Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nent w jednym z wywiadów wypowiadał się, że negocjują z stacjami tv. Z drugiej strony przy takiej ofercie sportowej jaką mają teraz to byłoby trochę dziwne z ich strony. 

 

No i w tym wywiadzie mówił, że Ekstraklasa ich nie interesuje.  Być może,  ale wydaje mi się,  że to liczba subskrypcji zweryfikuje. 

 

Ale angielską myślę, że mogą się bardzo zainteresować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamil2505 napisał:

 

 

No i w tym wywiadzie mówił, że Ekstraklasa ich nie interesuje.  Być może,  ale wydaje mi się,  że to liczba subskrypcji zweryfikuje. 

 

Ale angielską myślę, że mogą się bardzo zainteresować. 

Z tego co wiem, to Premier League jest bardzo zadowolona ze współpracy z Canal+. Oni i tak największe pieniądze dostają u siebie, ewentualnie w Azji. Polska to malutki rynek. Na razie NENT to wielka niewiadoma. Nawet nie znamy kto będzie Bundesligę komentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, czerstwy napisał:

Z Serie A to bardzo ciekawa sprawa coraz bardziej jestem zdania że nikt obecnie nie nabył tych praw.

 

No jak nikt nie nabył? Było pisane, że prawa globalne (z małymi wyjątkami jak np. USA) zdobył Infront. I teraz trzeba czekać, aż oni to dalej sprzedadzą już swoimi kanałami. Więc tak, docelowo żadna stacja jeszcze tego nie nabyła, ale przetarg, który organizowała sama Serie A dawno jest już rozstrzygnięty.

 

A o ile się orientuję (mogę się mylić) to Infront nie odsprzedał tego jeszcze na żadnym rynku, więc nie jesteśmy tu jakimś wyjątkiem.

Edytowane przez nix124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Arkon napisał:
Z tego co wiem, to Premier League jest bardzo zadowolona ze współpracy z Canal+. Oni i tak największe pieniądze dostają u siebie, ewentualnie w Azji. Polska to malutki rynek. Na razie NENT to wielka niewiadoma. Nawet nie znamy kto będzie Bundesligę komentował.

Tak samo Premier League jest zadowolona ze współpracy z NENT w Skandynawii, więc czysto teoretyczne Canal+ pierwszy raz od dawien dawna może mieć realną konkurencje do przejęcia praw
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałeś "coraz bardziej jestem zdania". Tu nie ma po co mieć zdania, bo to jest fakt, że tych praw nikt u nas nie ma. Jakby ktoś miał to by się pochwalił, ale jak pisałem w Polsce nie jesteśmy pod tym względem wyjątkiem. Prawa mają nieliczne stacje w kilku krajach, cała reszta jest u pośrednika, który najprawdopodobniej nie zaczął jeszcze tego nawet sprzedawać. A może już jednak zaczął, ale nic nie jest jeszcze sfinalizowane. Więc te prawa mogą wylądować wszędzie to fakt, ale z tym nikt z nas nic nie zrobi. Można mieć tylko nadzieję, że trafi to tu czy gdzieś indziej, w zależności kto gdzie woli.

Edytowane przez nix124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy tak pisał, ale później tego tweeta usunął, więc chyba nie do końca może pozostać "po staremu". Aczkolwiek on już wiele razy różne rzeczy wypisywał. Chociażby na temat hiszpańskiej, które się nie sprawdziły.  

 

Chociaż przy stracie Bundesligi - jeżeli Eleven straci również Serie A to oferta będzie kiepska. Połowa hiszpańskiej i Formuła 1 to trochę mało. No jest jeszcze francuska, ale to w C+ też jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto tak pisał, ja się opieram na faktach, a nie domysłach anonimowych ludzi. Dobrze wiesz, że każdy może napisać co tylko chce. Może zakładano, że nie wygra globalna oferta pośrednika, a Eleven złożył najlepszą ofertę spośród polskich stacji? Nie wiem. Wiem za to, że Szkolnikowski ma wybujałe ego i już nie raz pisał bzdury, dlatego tego co akurat on pisze nigdy nie traktuję poważnie.

 

O serie A będzie wiadomo pewnie więcej jak zaczną się pojawiać jakieś informacje z innych krajów. Na razie nie ma nic, czyli Infront tego jeszcze nie sprzedaje, a mimo tego, że mnóstwo Polaków tam gra, to wątpię, że jesteśmy na tyle priorytetowym rynkiem, że zaczną sprzedaż akurat od nas :) Nie wiem też jaką mają politykę, czy robią przetarg, czy prowadzą prywatne negocjacje z wybranymi podmiotami, czy na poczet innych transakcji dogadają się np. z Polsatem (a jak wiadomo do tej pory sporo praw od nich miał właśnie Polsat) zanim zaczną rozmawiać z innymi, nie wiem, może ktoś inny wie, jakie praktyki sprzedażowe akurat oni stosują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, cidik napisał:

Tak samo Premier League jest zadowolona ze współpracy z NENT w Skandynawii, więc czysto teoretyczne Canal+ pierwszy raz od dawien dawna może mieć realną konkurencje do przejęcia praw
 

To byłaby fatalna informacja, bo Canal+ fantastycznie pokazuje Premier League- komentatorzy top, do tego rewelacyjny magazyn "Jej Wysokość Premier League". Gdyby NENT kupił tę ligę, to bardzo prawdopodobne że kupiłbym do nich dostęp. Na razie zobaczymy jak będą pokazywać Bundesligę. Taki roczny test usługi. Może na mecz BVB- Bayern wykupię Viaplay? Na szczęście testerem będzie ktoś komu ufam jeśli chodzi o jakość, bo @kingofsouth.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele różnych teorii można wyczytać w necie, szczególnie na Twitterze.  Aczkolwiek niektóre z nich pochodzą od ludzi związanych z danym sportem albo dziennikarzy. 

 

Ogólnie już pojawiały się głosy odnośnie NHL i UFC, że właśnie te prawa mogą powędrować do Viaplay. 

 

Co do reszty to nie wiem. Ktoś też pisał, że Viaplay ma też z C+ podzielić się prawami do Bundesligi i Ligi Europy w zamian za oferowanie Viaplay jako pakietu na podobnej zasadzie jak Netflix czy HBO. Ale czy jest w tym chociaż grosz prawdy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...