Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@up oparłem się na twoim komentarzu. Nie oglądałem dziś INFO. Skoro jest tu recenzja relacji z tego protestu w TVP INFO, to z chęcią w odpowiednich wątkach zobaczyłbym komentarze jak to wygląda w TVN24 czy w Polsacie News. No i taka uwaga- pełna relacja z protestu i argumenty wyłącznie jednej strony proaborcyjnej to też nie byłby pluralizm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

Niestety nie mogę odnaleźć tego materiału na stronie TVP (jest tylko ten późniejszy z 15:00), bo umieścił bym linka.

Jak dla mnie, to na ten temat w telewizji powinny się wypowiadać wyłącznie kobiety. Bezdzietnych facetów, telewizje w ogóle nie powinny pytać o zdanie, niezależnie od pozycji społecznej. Na temat prywatnych telewizji się nie wypowiadam, bo nie oglądałem.


Może sam mógłbyś robić takie porównanie, skoro ci tak bardzo zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jutra będą zmiany w ramówce. "Studio Świat" będzie nie o 22:35, a o 23:45, program będzie trwać około 15 minut. O 22:30 będą na zmianę: nowy program publicystyczny, oraz "W Tyle Wizji Ekstra". Zniknie też program "Na pierwszej stronie", a "Sportowy Wieczór" będzie emitowany około 00:15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za mózgi pracują w tym TVP Info :lol2: Porządny program o wydarzeniach na świecie przesuwać na późną porę i okrajać do 12-15 minut. Program zniknie za jakiś czas z anteny, skoro go przesuwają na tak późne godziny wieczorne. Najwyraźniej publicystyka światowa nie sprawdza się w TVP Info.

 

"Na pierwszej stronie" i tak nie miało sensu, bo głównie leciały reklamy "Gazety Polskiej Codziennie"  i tematów wydania :razz:

 

"Sportowy Wieczór" chyba juz kiedyś był emitowany o tej 0:15, jeżeli dobrze pamiętam. Ale nie zbierali dobrej oglądalności i chyba po jakimś czasie wrócił program na 23:00.

 

To "W tyle wizji Ekstra" to będzie emitowane we wtorki, czwartki (w soboty raczej nie, bo jest Studio Polska) a ten nowy program publicystyczny w poniedziałki, środy i piątki? Dobrze myślę? Nie wiem po co jeszcze publicystyka, skoro od 19:56 przez około 50 minut są same rozmowy z gośćmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to "Ekstra" miało mieć taką samą formułę jak zapowiadane wcześniej "The Best of", które miało być w Dwójce, to pasowałoby nawet, żeby to w sobotę emitować (oczywiście nie o tej porze, co w dni powszednie, ale raczej bliżej popołudnia).

 

Co do tego nowego magazynu, to praktycznie poza porą emisji nie wiadomo nic, nie znamy nazwy, konceptu, żadnych kompletnie informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

Niestety nie mogę odnaleźć tego materiału na stronie TVP (jest tylko ten późniejszy z 15:00), bo umieścił bym linka.

 

Jak dla mnie, to na ten temat w telewizji powinny się wypowiadać wyłącznie kobiety. Bezdzietnych facetów, telewizje w ogóle nie powinny pytać o zdanie, niezależnie od pozycji społecznej. Na temat prywatnych telewizji się nie wypowiadam, bo nie oglądałem.

Może sam mógłbyś robić takie porównanie, skoro ci tak bardzo zależy?

Czytanie postów się kłania. 

 

 

 Nie mam osobiście możliwości tego sprawdzić.

Więc jak mam zrobić sam porównanie, skoro jako użytkownik wyłącznie naziemnej telewizji cyfrowej nie ma dostępu do TVN24 czy Polsatu News ?? Z chęcią się dowiem.

Ja jestem prawdziwym wolnościowcem i nie będę nikomu ograniczał prawa wypowiadania się w jakiejkolwiek kwestii. 

Aha- i jak to dawniej mówiłeś- nie da się robić pluralizmu pod linijkę - zauważ,że teoretycznie teraz każde twoje narzekanie mógłbym zbijać twoim argumentem.  Ja jedynie zastanawiam się czy np. w TVN24 czy w Polsacie News były rozmowy ze zwolennikami (zwolenniczkami- takie też są ) zaostrzenia prawa aborcyjnego?? Czy pokazywano przez kilka godzin manifestacje i argumentację wyłącznie jednej strony co także żadnym pluralizmem nie jest.`

Zmiany ramówki na minus. Już nie tylko Sportowa Niedziela o drakońskiej porze. No nic- czekamy na nowy kanał w ramach MUX 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku serwisu o 13, co prawda, dano ten temat, ale w prawym okienku leciała transmisja z demonstracji (kamerzysta chodził wśród tłumu), a w lewym okienku pani prowadząca serwis prowadziła rozmowę z naszym ulubionym księdzem Oko od aborcji (ksiądz był w Krakowie) :mrgreen: Szkoda, że nie dano żadnej przeciwwagi dla tego księdza np. kogoś  reprezentującego pogląd liberalizacji prawa aborcyjnego. No ale takie mamy standardy w telewizji publicznej ;)

Bardziej liczne demonstracje, jak Marsze dla Życia i Rodziny, odbywające się w wielu miastach Polski, nie są często relacjonowane. Tutaj zachowano pluralizm - z jednej strony - w jednym okienku była pokazana demonstracja - z drugiej strony - jako przeciwwaga do niej ks. Oko. Dano się też wypowiedzieć przedstawicielce strony protestującej. Ci, którzy oczekują obszernej transmisji z Czarnego Protestu i jak najobszerniejszego czasu antenowego dla jego zwolenników, nie apelują o obszerne transmitowanie Marszy dla Życia i Rodziny, które odbywają się od lat (bodajże warszawski był ostatnio transmitowany, ale w wielu miastach Polski te marsze gromadziły więcej osób, niż wczoraj przeciwnicy prawa do życia dla każdego), czy zapraszania do tv zwolenników tych marszy. Nie widzę więc powodu, żeby dla Czarnych Protestów robić jakiś wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok
Widziałem co napisałeś. Ale tak często apelujesz o te porównania, że mógłbyś się poświęcić i takie zrobić. Dostęp do tych kanałów można mieć legalnie online za opłatą. Dla chcącego nic trudnego. Porównania na zlecenie KRRiT ci nie odpowiadały. Podejrzewam, że nawet jeśli ja bym takie zrobił, to i tak miałbyś jakieś "ale". I z tego co pamiętam, PN i TVN24 nie lekceważą tak argumentów drugiej strony.

 

TVP Info, moim zdaniem, obecnie jest najdalej pluralizmu i obiektywizmu w swojej historii. I to widać po wynikach oglądalności. TVP Info znowu zaczął przegrywać z konkurencyjnym TVN24, a przecież już z nim sporo wygrywał.


A tak w ogóle... Pluralizm nie pod linijkę nie polega na tym, żeby dawać się wypowiedzieć i jednocześnie umniejszać to zdanie - podkreślając w napisach ważność swojego. Jak dla mnie, TVP Info prawie zawsze drobiazgami próbuje umniejszać czyjąś rolę. Robią to aż do przesady. Np. wczoraj, protest pokazano, ale zrobiono to tak, jakby go nie było. Oglądałem tylko ten kanał i nie potrafię nic konkretnego powiedzieć o tych wydarzeniach, na podstawie ich relacji.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru płacić za propagandę czy to liberalną czy konserwatywną czy lewicową, jest tutaj tylu userów ,że moim zdaniem to nie kłopot aby napisali jak wyglądało to w różnych stacjach. 

Badania KRRIT niestety rozmijały się z moimi obserwacjami, zresztą to nie organ niezależny tylko polityczny. 

Być może TVP jest najdalej od pluralizmu, jednakże takiej negatywnej kampanii na TVP i nagonki dawno nie było, wielu ludzi być może dało sobie to po prostu wmówić. Zmasowana akcja dyskredytacji   ze strony szeregu mediów zrobiła swoje. 

To co wspomniał Pavl6- liczniejsze marsze przez lata nawet nie doczekiwały się wzmianki w telewizji, żale niektórych wynikają wprost z ich światopoglądu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok

No pięknie. Nie masz dostępu do kanałów, a sypiesz oskarżeniami o propagandę konkurencji TVP Info. ;) Skoro nie oglądałeś, to nie wiesz, czy tak jest. I kto tu sugeruje się opiniami innych mediów? :roll:

 

W moim odczuciu, to właśnie TVP Info można śmiało postawić ten zarzut w pierwszej kolejności. KRRiT nie była autorem tych badań, tylko je zlecała. I nie przypominam sobie, żeby ich wiarygodność ktoś podważył. Cóż, ja się nie podejmę, bo nie mam czasu i nie widzę takiej potrzeby. I od kogo podłapałeś te słowa o "nagonce"? To jest zwykła krytyka, mająca dużo uzasadnienia.

 

I jakie konkretnie media dyskredytowały TVP? Oczywiście mowa o nieuzasadnionych przypadkach czepialstwa.

 

Od liczebność manifestacji nie wynika zainteresowanie mediów. Liczy się waga społeczna problemu, a raczej to, czy materiał jest medialnie chwytliwy. Jak dla mnie, to TVP Info kieruje się światopoglądem w swoich relacjach - nie krytyczni widzowie.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskarżenie dotyczy wszystkich stacji informacyjnych w tym kraju. Za TVP INFO też bym nie płacił. To,że teraz nie mam dostępu nie oznacza,że nie miałem go wcześniej mr Chiquita by wyrobić sobie ogólną opinię o stacjach informacyjnych w tym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend podano w TVP Info informacje, że w Tychach była regularna bitwa pseudokibicow z Tychów i Katowic. Prolem w tym, że najbliższą odległość miedzi nimi w sobotę wynosiła długość murawy. :-D Poza tym podano, że regularna wojna zaczęła się na dworcu kolejowym. I tu znowu niespodzianka, bo kibice Gieksy przyjechali z Katowic do Tychów autobusami prosto pod stadion, który znajduje się z 2km od wspomnianej stacji, a droga z Katowic nie wiedzie przez dworzec. :lol2:

A najlepsze jak na pytanie strasznie wczutego reportera "jakie są straty na stadionie?", rzecznik klubu powiedział, że nie ma żadnych... :lol2: Przebił Tvn24 tymi relacjami.

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 17:30 debiut nowego programu "Rzeczpospolita babska", będzie go prowadzić Małgorzata Steckiewicz. W programie zaproszone kobiety będą omawiać bieżące wydarzenia. Dziś wystąpią: Dominika Figurska, Aleksandra Jakubowska oraz Magdalena Ogórek. Koncepcja jest dość podobna do "Szpilek" w Superstacji czy też "Babilonu" w TVN24 BiS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 17:30 debiut nowego programu "Rzeczpospolita babska", będzie go prowadzić Małgorzata Steckiewicz. W programie zaproszone kobiety będą omawiać bieżące wydarzenia. Dziś wystąpią: Dominika Figurska, Aleksandra Jakubowska oraz Magdalena Ogórek. Koncepcja jest dość podobna do "Szpilek" w Superstacji czy też "Babilonu" w TVN24 BiS.

TVP Info chyba ma już wszystkie odpowiedniki programów z TVN24 u siebie :mrgreen:

 

Rzeczpospolita babska = Babilon

W tyle wizji = Szkło kontaktowe

Salon dziennikarski = Loża prasowa

Woronicza 17 = Kawa na ławę

Dziś wieczorem = Fakty po Faktach

Info wieczór, kiedyś jeszcze była przed tymi rządami Godzina po godzinie = Dzień po dniu

Extra Świat = Teleserwis (przynajmniej po części)

 

Jeszcze coś jest?  Jeśli nie, to chyba wszystko wymieniłem ;)

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Info chyba ma już wszystkie odpowiedniki programów z TVN24 u siebie :mrgreen:

 

Rzeczpospolita babska = Babilon

W tyle wizji = Szkło kontaktowe

Salon dziennikarski = Loża prasowa

Woronicza 17 = Kawa na ławę

Dziś wieczorem = Fakty po Faktach

Info wieczór, kiedyś jeszcze była przed tymi rządami Godzina po godzinie = Dzień po dniu

Extra Świat = Teleserwis (przynajmniej po części)

 

Jeszcze coś jest?  Jeśli nie, to chyba wszystko wymieniłem ;)

 

 

Tylko nadawania w HD nie potrafią skopiować, bo narazie to tragedia :lol2: . Logo, zegar, reklamy i scroll informacyjny w HD - nawet plansze ekranowe z zapowiedziami materiałów nie są w HD. Już nie mówię o studiu, reportażach czy wejściach na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...