Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, kamil2505 napisał:

@CashBackPlease a mnie śmieszy Twoje gadanie, że Ekstraklasy nikt nie ogląda. To liga krajowa i pomimo tego, że jest słaba to bardzo dużo osób ją ogląda ze względu na swój lokalny klub. Mecze Premier League mają połowę widowni, jaką ma Ekstraklasa. 

 

To, że "ja nie oglądam" nie oznacza, że te prawa nie są dla C+ ważne. Są. 

Z resztą PL też jest, bo pomimo znacznie gorszej widowni niż ma Ekstraklasa to i tak jest to najchętniej oglądana liga zagraniczna w C+. 

@kamil2505, nie wiem czy masz potwierdzone to, o czym piszesz, bo nie za bardzo chce mi się w to wierzyć. Jeśli na CANAL+ ekstraklapa ma większą oglądalność od Premier League, to świadczy to tylko i wyłączenie o głupocie ludzi i skłonności do najtańszej i najbardziej płytkiej, prymitywnej rozrywki. Nie zdziwiłbym się, gdyby miało to przełożenie na gusta np. muzyczne:

 

Fani ekstraklapy = fani Zenka Martyniuka

Fani Premier League = Fani Pink Floyd

 

Z góry przepraszam, jeśli kogoś uraziłem, bo nie powinno się generalizować, ale takie mam zdanie na temat większości ludzi stawiających wyżej ekstraklapę od Premier League. Być może moja teza jest zbyt śmiała i wyrazista, ale uważam, że skłonność do takich nieracjonalnych wyborów ma przede wszystkim podłoże intelektualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CashBackPleaseNajwiększą widownie, jeżeli chodzi o rozgrywki piłkarskie w CANAL+ to Ekstraklasa i Liga Mistrzów. Były one w stanie przekroczyć barierę 200tys. widzów. 

Poza tym podobne wyniki po dziś dzień osiąga żużel. 

Reszta to dodatek czy to Ci się podoba czy nie. Chociaż ostatnio tenis u nich się ogląda. Ale to ze względu na Świątek. 

 

Sam mam kilkanaście lat C+, a nie zobaczyłem tam żadnego meczu PL w całości i nie wydaje mi się,  by miało to podłoże intelektualne. Za to regularnie oglądam mecze mojej lokalnej drużyny w ekstraklasie. Jeżeli nie ze stadionu, to w C+. Też nie wydaje mi się, by miało to podłoże intelektualne.

 

Po prostu nie interesują mnie ligi zagraniczne,  bo z żadną z druzyn nie czuję się w jakikolwiek sposób związany.  Jedynie ciekawi mnie Liga Mistrzów.  Ale to co innego niż rozgrywki klubowe na szczeblu lokalnym. 

 

U nich oglądam też 1. ligę żużla. Też tylko dlatego, bo występuje lokalny zespół. 

  • Popieram 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CashBackPlease

Jestem kibicem Legii od wielu lat, a nigdy nie słuchałem Zenka, więc takie teksty są poniżej jakości tego forum. Nie rozumiem deprecjonowania kibicowaniu polskim zespołom, mieszkam w Polsce, więc chodzę na polskie zespoły. Lubię też Barcę, ale z racji odległości byłem tylko raz na Camp Nou. Dopóki w C+ będą mecze Legii ja będę ich abonentem.

  • Popieram 3
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Arkon napisał:

@CashBackPlease

Jestem kibicem Legii od wielu lat, a nigdy nie słuchałem Zenka, więc takie teksty są poniżej jakości tego forum. Nie rozumiem deprecjonowania kibicowaniu polskim zespołom, mieszkam w Polsce, więc chodzę na polskie zespoły. Lubię też Barcę, ale z racji odległości byłem tylko raz na Camp Nou. Dopóki w C+ będą mecze Legii ja będę ich abonentem.

@Arkon, dlatego napisałem o "większości" ludzi stawiających wyżej ekstraklapę, niż Premier League. Nie miałem na myśli wszystkich, tylko "większość". Jeśli jesteś tym pozytywnym wyjątkiem, to bardzo mnie to cieszy. A co do deprecjonowania kibicowaniu polskim zespołom, nie robię tego. Ekstraklapa się sama deprecjonuje swoim żałosnym poziomem, dlatego twierdzę, że oglądanie tego czegoś, a już w ogóle płacenie za to coś jest czystym masochizmem. Jakby CANAL+ stracił prawa do ekstraklapy to byłby naprawdę jeden z najwspanialszych dni w moim życiu, a ponieważ stracił prawa do Premier League, to najpewniej będę musiał się z nimi za rok pożegnać. Sam fakt, że płacąc im abonament, przyczyniam się do ładowania milionów złotych na ekstraklapę, jest dla mnie wystarczającym powodem, by z ich usług zrezygnować. Nie mam zamiaru sponsorować kopiących się po czole [beep]y i nieudaczników - niezależnie od tego czy tych z Legii, Wisły, Lecha czy z innych uczestników tej "paraolimpiady" (nie ubliżając osobom faktycznie niepełnosprawnym, bo ich darzę ogromnym szacunkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pawop napisał:

Piszesz farmazony. Normalnym jest, że Ekstraklasa cieszy się w Polsce największym zainteresowaniem. Poziom nie ma żadnego znaczenia.

Zenka też wiele osób słucha i poziom jego "twórczości" też nie ma żadnego znaczenia. Natomiast, czy słuchanie Zenka i oglądanie ekstraklapy jest czymś normalnym? Uważam, że nie. Ktoś może ze mną polemizować, ale będę upierał się przy swoim, że średnia ilorazu inteligencji u osób słuchających Zenka i oglądających ekstraklapę jest bez wątpienia niższa, niż u osób słuchających np. Pink Floyd i oglądających Premier League. Człowiek wymagający więcej od siebie, ale i od otoczenia, jest człowiekiem inteligentniejszym od człowieka zadowalającego się byle czym. Kwestia stawianych sobie standardów w życiu jest moim zdaniem czymś absolutnie kluczowym i jednocześnie czymś, co bez wątpienia ma podłoże estetyczne, kulturowe, a także intelektualne. I tu się nie ma co obrażać na rzeczywistość, bo nie każda opinia musi być dla kogoś przyjemna i pochlebna. Czasem warto spojrzeć prawdzie w oczy i próbować dojść do pewnych refleksji. Refleksji, którą mogą np. zmienić życiowego przegrańca w człowieka sukcesu. W końcu sami decydujemy o własnym życiu, o swoich celach, zainteresowaniach, a także treściach, które oglądamy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyznacznikiem inteligencji miałyby być gusta muzyczne, to ja nie wiem, co kolega CashBackPlease, wnosząc po jego postach, musiały słuchać, chyba co najwyżej smerfne hity. Co to za bzdura w ogóle jest, by miarą czyjejś inteligencji miało być to, jakiej muzyki słucha? Ja na co dzień słucham rocka, uwielbiam mocne brzmienia, również starsze zespołu typu Metallica, Gunsi, ale na weselu czy domówce typu sylwester nie wyobrażam sobie, by miało zabraknąć Modern Talking czy wyśmiewanego disco polo, bo to najlepsza muzyka do zabawy. To co ty kolego prezentujesz to jest ta płycizna intelektualna, o którą posądzasz ludzi, którzy mają inne gusta niż ty. Klasyczny przykład wybujałego ego i poczucia wyższości. Ty lubisz pomidorową z makaronem, więc ci, którzy lubią z ryżem, to pewnie plebs. A jak słuchają disco polo i biorą 500+, a nie daj Boże oglądają jeszcze polską ligę, to troglodyci, którzy pewnie nawet matury nie mają, do pracy nie chodzą tylko całe dnie spędzają pod budką z piwem. Stereotyp goni stereotypem następny stereotyp.

 

Tak, ekstraklasa nie jest atrakcyjnym widowiskiem dla fana piłki nożnej.

Tak, liga angielska jest 1000 razy bardziej ciekawsza do śledzenia, oglądania i przede wszystkim podziwiania futbolu.

Tak, pasjonat piłki nożnej mając do wyboru obejrzeć mecz Stal Mielec vs Górnik Łęczna, a Manchster United vs Manchester City, wybierze ten drugi mecz.

 

Natomiast kwestia, której ty nie potrafisz zrozumieć, jest taka, że typowych pasjonatów futbolu, którzy mecz do oglądania wybierają pod kątem potencjalnej atrakcyjności widowiska, jest mniej niż wszystkie lokalne społeczności, które mają swoich przedstawicieli w ekstraklasie. Do tego należy dodać wszystkich tych, którzy po prostu nie śledzą zagranicznych lig, bo ich zwyczajnie nie interesują, czasem odpalą LM, bo te rozgrywki mają inny klimat (uwierz mi, że ich jest bardzo dużo, zwłaszcza starsze pokolenia), za to z przyjemnością odpalają ekstraklasę, mimo że poziom jest żałosny, z tego względu, że to nasza, rodzima liga i ten fakt czyni dla nich tę ligę atrakcyjniejszą od wszystkich. A to, że tobie się to w głowie nie mieści, bo bierzesz pod uwagę tylko w/w atrakcyjność widowiska, to już tylko i wyłącznie twój problem i nie powinieneś przez to klasyfikować ludzi na mądrzejszych i głupszych. Niech sobie każdy ogląda to, na co ma ochotę i z czego czerpie frajdę. A fanów śledzących ekstraklasę jest więcej niż tych, którzy regularnie i z pasją śledzą ligę angielską. Strata tej ligi zaboli C+ na pewno, wszak byli w jej posiadaniu od... nawet nie wiem od kiedy, nie pamiętam czasów, gdy transmitował ją ktoś inny. Ale to nie będzie gwóźdź do trumny tej stacji, jakim na pewno okazałoby się utracenie praw do ekstraklasy. To właśnie polska liga przynosi im najwięcej kasy, dlatego też jest tak dobrze opakowana i możesz znaleźć pińcet programów jej poświęconych. 

Jestem pewien, że wraz z niedawnym awansem do ekstraklasy Górnika Łęczna czy Radomiaka Radom, liczba abonentów C+ mocno podskoczyła. Sukces napędza zainteresowanie, więc obojętnie jakby te drużyny nie grały, sam fakt, że są w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce sprawia, że ludzie w tych miastach będą chcieli swoje drużyny mieć gdzie oglądać. I nie zmienią tego podejścia nawet jeśli przy okazji obejrzą sobie derby Manchesteru zakończone wynikiem 4-3.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Przemek2892 napisał:

Mam pytanie czy jest jakiś wymógł w naszym kraju że dana transmisja sportowa musi być nadawana w telewizji nie tylko w internecie jeżeli tak to jakich wydarzeń sportowych to dotyczy bo jestem ciekawy bo tak nie wiadomo z czego wchodzi sobie z nadawca który tylko w internecie będzie nadawał transmisje internetowe wiem że na początku eleven miał tylko w internecie nadawanie i do tego za darmo ale potem nadawali drogą telewizyjna

 

Jest tylko lista dyscyplin i rozgrywek sportowych, która musi być transmitowana w otwartej telewizji (i ten wymóg, z tego co wiem spełnia tylko i wyłącznie kanał naziemny, nie żaden FTA na satelicie czy darmowy stream w internecie). Są to m.in. igrzyska olimpijskie (ale jak widać, nie wszystkie występy, bo np. w tym roku wiele rozgrywek będzie zakodowanych w Eurosporcie, a właściwie to prawdopodobnie na ich stronach w internecie - Eurosport Player i (TVN) Player), są to mistrzostwa świata i Europy w piłce nożnej (formalnie chyba tylko mecze Polaków + półfinały i finał; nie wiem czy łapie się na to jeszcze mecz o 3. miejsce w przypadku mundialu), skoki narciarskie - praktycznie wszystkie konkursy, tylko kwalifikacje można kodować. Poza tym, o dziwo, biegi narciarskie kobiet (zapewne spadek po czasach popularności J. Kowalczyk), a także niektóre rozgrywki w siatkówce i piłce ręcznej.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraklasa to jest produkt PREMIUM i przyciąga najwięcej widzów. Nie wiem, jak można się o to spierać. Gorzej sytuacja wygląda teraz dla samej platformy Canal+, ponieważ ekstraklasa nie jest dostępna na wyłączność i ludzie mogą zacząć przechodzić do Cyfrowego Polsatu, bo tam też mają ekstraklasę i dodatkowo Polsaty Sport. Chyba, że Iga i Żużel to pociągną.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mihalek napisał:

Gorzej sytuacja wygląda teraz dla samej platformy Canal+, ponieważ ekstraklasa nie jest dostępna na wyłączność i ludzie mogą zacząć przechodzić do Cyfrowego Polsatu, bo tam też mają ekstraklasę i dodatkowo Polsaty Sport.  

Gorzej ? To PC+ udostepnia Ekstraklasę CP. 

Przestanie to robić,  to nie będzie oglądania u Solorza Ekstraklasy.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, że PC+ dostała mocny cios od Viaplay. Bez Premier League nie będzie mieć praktyczne żadnej poważnej ligi na wyłączność, a najlepsza piłka to podstawa wielu kampanii reklamowych tej platformy. W takiej sytuacji PC+ może mieć  2 wyjścia, czyli zakończyć sojusz z Polsatem i kupować samodzielnie prawa do których abonenci CP nie będą mieć dostępu, lub pójść w drugą stronę, i udostępnić abonentom CP pełny pakiet C+, aby mieć więcej kasy na kolejne przetargi, a już teraz możemy być pewni, że ich dystrybutorzy zacierają ręce na samą myśl o tym, ile potencjalni oferenci będą w stanie zapłacić, aby przejąć lub odzyskać najcenniejsze prawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

Gorzej ? To PC+ udostepnia Ekstraklasę CP. 

Przestanie to robić,  to nie będzie oglądania u Solorza Ekstraklasy.

 

I w drugą stronę , skończy się  ogladanie MP za free mając pakiet C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nieprawda.

C+ przy okazji kiedy coś tracił to ostatecznie tak do końca tego nie tracił...

Przykład ? Wejście eleven czy przejęcie prze Polsat LM. C+ reagował odpowiednio dogadując się i udostępniał te treści w inny sposób.

Teraz tez tak bedzie. Viaplay będzie w c+ tylko pytanie w jakiej postaci i za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy Polsat chyba jeszcze nie dogadał się z PC+ w sprawie Polsatów Sport Premium przez następne 3 lata, więc wszystko jest możliwe 😀

Mogą przestać udostępniać sobie rozgrywki, ale to chyba by nie było w stylu Solorza. Jeśli na tym zarabia to CP i tak im to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mihalek napisał:

Cyfrowy Polsat chyba jeszcze nie dogadał się z PC+ w sprawie Polsatów Sport Premium przez następne 3 lata, więc wszystko jest możliwe 😀

Mogą przestać udostępniać sobie rozgrywki, ale to chyba by nie było w stylu Solorza. Jeśli na tym zarabia to CP i tak im to da.

 

Ekstraklasa za LM ( taki układzik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka .Przy okazji korzystają na tym np klienci Orange IPTV.

Paczka C+ , to w gratisie MP...

W UPC natomiast  MP i Eleven za 20 zł.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...