Skocz do zawartości

Dragon Cinema


rotalplus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dragon Cinema to takie Ale Kino+ wyłącznie z produkcjami azjatyckimi. Jeśli mam na nim oglądać w nieskończoność "Spirited Away" i "Oldboya", to dziękuję. Nie będę dopłacał 10 zł do interesu za taką przyjemność. Znajdę te tytuły za darmo w TVP Kultura, w droższym abonamencie za AleKino+, w pakiecie płatnym za Cinemaxa lub w pakiecie płatnym za FilmBox ArtHouse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem. Chodziło mi oczywiście o założenia. Tzn. plan jest taki, że to kanał premium, jak np. Cinemax czy Filmbox. Sprzedawany jako opcja dodatkowa w kablówkach i na satelicie, za ok. 10-15zł.

 

Ale jak już mówiłem, to nie pasuje większości operatorów płatnej tv. No, bo kto weźmie taki kanał za tyle złociszy, w większości niepopularnymi u nas produkcjami? Tylko garstka fanów kina azjatyckiego. A to też nie bardzo, bo kanał ma bazować w większości na starszych tytułach, dostępnych u nas choćby na DVD. Nowości ma tam być niewiele, szczególnie początkowo.

 

Dlatego nie wróżę sukcesu już na etapie negocjacyjnym. Delegata robi dobrą minę do złej gry. Chyba, że jakimś cudem przekonają ze 2 duże kablówki. To wtedy kanał ruszy. Na razie data startu się przeciąga i jest jak pisałem.

 

Oczywiście jestem w gronie fanów, dlatego mocno interesuję się tym projektem. :P

 

 

Akurat z tymi Filmboxami jest różnie bo w CP są w normalnym pakiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP to wyjątek. Nie mają własnych kanałów filmowych premium. Wszyscy inni sprzedają Filmboxy, jako opcja dodatkowa premium. Z Dragon Cinema ma być podobnie - w założeniach. CP chyba w ogóle nie ma pakietów dodatkowych? Chyba nie da się dokupić do najniższych samego HBO czy Cinemax? Czy mylę się?

 

Dragon Cinema nie ma chyba zbyt dobrej przyszłości, jeśli nie zweryfikuje trochę tych założeń. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zaoferowali DC jako zwykły kanał filmowy, to pewnie już byłby dostępny u co najmniej kilku operatorów, ale to automatycznie wiązałoby się z emisją reklam, oraz słabsza ofertą. Niestety zainteresowanie kinem azjatyckim jest w Polsce niewielkie, więc DC miałby niewielkie szanse utrzymać się z reklam, oraz niskich opłat. Dlatego uważam, że najlepiej byłoby, aby DC był oferowany w ten sam sposób, co TV Republika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny obraz HD, dobry lektor, najlepsza jakość dźwięku w wersji polskiej i oryginalnej, napisy w języku polskim, do tego regularnie odświeżana oferta programowa, brak reklam w czasie emisji filmów - i myślę że stacja utrzyma się na rynku jako opcja dodatkowo płatna w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłym kanałem filmowym nie chcą być, bo to niezbyt opłacalne i nie kojarzy się z premium. HD i oryginalna ścieżka na pewno będą, bo kanał ma być też w innych krajach. Ale o cenie w okolicach 5zł, to raczej zapomnijcie. Chcą emitować też nowe produkcje, a te są w cenie - podobnie jak te zachodnie. Tym bardziej, że nie będzie reklam. W innych krajach też mają problemy z przebiciem się. :P

 

P.S. TV Republika nie u wszystkich operatorów jest opcją dodatkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blagam - skoro tak malo osob (z badan no i z przypuszczen) sie interesuje tymi ze tak powiem klimatami, to jak oni moga dac tak wielka cene? Musza zebrac baze ludzi, byc moze tez tych, ktorzy sie kinem azjatyckim wczesniej nie interesowali - sadze, ze powinni probowac zachecic niska cena, a nie dawac jakas z kosmosu - jezeli tak zrobia ten kanal moze wykupic bardzo malo ludzi - osobiscie mam ze tak powiem inne zrodla i ten kanal nie jest mi az tak bardzo niezbedny.

Z reszta jestem przeciwny dodatkowo platnym kanalom - place za nC+ ok. 80 zl, udalo mi sie zalatwic niezla cene i sa w tym sport, filmy itd., nie sadze, zeby wielu ludzi wybralo kanal, ktory bedzie kosztowal 1/4 ceny ich dotychczasowego abonamentu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest logo tymczasowe. Na pewno pod nim nie wystartują. Szkoda im było pewnie wydawać kasę na przygotowanie profesjonalnego, bo przewidywali trudny start i mniejsze zainteresowanie. Ono jest tylko po to, żeby móc co pokazać na prezentacjach.

 

Co do ceny. Niestety, cały świat to nie NC+, które rozdaje swoje kanały często poniżej kosztów. Kanał ma być międzynarodowy, a w innych krajach wszystko jest przeważnie droższe niż w Polsce. Może jakoś to zmienią, bo chyba widzą, że przez cenę polscy operatorzy są mniej chętni współpracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Wydaje mi się, że projekt już nie wystartuje. Tak ochoczo się reklamowali z tą Delgatą :) No cóż trudny jest polski rynek telewizyjny, filmowy i sportowy szczególnie ;)

Mi tez juz sie tak wydaje, tym bardziej ze Delegata byla zainteresowana kanalami od SPI https://satkurier.pl/news/115878/erox-hd ... gacie.html

Wypadalo by zamknac ten watek, moze kiedys....uda sie go otworzyc, gdyby projekt zostal wznowiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...