Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nie chcę generalizować, ale na pewno już o tym na forum pisałem. Mam ok 80 letnią ciotkę, która ogląda wyłącznie wiadomości o 19:30 i Trwam. Internet jest jej obcy, a jedyne gazety jakie czyta, to gazetki które z kościoła przyniesie.

Oczywiście nie piszę tego aby z kogokolwiek drwić, jednak na bardzo bliskim mi przykładzie widzę że są takie osoby i podejrzewam że w skali kraju jest ich nie mało.

A i zapomniałbym, jej słowa mniej więcej "TVN nie oglądam, bo tam kłamią", tak jej w Wiadomościach powiedzieli i w to wierzy. O Wydarzeniach Polsatu nie ma pojęcia ;)

Przekaz jak wyżej adresowany jest właśnie do takiej grupy widzów, bo przecież nie do tych którzy potrafią zweryfikować te informacje i wyrobić sobie zdanie dość szybko że teza nie jest prawdziwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

A mi szkoda czasu na weryfikowanie informacji na kilku/nastu mediach informacyjnych. Od czasu do czasu oglądam wiadomości na TVP Info i to mi wystarcza. 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bgmnt napisał(a):

Szybkie prostowanko fake newsów TVP Info przez Komisję Europejską.

Nawet sam Tusk oświadczył,że na tą inwestycję nie było go stać.Polecam od 11:15.

 

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie chcę generalizować, ale na pewno już o tym na forum pisałem. Mam ok 80 letnią ciotkę, która ogląda wyłącznie wiadomości o 19:30 i Trwam .

 

Daj już tej Twojej cioci i innym w jej wieku spokój. Lepiej pisz o sobie i swoim przekręcaniu faktów.

Edytowane przez Kirk
Hamuj się z wycieczkami osobistymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, zefir napisał(a):

Nawet sam Tusk oświadczył,że na tą inwestycję nie było go stać.Polecam od 11:15

Zachęcam do ruszenia szarymi komórkami i czytania ze zrozumieniem, bo tu nie chodzi o Tuska.

Możesz zacząc od tytułu tego biuletynu partyjnego, który podlinkowałeś, a brzmi "Wszystkie inwestycje PIS".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zefir napisał(a):

Daj już tej Twojej cioci i innym w jej wieku spokój. Lepiej pisz o sobie i swoim przekręcaniu faktów.:doh:

I piszesz w tym samym poście, w którym zdanie wcześniej linkujesz bezrefleksyjnie materiał o którym rozmawiamy ;) Czyli prócz mojej Cioci kolejny widz do którego trafia ten przekaz.

W zasadzie @wislok poznałeś z ciągu kilkunastu minut 3 takie osoby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bgmnt powołuje się na UE przytaczając zdjęcie TVP info o Tusku.( nigdy też nie widziałem wypowiedzi rządzących,że sami w całości pokryli koszta tej inwestycji.) Ty zaś powołujesz się kolejny już raz na ciocię,której na pewno jest jej już ciężko i najlepiej zejść z niej.Tym bardziej,że nie stanowi dla nas żadnej wiarygodności.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się znajdą, ale właśnie badania, które przytoczyłem świadczą, ze ten problem moze w większym stopniu dotyczyć zwolenników obecnie partii opozycyjnych . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lakiman napisał(a):

A mi szkoda czasu na weryfikowanie informacji na kilku/nastu mediach informacyjnych. Od czasu do czasu oglądam wiadomości na TVP Info i to mi wystarcza. 😉

 

I tu jest takie pytanie - na ile masz pewność, że wszystko, czego się dowiedziałeś, jest rzetelne? Uprzedzając: podobne pytanie bym zadał, jakbyś zadeklarował że oglądasz inną stację na tej samej zasadzie, że tylko jedną włączasz i to wystarczy.
A mam też takie wrażenie, poparte wieloletnimi obserwacjami mediów i też pracą w nich, że obecnie mi by na przykład ograniczenie się tylko do jednej stacji nie wystarczyło, musiałbym siłą rzeczy to sobie weryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zefir napisał(a):

 nigdy też nie widziałem wypowiedzi rządzących,że sami w całości pokryli koszta tej inwestycji.) 

Czyli nagłówka linka który cytowałeś dalej nie przeczytałeś, lub nie zrozumiałeś :)

O moją ciotkę się nie martw i nie pouczaj mnie. Piszę anonimowo o przypadku z życia, mając do niej wielki szacunek. Rozumiem że prawda może być niemiła że widz Wiadomości to głównie starsze osoby mające zbliżone poglądy, ale coż na to poradzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Żródło: https://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/premier;stan;finansow;uniemozliwia;budowe;tunelu;w;swinoujsciu,198,0,685766.html Jakieś pytania ?

Cytat

Premier: stan finansów uniemożliwia budowę tunelu w Świnoujściu

Premier Donald Tusk powiedział w sobotę, że stan finansów państwa
uniemożliwia na razie budowę tunelu łączącego Świnoujście ze stałym lądem.

Ta ponad miliardowa inwestycja w czasie kryzysu finansowego, kiedy szuka się oszczędności przekracza dziś nasze możliwości"- powiedział premier. Dodał, że rząd będzie szukał dla tej inwestycji "środków z nowej perspektywy unijnej". "Nie odkładamy tego ad acta, ale z całą pewnością trochę czasu będzie musiało upłynąć zanim ta inwestycja ruszy" - powiedział Tusk, który przebywał w sobotę w Świnoujściu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
59 minut temu, Kirk napisał(a):

I tu jest takie pytanie - na ile masz pewność, że wszystko, czego się dowiedziałeś, jest rzetelne? Uprzedzając: podobne pytanie bym zadał, jakbyś zadeklarował że oglądasz inną stację na tej samej zasadzie, że tylko jedną włączasz i to wystarczy.
A mam też takie wrażenie, poparte wieloletnimi obserwacjami mediów i też pracą w nich, że obecnie mi by na przykład ograniczenie się tylko do jednej stacji nie wystarczyło, musiałbym siłą rzeczy to sobie weryfikować.

To też zależy co kogo interesuje. Dla mnie ciekawe są informacje "że świata", dotyczące bieżących spraw czym "żyje" Polska, spraw gospodarczych i stricte dot.moich spraw. Polityka, afery, bo pan T. coś powiedział i takie bzdurki mnie średnio interesują i staram się to oddzielić. Tak to jest pod "modłę" partii rządzącej. Czasami to bawi, czasami brzydzi- mam do tego dystans.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź byłego prezesa TVP Roberta Kwiatkowskiego w sprawie podanej nierzetelnej informacji o finansowaniu tunelu w Świnoujściu

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/michal-rachon-tvp-info-krytykowa-donald-tusk-tunel-swinoujsciu-zareagowala-komisja-europejska

Cytat

Robert Kwiatkowski: Nieznajomość faktów jest kompromitująca - Powiem zarozumiale: nie przypominam sobie tego typu błędów za czasów mojej kadencji w TVP. To są błędy dotyczące faktów, a w dziennikarstwie obowiązuje żelazna zasada, że fakty są święte, a komentarze – już nie. W dodatku te fakty da się przełożyć na liczby, a ich nieznajomość przez dziennikarza jest wyjątkowo kompromitująca - mówi portalowi wirtualnemedia_pl Robert Kwiatkowski, prezes TVP w latach 1998-2004. Jak dodał, takie wpadki były pozostawiane do oceny kolegium redakcyjnemu i w razie poważnej kompromitacji konsekwencje podejmowane wobec dziennikarza miały charakter finansowy i prestiżowy. - Te prestiżowe kary były znacznie bardziej dotkliwe, ponieważ dziennikarz był odsuwany od prowadzenia programu, a system honoraryjny tak działał, że jego wynagrodzenie zależało od tego, czy pracował na antenie. Jeśli nie pracował, skutki były bardzo dotkliwe dla jego kieszeni - dodaje Kwiatkowski.

 

 

I co tu jest jeszcze ciekawe

Cytat

Z programu została wycięta dalsza część wypowiedzi ówczesnego premiera. - Będziemy szukali możliwości pozyskania środków unijnych i oczywiście nie odkładamy tego ad acta. Tunel tak, czy inaczej będzie - powiedział wtedy lider szef rządu PO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też się popisali - pomylili Gazeta.pl z Wyborczą (od ponad roku to są osobne byty z różnymi redakcjami) i jeszcze przypisali pani dziennikarce meża, którego nie ma ;).

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/karolina-hytrek-prosiecka-dziennikarka-maz-byly-dariusz-prosiecki-tvp-info

A no i żeby dodać pikanterii, materiał zarzucał tej dziennikarce nierzetelność 😆.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...