Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, fanbonda napisał(a):

Redaktor Dorota Wysocka-Schnepf całkiem odpina wrotki . 

 

"Fiu fiu", ale profesjonalizm. Nic tylko oglądać TVP Info "na nowo".

Czyli wiadomo do czego można odnieść poziomą kreskę w logo. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, white snake napisał(a):

"Fiu fiu", ale profesjonalizm. Nic tylko oglądać TVP Info "na nowo". ;-)

Czyli wiadomo do czego można odnieść poziomą kreskę w logo. 

O profesjonalizmie Holeckiej i jej plaszczeniu się do polityków wybranej opcji jakoś nikt się tu nie wypowiadał więc można uznać że to "na nowo" dużo lepsze od tego co byo i takie zlośliwistki vs. "rozkładanie nóg" przed prezesem to jednak nic. 😎

  • Popieram 6
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, enski napisał(a):

Takie wyzłośliwienie się tej pani było szczególnie niepotrzebne.

Trzeba przyznać że jest złośliwa. Najmniej mi odpowiada z nowej ekipy.

Jednak jej wyskoki są niczym w porównaniu z tym co było do tej pory, gdzie np. zdjęcia z lekarzy z misji humanitarnych były prezentowane w serwisach TVP Info jako wycieczki na wakacje, w momencie kiedy rezydenci oczekiwali wyższych pensji.

Tego typu "fiu fiu" już w TVP Info na szczęście nie ma. Widownia oczekująca takich treści, także poszła już tam gdzie one przeszły.

 

Ogólnie za całokształt nowe TVP Info wraz z ze studiem i grafiką ma u mnie mocne 4+.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można powiedzieć o obecnej TVP że jest w pełni obiektywna. Kilka minut temu prowadzący zapowiedział że gościem (po "i9.30") będzie prokurator krajowy Dariusz Korneluk.

Informacja w pełni zgodna z zasadami obiektywizmu powinna brzmieć: "gościem będzie Dariusz Korneluk, jedna z osób uważających się za prokuratora krajowego".

W sprawie prokuratorów krajowych TVP wyraźnie stoi po stronie rządu. Widziałem już we wcześniejszych programach jak tłumaczyli że tych trzech sędziów co powiedzieli że to Barski jest prokuratorem, to neosędziowie, nie-sędziowie czy coś podobnego. Narracja typowa dla obecnej koalicji.

 

9 godzin temu, an10ka napisał(a):

Tylko po co ta kreska pionowa po TVP I info_

Wygląda to jak TVP1 info.

 

Zgadzam się w zupełności. Bez tych kresek logo byłoby bardziej czytelne.

Edytowane przez Sentence
Usunięto offtopic polityczny.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, michael112 said:

Nie można powiedzieć o obecnej TVP że jest w pełni obiektywna.

A Telewizja Polska była taka kiedyś? Od zarania jej dziejów nie była i wątpię, że dożyję czasów "pełnego obiektywizmu".

Edytowane przez Biała_vanna
Post edytowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Biała_vanna napisał(a):

że dożyję czasów "pełnego obiektywizmu".

Czegoś takiego jak pełen obiektywizm, który zadowoli każdego nigdy nie będzie. To byłby stan idealny, nieosiągalny. Zawsze da się komuś zarzucić manipulację czy brak obiektywizmu. Dwóch reporterów może relacjonować tę samą sytuację, starać się być obiektywnym ale jeden z nich użyje innego słowa i już część osób uzna, że manipuluje/ukrywa pewne fakty. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie wycofali tę beznadziejną belkę podczas Teleexpressu extra i przywrócili poprzednią oprawę

 

tex2paz.png

 

Tylko niech coś jeszcze zrobią z tym logiem i zegarem nad nim, bo to wygląda tak, jakby ktoś ot tak wkleił je w Paincie bez żadnego przemyślenia. No i żeby ta pani od języka migowego znajdowała się niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie z ciekawości sprawdziłem, jak to się wczoraj zaprezentowało w "Panoramie" i to się prezentuje perfekcyjnie! Oczywiście mówię tylko o tym układzie, że zegar po lewo i logo po prawo świetnie "współpracują" z belką (chociaż raczej preferowałbym logo po lewo i zegar po prawo, ale to taki raczej szczegół, bo do tego raczej zdążę się przyzwyczaić), bo jeśli chodzi o samo logo, to wciąż trzymam się zdania, że jest beznadziejne i szczególnie ta pionowa kreska jest po prostu szkodliwa dla oka. A wracając do takiego układu być może wkrótce w Teleexpressie to poprawią i będzie świetnie. Tylko też widziałem w tej "Panoramie" te paskudne belki, a właściwie ten napis na malutkiej belce, tutaj mam nadzieję, że tę malutką belkę wykasują, a cały tekst będą zapisywać na tej dużej, bo ja tego nie rozumiem, że taka wielka belka pusta, a na takiej malutkiej już jest tekst

Swoją drogą skoro dziś przywrócili teleexpressową belkę, to ciekawe, czy panoramową też przywrócą, bo ja jestem za! I tamtą mogliby uznać jako odrzuconą, bo jak widać, nie wypaliła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, viaplayfan napisał(a):

Przed utworzeniem TVP Info było trochę lepiej. Na TVP 3 posiedzenia Sejmu, a nie, że ustawiana publicystyka pod tezę.

Zresztą należy się zastanowić czy nie połączyć ponownie TVP Info z TVP3. Obecnie Trójka mocno idzie w kierunku stacji informacyjnej podobnej do Polsat News2 (wybrane powtórki z głównego programu) a sama ramówka poza powtórkami z info w czasie wspólnym nie jest zbytnio atrakcyjna. Zwolni się miejsce na nowy kanał, potencjalnie lepszy niż obecna Trójka. Można by było nadawać program lokalny na przemian z TVP Info ze zmianą co pół godziny od 8 do 12, od 15 do 18 i od 21 do 23. Albo inaczej, programy informacyjne i parainformacyjne stacji lokalnych nadawać na antenie TVP Info przez 2,5 godziny dziennie a resztę nadawać lokalnych okienkach na nowej stacji TVP.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to by nie miało obecnie sensu. A co, jak w momencie emisji programu lokalnego zdarzy się coś pilnego? Przecież dopóki nie rozłączono regionów z Info, takie przypadki były częste i albo przepadał serwis regionalny, albo stacja traciła kilkanaście minut programu specjalnego na pokazanie lokalnych wieści.

Tak więc nie ma co się zastanawiać nad łączeniem Info i TVP3, bo ten pomysł nie ma żadnej przyszłości.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że to nie chodzi o kwestie kliknięcia w studiu? Możliwe że nie pamiętasz tamtych czasów, ale ja pamiętam i wtedy zawsze ktoś był poszkodowany, bo albo nie było serwisów regionalnych, gdyż nadawano Sejm czy program specjalny, albo przerywano program, bo szły lokalne serwisy, ale wtedy trzeba było szukać informacji o nagłym zdarzeniu u konkurencji. Dlatego nie ma sensu łączenie Trójki oraz Info.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...