Skocz do zawartości

ME piłkarzy ręcznych - Dania 2014


andi12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już 12 stycznia startują Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych, które odbędą się w Danii. Reprezentacja Polski w grupie zmierzy się z Serbią , Francja i Rosją. Grupa na pewno trudna, ale do przejścia. Serbowie będą najtrudniejszym rywalem, po Francuzach można się spodziewać wszystkiego, Rosjanie będą osłabieni, do Danii nie przyjedzie 4 kluczowych zawodników. Myślę, że awans z grypy jest realny i przy dobrym układzie to nawet awans do półfinału. Transmisje w TVP Sport i TVP Sport HD, oraz na Sport1. Zachęcam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Francja jest po za zasięgiem, a z Serbią (Serbia jest mocna tylko u siebie) i Rosją znowu wygramy minimalnie i według mnie będziemy 2 w grupie, ale raczej nie zagramy w półfinale, gdyż tam jest Chorwacja ewentualnym rywalem w 2 rundzie. Jednak jak napisał mój poprzednik możemy wrócić do domu bez punktów po 3 meczach, gdyż nie ma w naszej grupie naprawdę słabego rywala, który by odstawał od reszty. Gospodarze w 1 rundzie chcą przejść do 2 spacerkiem, gdyż Macedonia, Czechy i Austria to słabi przeciwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timur Dibirov, Mikhail Chipurin oraz Alexey Rastvortsev nie zagrają w kadrze Rosji na mistrzostwach, a to są kluczowi gracze, Rosja jest absolutnie w zasięgu Polaków, Serbia ma klasowych graczy na każdej pozycji, szczególnie bramkarz Stanic jest bardzo dobry, Francja zagra już bez filaru obrony Dinarta, za to z Fernandezem i Omeyerem, Ja zawsze kibicuje polskiej reprezentacji i jeżeli zagramy dobrze w obronie, nawet w systemie 6-0, to jesteśmy w stanie pokonać rywali, jestem optymistą, nasze szczypiornistki też faworytkami nie były a doszły do strefy medalowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat, jeżeli chodzi o sędziowanie to piłka ręczna jest trudnym sportem, cały czas gra na kontakcie między zawodnikami, a interpretacje niektórych przepisów przez sędziów mogą być różne np. taki błąd kroków jeden sędzia gwiździe a drugi nie, podobnie jest z błędem kozłowania czy z faulami w ataku, masa takich sytuacji a interpretacje najróżniejsze, podobnie jest z karami, czasami faul jest naprawdę brutalny a kończy sie na żółtej kartce a czasami za błahe przewinienie sędziowie niepotrzebnie dają karę 2 minut. sędziowie maja wielki wpływ na wyniki spotkań, czasami swoimi niesprawiedliwymi decyzjami nawet mogą wypaczyć jego przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak bo Michał Jurecki i Patryk Kuchczyński wrócili już do normalnych treningów, nie wiem co z Piotrem Grabarczykiem który zmaga się z urazem kręgosłupa, dobrze,że Bartosz Jurecki wrócił już do pełnej formy bo jego kontuzja wydawała się groźna i nie było pewne czy pojedzie na ME.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład reprezentacji Polski:

Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski, Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski, Bartłomiej Jaszka, Michał Jurecki, Mariusz Jurkiewicz, Krzysztof Lijewski, Michał Kubisztal, Robert Orzechowski, Michał Szyba, Przemysław Krajewski, Jakub Łucak, Adam Wiśniewski, Piotr Grabarczyk, Bartosz Jurecki, Kamil Syprzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Akurat Piotrek Wyszomirski jest na tyle lepszy od Marcina Wichary to można sie spierać, Patryk Kuchczyński był kontuzjowany widocznie trener nie chciał ryzykować, podobnie wygląda sprawa z Rafałem Gliński, ten zawodnik też jeszcze nie do końca wyleczył kontuzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis poczatek ME. Zdaniem bukmacherow jest czworka kandydatow do zlota, Dania 2.5, Hiszpania 4.0, Chorwacja 6.0 i Francja 6.5. Z kolei Szwecja 21.0 Polska 22.0, Serbia 31.0, Wegry i Islandia po 34.0 to reprezentacje ktore sa w stanie namieszac. Pozostalym siedmiu zespolem bukmacherzy nie daja wiekszych szans. Transmisje poszczegolnych meczow imprezy w tv mozna znalezc na http://liveonsat.com/los__other_handball.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To efekt bardzo dobrej gry obronnej Islandczyków szczególnie w pierwszej połowie no i bramkarz Bjorgvin Gustavsson który bronił znakomicie, w innych spotkaniach Hiszpanie ograli Węgrów 34:27, a Duńczycy Macedończyków 29:2, kapitalnie w bramce Duńczyków spisywał sie Niklas Landin który miał 46% skuteczności obron. Małą niespodziankę sprawili Austriacy którzy wysoko 30:20 ograli Czechów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój czarny scenariusz zaczyna się, niestety, spełniać... Widzę, że po wczorajszym meczu z Serbią nikt nie kwapi się do komentarza, trudno podnieść się z kolan...

A po obejrzeniu FRA-RUS wnioski nasuwają się same.

 

andi 12 - "no i bramkarz Bjorgvin Gustavsson który bronił znakomicie" - widzę, że nasłuchałeś się tego mocno nawiedzonego komentatora z TVP, który piał z zachwytu nad tym bramkarzem. Prawda jest taka, że rzeczywiście miał ze trzy fantastyczne interwencje, ale ogólnie to jego bilans bardzo mizerny : 6/26 = 23% zaledwie, jego vis a vis Magnus Dahl : 16/34 = 47%. To nie bramkarz zadecydował tylko gra obronna całego zespołu.

Polecam wszystkim fanom oficjalną stronę EHF - http://den2014.ehf-euro.com/home/, tam naprawdę jest wszystko !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurand1953 akurat spotkanie Islandia - Norwegia nie oglądałem na TVP Sport, i co z tego, że Magnus Dahl miał tak znakomitą skuteczność, jak Norwegia przegrała, czasami nie same statystyki się liczą, tylko gra bramkarza w kluczowych momentach gdy broni w nieprawdopodobnych sytuacjach dodając ducha całemu zespołowi, suche statystyki nie zawsze oddają prawdziwy przebieg spotkania, co do meczu Polska - Serbia to przegrany na własne życzenia, trzy karne nie wykorzystane w 2 połowie, dwa razy Orzechowski i raz Krajewski, nie wiem jak to jest możliwe, że z 7 metrów nie można trafić nawet w bramkę, plus brak koncentracji w ważnych momentach, co z tego, że Sławek Szmal odbijał rzuty, jak zawodnicy w pola nie potrafili przechwycić piłki i Serbowie dobijali rzuty m.in Prodanovic i Stojkovic zdobyli bramki w takich sytuacjach, była szansa na remis jednak Polacy jakby bez wiary i pomysłu zagrali te 17 sekund. Francuzi zagrali bardzo dobrze w ataku 35 bramek na 55 rzutów i skuteczność bardzo dobra 64%. pokonanie Trójkolorowych wydaje, się być praktycznie bardzo trudne, wygrana z Rosja nie wiele Polakom da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darko Stanic odbił aż 17 rzutów na 35 oddanych przez Polaków, poza tym takie gwiazdy jak Vujin który poza dwoma wykorzystanymi karnymi na trzy oddane zdobył tylko jedna bramkę z gry na 9 rzutów, podobnie jak Momir Ilic dwa gole na 6 rzutów, tylko dobrze znany w Polsce Rastko Stojkovic był niebywale skuteczny trzy gole na trzy próby, słabiej zagrał również Petar Nenadic tylko 1 gol na 5 prób. W sumie Serbia nic wielkiego nie pokazała, wykorzystała raczej słaba skuteczność i brak należytej koncentracji Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...