziłem przed chwilą.

Przy wyłączonym zegarze tv włączy się dopiero jak tuner włączy dowolny kanał, więc kilkanaście sekund trzeba odczekać.

Dokładnie jest tak jak Kolega pisze, dodam tylko że najlepiej jest obsługiwać za pomocą pilota od tunera [warunek funkcja HDMI CEC włączona w TV i tunerze i pilot od TV jest praktycznie nie potrzebny] doda jeszcze że ta funkcja działa prawidłowo od kilku softów wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wazna rzecz po nacisnieciu przycisku exit na pilocie wyskakuje okno: ostatnio ogladane, gdy ponownie nacisne ten przycisk okno znika, a na innych softach przelacza na inny kanal, ktorego nie chce wlasnie ogladac Tez tak macie, zwroccie uwage na to. Jest to ewidentnie blad, ktory juz dlugo nie jest poprawiony przy kolejnych softach.

 

Ponowne wciśnięcie "back" (exit) włącza poprzednio oglądany kanał co właśnie nie wydaje mi się błędem, tylko zamierzonym działaniem, dzięki temu można szybko przełączać się między dwoma ostatnio oglądanymi kanałami. Niektóre piloty od tv też mają taką funkcję. Aby wyłączyć okno ostatnio oglądane trzeba wcisnąć przycisk "menu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktoś potwierdzić czy u Was też na nowym sofcie nie można zmieniać ścieżki w nagraniach?

 

przykład: mam filmy nagrane z Canal+ na poprzednim sofcie - może sobie w nich zmieniać ścieżkę, napisy itd. Wczoraj nagrałem Dracule (serial) i mam tylko polską ścieżkę, napisów nie ma. Wygląda na to, że teraz nie nagrywa całego feed`u, tylko te ścieżki które są aktualnie ustawione.... masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktoś potwierdzić czy u Was też na nowym sofcie nie można zmieniać ścieżki w nagraniach?

 

przykład: mam filmy nagrane z Canal+ na poprzednim sofcie - może sobie w nich zmieniać ścieżkę, napisy itd. Wczoraj nagrałem Dracule (serial) i mam tylko polską ścieżkę, napisów nie ma. Wygląda na to, że teraz nie nagrywa całego feed`u, tylko te ścieżki które są aktualnie ustawione.... masakra.

 

Sprawdziłem kilka nagrań i odtwarza wszystkie ścieżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy Macie epg na kanale tvp sport hd na arivach?

Po uruchomieniu tego kanału na tp. nc+ było i od razu się ładowało, a od paru dni nie ma wogóle. Na innych kanałach z tego tp. sportklub, motowizja itd. jest epg na każdym kanale.

Dodam, że na tvp sport sd epg jest wyświetlane prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...