Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

He, he  ... barykady.  Rząd musi walczyć na barykadach aby wyprowadzić propagandę PIS z telewizji. Tego jeszcze nie grali.  Tusk nie powinien się dać wciągnąć w tę prowokację.  Legalnie i ustawowo wymienić prezesa i dyrektorów a oni już pozamiatają co trzeba.  Nie mogę się doczekać tych zmian. Wrócę do oglądania TVP porzucając komercyjne TV.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł szczerze mówiąc jest dosyć kontrowersyjny i po stronie TVP jest już przekroczeniem prawa zwłaszcza jeżeli po wkroczeniu służb kanał informacyjny Telewizji Polskiej włączy kamery i zacznie wszystko nagrywać. Z tego co czytałem na WP wynika że oni nawet w tym celu organizują nocne dyżury by być na wszystko przygotowanym: https://teleshow.wp.pl/w-tvp-nerwowe-odliczanie-czekaja-na-silowe-przejecie-stacji-6974360504527680a

Edytowane przez Poland
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek-kurski-i-anna-popek-to-jedno-zdjec

Nawet w internecie zachowało się ich wspólne zdjęcie z tego okresu. 

Teraz nie chcą oddać bo przekaz prawicowy zostanie ograniczony do TV Trwam, Radia Maryja, Radia Wnet i kilku stacji kodowanych. Dodatkowo przy ewentualnym powrocie do władzy ciemny lud może nie kupić ich przekazu.

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tragikomicznie brzmią ich hasła że nie oddadzą TVP bo "bronią pluralizmu" w mediach. Te paski pełne nienawiści do wszystkiego co niepisowskie , te pełne jadu ataki na ludzi myślących inaczej nazywają pluralizmem i obiektywnością przekazu. No bez jaj !  Ani dnia dłużej !

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zerojedynkaX napisał(a):

Jak tragikomicznie brzmią ich hasła że nie oddadzą TVP bo "bronią pluralizmu" w mediach. Te paski pełne nienawiści do wszystkiego co niepisowskie , te pełne jadu ataki na ludzi myślących inaczej nazywają pluralizmem i obiektywnością przekazu. No bez jaj !  Ani dnia dłużej !

Gdyby oni faktycznie bronili pluralizmu to podczas akcji „Media bez wyboru" zamiast TVP1 byłby czarny ekran. Najbardziej mnie bawią ich sondy uliczne najczęściej podchodzące pod ustawkę :D

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj "Minęła 20" Wywody polityków prawej strony nie do przyjęcia. Kłótnia, przerywanie przez prowadzącą Ogórek politykom koalicji demokratycznej. Co innego mnie jednak zainteresowało. Paski na dole ekranu. Paski dotyczące wyłącznie J.Kaczyńskiego jego wypowiedzi, plany, straszenie itp. Przecież mamy nowy sejm, nowy rząd. O tym ani słowa. Kaczyński już nie rządzi, a paski tylko o nim. Jaka to więc telewizja Publiczna czy partyjna? Dlatego jak najszybciej trzeba oddać telewizję publiczną społeczeństwu. Myślę że ta nowa władza to zrobi? Dosyć już tego lasowania mózgów. Trzeba pokazać że prawda jest inna, że to co było to indoktrynacja i manipulacja.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Poland napisał(a):

Jeżeli ta zmiana ma wprowadzić zmiany przed świętami to coś powinno zadziać w przeciągu najbliższego tygodnia. Pytanie tylko w jaki sposób to się będzie odbywać bo w TAI szykuje się niezła prowokacja :(

Na pewno łatwo nie będzie. Będą blokować, krzyczeć. Może być chryja. Myślę że jednak na nic to się zda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się obrażają że się na nich mówi funkcjonariusze zamiast dziennikarze. Poczekajmy, nie jednemu się otworzy język. Trochę czasu musi upłynąć, lub jak już całkowicie odbiorą PiSowi TV.  To co było ostatnio na antenie między funkcjonariuszem Kłeczkiem a posłem lewicy Kohutem jest nie do przyjęcia. Kłeczek obrażał posła przy aplauzie zaproszonych sprzyjających PiSowi gości. Takie coś nie powinno mieć miejsca w telewizji publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

W niedługim czasie nie jednego kwiatka się dowiemy co tam się działo, jak ludzie przestaną się bać usunięcia z pracy za publiczną krytykę kierownictwa.

Belki pisane bezpośrednio przez szefa, coś nieprawdopodobnego.

Tak, tak, a w TVN szef zabierał taśmy do swojego prywatnego sejfu ..Naprawdę cie szokuje działanie mediów? 🙃

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nadal nie rozumiesz różycy pomiędzy mediami prywatnymi  i wolnymi a mediami państwowymi TVP które nie są wolnymi mediami.  Są mediami dostępnymi dla wszystkich.

TVP nie jest żadnym medium wolnym, jest medium państwowym wyrażającym poglądy wszystkich partii i społeczeństwa. Niestety PIS zmieniła zasady gry i media publiczne mają wyznawać wiarę i zasady PIS.  To jest sprzeczne z zasadami dostępności mediów państwowych. 

 

PIS jako partia usiłuje utrzymać monopol na informację zgodne z ich polityką i propagandą, od tego ma ludzi opłacanych i pracujących tam aktualnie, poza tym  mało ich obchodzi że inni mogą mieć inne zdanie niż oni i to właśnie propagowali przez ostatnie 8 lat rządów PIS.      

 

Najbardziej mnie śmieszy towarzysz pseudo dziennikarz Adamczyk , który dosłownie wywala faka wszystkim protestującym. Dostanie 700 tyś zł za rozwiązanie umowy a jako biedak i gnębiony podobno  "dziennikarz" protestuje przeciw zmianom.   

 

 

@fanbonda ty czasem popatrz na to co ludzie robią a nie  słuchaj propagandy bez względu na to skąd pochodzi, jaką partię wspiera czy wyznanie .  Wystarczy pomyśleć. 

Edytowane przez Ktosiu
  • Popieram 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fanbonda napisał(a):

Tak,, tak, a w Tvn szef zabierał taśmy do swojego prywatnego sejfu ..Naprawdę cie szokuje działanie mediów? 🙃

Kolego fanbonda, chyb się nie rozumiemy, albo kolega nie łapie o co toczy się walka. Nie porównujmy telewizji komercyjnych TVN, Polsat, TV Republika do telewizji publicznej która powinna mieć misję społeczną, bez zaangażowania po jakiejkolwiek stronie. Do czego doszło, do opanowania przez jedną opcje polityczną mediów które powinny być obiektywne, pokazywać wszystkie strony sceny politycznej. Co się stało a to że wszystkich którzy ne popierali minionej władzy nazywano wrogami, nie Polakami, gorszym sortem, ludźmi oszukanymi przez zagranicę i inne. To wszystko można było dowiedzieć się z telewizji nazywanej publiczną. Skąd ta nienawiść do Tuska. Właśnie z TVPiS. Rozgarnięty w miarę człowiek powinien to zrozumieć.

Minęła 20 w TVP INFO. Rozmowa o przejęciu (odpolitycznieniu) mediów publicznych. Eksperci. Pan Karnowski "Tygodnik Sieci" i Pan Sakiewicz "Gazeta Polska" dziennikarze którzy stali się wyznawcami PiSu. Co oni maja wspólnego z telewizją publiczną? Dlaczego dyskusja jest jednostronna bez przedstawicieli obecnej władzy? A no dlatego żeby przekonać społeczeństwo o nielegalności zamiarów nowej władzy co do mediów publicznych. Gatki w stylu "Zamach na media publiczne" itd. Nikt nie chce zabrać Telewizji Polskiej. Telewizję trzeba odebrać PiSowi, a oddać ja społeczeństwu. Telewizja ma być odpartyjniona. No, ale wielu straci stołki i wysokie gaże. Straci również możliwość docierania do szerokiej rzeszy ludzi, a to niestety nie na rękę władzy która musiała odejść. Jedenaście i pół miliona wyborców powiedziało wyraźnie "Mamy dość"

Edytowane przez Janio
  • Popieram 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało można stwierdzić że Prawo i Sprawiedliwość od 2016 traktowało Telewizyjną Agencję Informacyjną jako tzw. "prywatno-partyjny folwark informacyjno-publicystyczny". To jest niegodne misji nadawcy publicznego. Dobrze że władza w TVP ma się zmienić.

Edytowane przez WA2511
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ktosiu myślę niezależnie w przeciwieństwie do niektórych osób na tym forum.

Nowa władza ma jak najbardziej prawo przejąć swoje media, warto by nie robili to metodami wątpliwymi prawnie analogicznymi do poprzedników. 

No i Hołownia mówi to samo co ja, czyli uchwałą nie można zmieniać porządku prawnego, ze ta uchwala de facto to jedynie opinia, wyrażenie woli. Podkreślił, ze nie da sie sytuacji rozwiązać w 24 godziny, a na koniec stwierdził, ze wątpliwe jest by to się wydarzyło do świąt Bożego Narodzenia. 

 

Edytowane przez fanbonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taka jest też uchwała. Jej treść podlinkowałem w wątku "Wszystko o TVP".

Ale uchwała wzywa także właściciela do podjęcia działań. A jak wiadomo właścicielem jest SP czyli Minister Kultury.

https://www.onet.pl/informacje/newsweek/rzad-dostaje-narzedzie-do-naprawy-tvp-problemem-moze-byc-okres-przejsciowy/xm3m49j,452ad802

Cytat

A zatem po przyjęciu przez posłów złożonej właśnie uchwały można spodziewać się np. zawieszenia prezesa TVP, ponieważ został on powołany na stanowisko wadliwie, bo PiS nie zrealizowało orzeczenia Trybunału z 2016 r. To samo wydarzy się prawdopodobnie w Polskim Radiu i PAP. Można spodziewać się także zmian w Radzie Mediów Narodowych, o których już pisaliśmy.

Najciekawsze sformułowanie w uchwale to wspomniany w niej "okres przejściowy", który ma trwać do "przeprowadzenia zmian legislacyjnych". Najpewniej będzie on trwał nieprzerwanie do wyborów prezydenckich, bo zmian w ustawie o Radzie Mediów Narodowych nie da się przeprowadzić bez zgody głowy państwa. A Andrzej Duda na pewno nie zgodzi się na żadne zmiany, które mogłyby sprawić problem jego środowisku w następnych wyborach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...