Skocz do zawartości

Quiz wiedzy wszelakiej


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Minęły już ponad 24 godziny, więc dam pewną podpowiedź. Swoją drogą to dość dużo osób tym razem bierze udział :)

 

W zasadzie to ktoś już podał praktycznie te kraje, o które mi chodzi, ale wymienił ich trochę za dużo. Dla ułatwienia: wystarczy że poda się co najmniej 2 kraje, i ja to uznam, o ile będą to poprawne odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, i mamy zwycięzcę. @fan tv odpowiedział dobrze :) Na Węgrzech program nazywa się "Hirado", a w Bułgarii "Po sveta i u nas".

 

Pozwolę sobie jeszcze dać pewne wyjaśnienie. Gdyby ktoś podał Albanię, też bym mógł mu zaliczyć. Natomiast teraz się rozpiszę na temat tego, czemu nie zaliczałem niektórych krajów.

 

Rumunia - no, tu to wygląda tak, że do upadku Ceaușescu tamtejszy serwis nosił nazwę "Telejurnal". Ale tuż po upadku dyktatora zmieniono nazwę programu na "Actualități", potem w 1996 przemianowano na "Jurnalul TVR", a dopiero w 2009 przywrócono pierwszą nazwę.

Rosja - tutaj jest to trochę złożone. Głównym programem informacyjnym w TV ZSRR był program "Wremia". Nazwę zmieniono jeszcze za czasów Związku Radzieckiego, 27 sierpnia 1991, bo się kojarzyła z komunizmem, i brzmiała ona "TV-Inform". Po przemianowaniu TV ZSRR na Pierwyj Kanal Ostankino wszystkie wydania programów informacyjnych, w tym także główne, nosiło nazwę "Novosti" (czasem dodawano do tego nazwę agencji RIA). Od 16 grudnia 1994 powrócono do głównego dziennika pod nazwą Wremia.

Jest jeszcze kwestia RTR, tam od początku, czyli od 1991, program nosi nazwę "Vesti". Ale nadawca tego kanału, Wszechrosyjska Państwowa Kompania Telewizyjna i Radiowa, ma status ogólnopaństwowego nadawcy dopiero od 1993 roku. Wcześniej ogólnopaństwowe było Ostankino, a dokładniej to 1 kanał, prawowity następca 1 kanału Telewizji ZSRR.

 

No, i tyle wyjaśnień ;)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...