Skocz do zawartości

MUX L3 (MWE Broadcast)


pl677
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie rezygnuje z obecności na MUX L3. Jeden kanał jest w zaawansowanych negocjacjach (miał już być w miejsce zwolnione przez 4fun Gold, ale coś tam coś tam i opóźniony pewnie do jesieni).

Kto ma teraz dostęp do MUX L3 i może sprawdzić na dekoderze / telewizorze jaka jest modulacja, FEC oraz GI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu kanału do oferty MUX-L3 też była propozycja ... sprawdźcie ... a można po prostu poinformować o zmianach. Właściciel wie co się zmieniło, no chyba że nie zna się na takich rzeczach to musi wierzyć na słowo technikom. A nas ewentualnie spytać jak oceniamy odbiór: czy jest lepiej czy gorzej po tych zmianach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ze Szczecina zdalnie się upewnić, co jest ustawione na drugim końcu Polski :) Możemy tylko wierzyć zapewnieniom, a czas z tym zrobić porządek.

Technicy nas informują, że EPG na Power TV jest poprawne, a piszecie tu, że to g* prawda.

 

Informowano nas, że emisja została przeniesiona na nową wieżę w Kamieńsku. Potem jednak się okazało, że nie została przeniesiona. Ach ci technicy z amerykańskiej firmy mającej monopol na maszty telewizyjne ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG  każdy może potwierdzić czy jest ?

 

Przeniesienie na nową wieżę to już trudniej z odległości ok. 20 km ?

 

Parametry jakie  są po zmianie ewentualnej też trudno porównać jeśli nie mam zapisanych jakie były. Widzę jakie są aktualnie. ?

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Kamieńsk nie działa (MUX-L3, trudno mi powiedzieć czy pozostałe MUXy z tego obiektu także bo na identycznych kanałach odbieram MUX3 Łódź, MUX8 z innej anteny).  Czy u Was działa ?

 

https://radiopolska.pl/blog/2020/08/suwalki-litewska-mniejszosc-z-multipleksem

 

@PowerTV przeczytaj szczególnie końcówkę artykułu. Obecnie w MUX LRT Lituanica z Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze na Krzemianusze (moc tylko 100W) jest nadawany tylko i wyłącznie 1 kanał SD. W MUXie na południu Litwy nadawany jest Power TV i Nuta.TV.

Myślę że MWE choć częściowo mogłoby wypełnić ten MUX w Krzemianusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym litewskim MUXie w Polsce. Jeśli pojawiłaby się możliwość nadawania w Suwałkach, to chętnie byśmy to rozważyli. Telewizja naziemna jako jedyna nie będzie tracić widzów przy cord-cuttingu. Ludzie mogą oglądać filmy przez SmarTV z Netflixa, ale darmowego sygnału DVB-T ze zbiorczej anteny na bloku raczej nikt nie odetnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2020 o 23:04, PowerTV napisał:

darmowego sygnału DVB-T ze zbiorczej anteny na bloku raczej nikt nie odetnie ;)

Najpierw ta antena zbiorcza musi być... W połowie lat dziewięćdziesiątych część spółdzielni mieszkaniowych podpisała umowy z kablówkami na tzw. pakiety AZART, stawiając krzyżyk na instalacjach antenowych. Skład tych pakietów jest przeważnie uboższy w stosunku do oferty NTC, gdyż przeważnie nie obejmują one programów dostępnych w MUX-ach lokalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dziś udało się zmienić modulację MUX L3 (zmiana parametru FEC w celu zwiększenia pojemności multipleksu) oraz naprawiono problem z EPG na niektórych kanałach MWE. Dzięki większej pojemności multipleksu jakość obrazu na kanałach powinna ulec znacznej poprawie.

 

Prosimy odbiorców o weryfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od czasu przenosin nadajnika w Kamieńsku mam cały czas 0% sygnału, wcześniej było bezproblemowo. Nie wiem czy łapie Kamieńsk czy Łódź bo mam antene przy telewizorze, ale ewidentnie zmiana w Kamieńsku coś popsuła. Z drugiej strony nie jest to aż taki "content" żebym kupował lepszą antene, gdy pozostałe muxy odbierają bezproblemowo. Więc bardziej zgłaszam, że coś popsuliście tymi przenosinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam sygnał jest słabszy. Ja około 60 km od nadajnika. Antena to Televes DAT HD Boss Mix  (ostatnio starą zmieniłem).

@PowerTV powinniście doprowadzić zmianę nadajnika w Kamieńsku do końca. Chodzi o maszt wybudowany obok. Myślę że wystarczy złożyć wniosek o pozwolenie w UKE. Także z ekonomicznego punktu widzenia myślę że Emitel będzie chciał zlikwidować tą mniejszą wieżę prędzej czy później. Wkrótce jesień i zima to ciężko będzie z przeprowadzką.


Jeśli w MUX-L3 jest NTL oraz TVR (wkrótce Home TV) to możecie postarać się o zwiększenie zasięgu np. Kamieńska. Można to uargumentować w UKE że jest koronawirus. Zależy Wam szczególnie na zdrowiu i życiu mieszkańców centralnej Polski. Nikt lepiej nie zrelacjonuje tego jak telewizja lokalna. W praktyce na NTL puścić jakieś paski objawy koronawirusa, zasady higieny, oddziały zakaźne, nowe zakażenia (tak przez cały dzień pasek).

Tutaj jest mapka Kamieńska dla MUX-L3 1,5 kW oraz MUX-3 dla 12 kW. Klikamy na DVB-T symbol nadajnika:

https://mapy.radiopolska.pl/test/

Możesz sobie porównać zasięg dla różnej mocy. Zauważ że byłoby lepsze doświetlenie np. dla okolicy Włoszczowy, powiatu koneckiego (świętokrzyskie) np. Fałków. Zauważ że to się pokrywa z ... mapą zasięgu szpitala zakaźnego w Radomsku (może być konieczne wyłączenie adblocka aby to podejrzeć):

https://mownfz.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=2af4fae6dbcd491994afab1fe6a66d3b

 

Myślę że zwiększenie zasięgu Kamieńska jest możliwe tyle że w ograniczeniem zakresie w stronę Łodzi (Bydgoszcz przeszkadza).

Wspominałeś że będziecie chcieli zwiększyć moc w przyszłości.

 

 

 

Edytowane przez ziomq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...