Skocz do zawartości

MUX L3 (MWE Broadcast)


pl677
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że jest dobrze. Sygnał się nie pogorszył. Jednocześnie jakość obrazu jest lepsza.

@PowerTV gdybym miał troszkę coś doradzić to warto byłoby troszkę polepszyć jakość ULTRA TV rozumiem kosztem innego programu. Chciałbym zauważyć iż teledyski na tym kanale są dość dynamiczne. Akurat na tym kanale widać te braki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

08.02.2021 

Od dziś lokalny MUX-L3 nadaje z parametrem FEC wynoszącym 3/4 (zmiana z 5/6). Oznacza to, że minimalny poziom sygnału potrzebny do poprawnego odbioru spadł z 42 do 39 dBµV.

11.02.2021

Dziś lokalny MUX-L3 ponownie zmienił parametry odpowiedzialne za pojemność i zasięg multipleksu. Modulacja została zmieniona z 16QAM na 64QAM, FEC zmieniony z 3/4 na 2/3, a GI z 1/8 do 1/4.

W związku z tym pogorszył się minimalny poziom sygnału konieczny do prawidłowego odbioru z 39 do 45 dBµV. Pojemność multipleksu wzrosła z 16,588 do 19,906 Mbit/s.

Jak deklaruje nadawca, jest to ostateczna konfiguracja.

Wiadomo bylo Zmiana na gorsze - Zamiast lepiej to coraz gorzej

Bylo 39dBµV teraz minimum 45dBµV.

 

Widac jak jest stratny MUX-L3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zmianę modulacji MUX L3 złożyło się kilka czynników:

chęć poprawy jakości obrazu (co zgłaszali nam widzowie)

podniesienie mocy nadajników w Kamieńsku i Częstochowie (co obiecywaliśmy od chwili kupienia MUX L3 od TVN)

konieczność korekty guide intercal, aby zniwelować zakłócenia sieci SFN pomiędzy nadajnikami pracującymi w bliskiej odległości

 

Na takich parametrach MUX L3 będzie na pewno pracował do końca czerwca 2021r. Potem chcemy na nowo przebudować sieć nadajników, aby jeszcze poprawić ich zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem problemu okazała się delikatna korekta anteny. Co do jakości to jest lepiej przy statycznych akcjach, gdy obraz się szybciej zmienia wyraźniej widać zamrożenia i przeskoki klatek niż było to wcześniej. Czy można to uznać za poprawę jakości?, nie sądzę oglądanie tego obrazu jest nadal bardzo męczące 😜

Mimo wszystko plus za to, że jak na taką dużą odległość od nadajnika łapię sygnał i zawsze jest kilka kanałów więcej do przelecenia :)

Edytowane przez Satelitowiec
Dopisanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na forum ma ostatnio kłopoty z odbiorem MUX-L3? Chodzi mi szczególnie o osoby które odbierają sygnał z więcej niż jednego nadajnika.

Ja jestem w zasięgu zarówno Kamieńska jak i Częstochowy i pomimo poziomu sygnału takiego jak zwykle (75dBuV) już trzeci dzień mam kompletny brak odbioru. W poprzednich dniach panowała znacznie podwyższona propagacja, więc brak sygnału tłumaczyłem zakłóceniami od jakiejś dalekiej emisji na k36 ale TROPO się skończyło a problemy pozostały.

 

@PowerTVMógłbyś sprawdzić czy coś nie stało się z SFN. Może "rozjechała" się synchronizacja pomiędzy nadajnikami?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...