Skocz do zawartości

MUX L3 (MWE Broadcast)


pl677
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.04.2021 o 16:38, Robertoo napisał:

Robertxxx6. O oczym Ty mażysz. Jak pisałem kilku krotnie mieszkam od nadajnika 19 km w kierunku Skierniewic. Mam antenę ATX 91 i też czarny ekran. W ojej okolicy nie znam nikogo kto by odbierał kanał 36. Na wschód od Łodzi sygnał to katastrofa. 

 

W dniu 1.04.2021 o 17:27, Robertxxx6 napisał:

Czyli rzeczywiście moc nadajnika to katastrofa 

Fajnie gdyby zwiększyli moc 


Im dalej na polnoc Lodzi
taka sama sytuacja BRAK SYGNAL
Poza granicami Lodzi 

w kierunku polnocnym

juz zaczynaja sie schody jesli chodzi o odbior tej czestotliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2021 o 23:37, PowerTV napisał:

Robert może zainwestuj w dobrą antenę kierunkową np. ATX107?

Mam pytanie odnośnie ATX107 -to chyba pasywna. Jakie ma wzmocnienie na k.21 i k.46 oraz kąt odbioru wiązki przodem i tyłem.

Anteną  ustawioną na EC4 przodem odbierałbym k.21, k.24, k.43 i k.46 a tyłem "Kamieńsk" k.36.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JK59 napisał:

Jakie ma wzmocnienie na k.21 i k.46

16-20 dBi, szerokość wiązki H/V - 25°.

http://archiwumalle.pl/antena_dvb_t_atx_107_lepsza_od_atx_91_symetryzator-7_4646809777.html

Mając na uwadze zejście tv z pasma 700 MHz, możesz zapytać w BURO o antenę ATV26M/24-49 o zysku 12.5-17.5 dBi, szerokość wiązki H/V - 19°.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, K63 napisał:

16-20 dBi, szerokość wiązki H/V - 25°.

http://archiwumalle.pl/antena_dvb_t_atx_107_lepsza_od_atx_91_symetryzator-7_4646809777.html

Mając na uwadze zejście tv z pasma 700 MHz, możesz zapytać w BURO o antenę ATV26M/24-49 o zysku 12.5-17.5 dBi, szerokość wiązki H/V - 19°.

Z charakterystyk widzę, ze ATX107 ma 18dBuV na k.21 oraz 20dBuV na k.46 (bardzo płasko rosnąca, aby ograniczyć wyżej dodam filtr Johansson  LTE 5G 4G 6040C48 470-694 MHz, aby ograniczyć częstotliwości dostarczane do wzmacniacza kanałowego WWK-941.

Utrata wzmocnienia na filtrze i jednej dodatkowej złączce to ok. 4dB. Czyli na k.21 powinno być ok 14dBuV a na k.46 16dBuV - powinno być ok. aby odebrać k.21 DVB-T2 testy z EC4. Jak ta antena sprawdza się przy odbiorze dużych sygnałów DVB-T2, bo za rok sytuacja w eterze się zmieni i DVBT-2 pójdzie z pełną mocą a nie 10kW?

 

Oczywiście antena pasywna k.21-k.48 bez konieczności dodatkowego filtra to lepszy układ. Tej ATV, o której   piszesz nie mogę znaleźć (Google jej nie zna) -musi być jakaś literówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, JK59 napisał:

ATX107 ma 18dBuV na k.21 oraz 20dBuV na k.46

Zysk anteny w dBi, a nie w dBuV.

22 minuty temu, JK59 napisał:

Jak ta antena sprawdza się przy odbiorze dużych sygnałów DVB-T2, bo za rok sytuacja w eterze się zmieni i DVBT-2 pójdzie z pełną mocą a nie 10kW?

Większa moc, to większe natężenie sygnału i jego poziom. Jeżeli tylko głowica odbiornika sobie z nim poradzi, to będzie OK. Większym problemem mogą okazać się mux-y nadawane na sąsiednich kanałach 21/22/45/46.

Pytanie tylko czy wszystkie mux-y nadawane będą z jednego miejsca, bo oprócz komina EC, pod dvb-t2 jest planowana także modernizacja nadajników w Zygrach i Dąbrowie.

51 minut temu, JK59 napisał:

Tej ATV, o której   piszesz nie mogę znaleźć (Google jej nie zna) -musi być jakaś literówka.

Dlatego napisałem "zapytaj". Mają ją w ofercie, ale nie ma jej na stronie firmy. Ewentualnie pytaj o  ATV-21/24-49.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, K63 napisał:

Zysk anteny w dBi, a nie w dBuV.

Większa moc, to większe natężenie sygnału i jego poziom. Jeżeli tylko głowica odbiornika sobie z nim poradzi, to będzie OK. Większym problemem mogą okazać się mux-y nadawane na sąsiednich kanałach 21/22/45/46.

Pytanie tylko czy wszystkie mux-y nadawane będą z jednego miejsca, bo oprócz komina EC, pod dvb-t2 jest planowana także modernizacja nadajników w Zygrach i Dąbrowie.

Dlatego napisałem "zapytaj". Mają ją w ofercie, ale nie ma jej na stronie firmy. Ewentualnie pytaj o  ATV-21/24-49.

 

 

Antena ATV 21/24-49 odpada na dziś -ma za małe wzmocnienie na k.21. Testowałem antenę FTE DIAMOND 17,5 dB LTE-700, która ma takie samo wzmocnienie na k.21 . ATV 21/24-49 ma lepsze wzmocnienie na k.46. FTE DIAMOND 17,5 dB LTE-700 odpadła ze względu na brak odbioru k.46 MUX1 z EC4.

Na dzień dzisiejszy jest konieczność filtrowania/ wyrównania sygnałów k.35 (mux1 Wreczyca) i k.36 (mux L3 Kamieńsk) odbierane tyłem anteny aktywnej Telkom ASR na wzmacniaczu WWK-951.

Ok. Dzięki za info zapytam o ATV26M/24-49.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie BiznesTV i HomeTV jaki jest na nich system kodowania i FEC (na dziś DVB-T) operator Mux-L3? Z całej paczki tylko te dwa mają w mojej lokalizacji zakłócenia (Business TV większe). Jaki jest dla nich minimalny i maksymalny poziom sygnału w dBum? SN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...