Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, michael112 napisał(a):

Ja słyszałem żę warunkiem uzyskania miejsca w programie "Forum" było początkowo uzyskanie zaledwie 3% w wyborach, później przekroczenie progu wyborczego, ale nigdy nie słyszałem żeby warunkiem miało być posiadanie klubu parlamentarnego.

Gdy wprowadzano ten program w 1994 roku, to progiem wejścia zgodnie z rozporządzeniem KRRiT, które regulowało zasady tworzenia programu, było uzyskanie w ostatnich wyborach 400 tysięcy głosów. W 1997 roku obniżono ten próg do 200 tysięcy, zaś procentową wartość przyjęto po wyborach w 2001 roku. Regulowano też przy okazji, które partie mają stałe miejsce, które się zmieniają w trakcie programu na żywo, a które w danym wydaniu mają mieć możliwość nagrania wypowiedzi "z taśmy", to z kolei wprowadzono z racji pewnego rozdrobnienia na scenie politycznej. Natomiast teraz nie mam pewności, czy obecnie są jakieś regulacje, czy to jest trochę na zasadzie umowy niepisanej.

 

Z kolei dzisiaj w "Woronicza 17" było dwóch gości z PiSu, jedna osoba z klubu PiS ale należąca do Suwerennej Polski, jeden przedstawiciel koła Kukiz 15 i posłanka z Lewicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej prezentacja koronnego dowodu na kłamstwa i manipulacje TVN.

Tak ogromne że same Fakty TVN zacytowały wczoraj swoje kłamstwa, prezentując urywek tego jakże obiektywnego i poważnego programu o nazwie "Jak oni kłamią".

https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/fakty-ostro-o-tvp-info-chodzilo-o-material-o-szymonie-holowni/svgc1fb,681c1dfa

 

Cytat

Ja jestem czytelnym znakiem, że istnieje w tym Sejmie większość, która może wyłonić rząd, skoro wyłoniła marszałka Sejmu

– powiedział Hołownia w TVN24

Cytat

Ku zaskoczeni widzów TVN, pokazano wywód pracownik TVP Michała Rykowskiego, który stwierdził, że znak może mieć różne znaczenie, zależnie od kultury. – Nie kwestionujemy marszałka, że jest znakiem. Chcemy tylko zwrócić uwagę na pewien oczywisty fakt: znaki, symbole w różnych kulturach oznaczają co innego – powiedział prezenter TVP Info.
Jako przykład podał sowę. – W Egipcie, Chinach, Indiach, Japonii, krajach Ameryki Południowej i Środkowej sowa była postrzegana jako symbol śmierci, a jej pojawienie zapowiadało zgon" – powiedział pracownik TVP. Dodał też, że w starożytnej Grecji była symbolem mądrości i wiedzy.

 

 

Chyba redakcja tego programu wyczerpała możliwości prezentowania kłamstw i manipulacji skoro takie dowody się prezentuje widzom TVP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Poniżej prezentacja koronnego dowodu na kłamstwa i manipulacje TVN.

Tak ogromne że same Fakty TVN zacytowały wczoraj swoje kłamstwa, prezentując urywek tego jakże obiektywnego i poważnego programu o nazwie "Jak oni kłamią".

https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/fakty-ostro-o-tvp-info-chodzilo-o-material-o-szymonie-holowni/svgc1fb,681c1dfa

 

 

 

Chyba redakcja tego programu wyczerpała możliwości prezentowania kłamstw i manipulacji skoro takie dowody się prezentuje widzom TVP ;)

Najgorsze w tym jest to że ci tzw. widzowie TVP czy TVP Info święcie w ten przekaz wierzą i ani im w głowie że to kłamstwo i manipulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.11.2023 o 15:15, Janio napisał(a):

Najgorsze w tym jest to że ci tzw. widzowie TVP czy TVP Info święcie w ten przekaz wierzą i ani im w głowie że to kłamstwo i manipulacja.

No to te same osoby jeszcze przed świętami mogą przeżyć „szok informacyjny" przez co spodziewam się nasilenia wykreowanego przez Telewizję Polską protesty. Telefony typu „Oddajcie nam naszą TVP" pewnie będą na porządku dziennym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop Pewnie swojego końca w TVP, bo jak go zwolnią to prawdopodobnie czeka go rozpoczęcie pracy albo w portalu wPolityce.pl, gdzie udzielił wywiadu (zaprzeczając tym samym obecne plotki anonimowego informatora dla "Wirtualnych Mediów") i w telewizji wPolsce.pl, albo też w TV Republika.

 

A poza tym te słowa Miłosza Kłeczka w wywiadzie dla wspomnianego portalu brzmią jak klasyki propagandowe z czasów "Dziennika Telewizyjnego" i "Wiadomości" w latach 2016-2023.

 

Ja mam nadzieję że niektórzy prezenterzy zostaną i być może mogą lub będą współpracować z tymi którzy dołączą lub powrócą niebawem do TVP Info i programów informacyjnych publicznego nadawcy w Polsce.

Edytowane przez WA2511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znienawidzone twarze Rachonia, Ogórek, Holeckiej, Kłeczka, Klarenbacha mogą zostać usunięte z nowej TVP. Pozostali zostaną. Pawła Blajera chyba zostawią, gdyż przeszedł z TVN24. "Studio Wschód” Marii Przełomiec nie powinni likwidować. Programów o tematyce międzynarodowej jest jak na lekarstwo i specjaliści z tej dziedziny są jak złoto dla stacji informacyjnej.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w TVP Info spadnie ilość publicystyki na rzecz informacji. Poza wspomnianymi przez przedmówcę osobami odejdą też pewnie autorzy chociażby programów „Minęła 8", „Minęła 9", „O co chodzi?" i „Za czy przeciw" a już na pewno „W kontrze", „Jak oni kłamią" oraz „Fakty i kłamstwa". 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Poland napisał(a):

Na pewno w TVP Info spadnie ilość publicystyki na rzecz informacji.

 

Ano właśnie. Zobaczymy czy spadnie poranna publicystyka od 7.10 do 10.00. W poprzednich rządach był normalny "Info Poranek" podobny jak w TVN24 czy Polsat News. Teraz tego pasma praktycznie już nie ma, a serwisy rano są wręcz rzadziej niż w środku dnia (poza wczesnym pasmem 5:35-7:10).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Poland napisał(a):

Poza wspomnianymi przez przedmówcę osobami odejdą też pewnie autorzy chociażby programów „Minęła 8", „Minęła 9", „O co chodzi?" i „Za czy przeciw" a już na pewno „W kontrze", „Jak oni kłamią" oraz „Fakty i kłamstwa". 

Autorzy mogą odejść, ale o ile te 3 ostatnie programy zapewne znikną, to nie zdziwiłbym się, jakby jednak "Minęła 8/9" pozostała na antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem ciekawi mnie w jaki sposób zostanie przejęte TVP Info i całe TAI przez nowe władze oraz kiedy mniej więcej zacznie się zmiana narracji.  Ja obstawiam że to „przejście" zacznie się przed świętami co z pewnością będzie szokiem dla odbiorców gdy Telewizja Polska zacznie mówić o aferach ustępującej władzy. W kwestii przejęcia TAI jestem realistą i zakładam wariant spokojny choć patrząc na to jak obecnie wygląda TVP nie zdziwię się jak drugi wariant a więc siłowy  może nagle mieć racje bytu. We wspomnianym miejscu użytkownicy opisywali wydania specjalne programów (i to z przeciwnych stron) zarówno w TVP Info jak i... w TVN24 który to relacjonowałby próbę dostania się nowego prezesa i słuzb do siedziby TAI. TVP Info z kolei  pokazywałoby widoki z kamer w oknach, płacze prezenterów mówiących o końcu polskich mediów itd.  Do tego rzecz jasna byłyby barykady na bramkach w TAI i szturm służb na siedzibę. Osobiście myślę że gdyby do takiej hipotetycznej sytuacji o negatywnym charakterze miało dojść to z pewnością byłaby to najlepsza szopka roku przyćmiewająca nawet to co stanie się na początku tego tygodnia w Sejmie :mrgreen:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw jednak: Jak będzie nowa władza w TVP to:

 

1. Czy będą nocne wydania Serwisów Informacyjnych na tej antenie na żywo w ramach pasma nocnego?

2. Czy będą uruchomić retransmisję TVP Info w Jedynce właśnie w godzinach nocnych lub porannych, tak jak kiedyś?

3. Czy będzie nowa formuła Porannego pasma w TVP Info? (Bowiem jest tu za dużo publicystyki dla widza szukającego informacje.)

Edytowane przez WA2511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...