Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, picassopawel napisał:

Dzisiaj pojawiły się ceny Viaplay na Łotwie. Jakieś nędzne filmy i seriale i do tego sport z prawami F1,2 i 3, FA CUP, Carabao CUP, SKY BET Championship, Euroleague women i NHL. Cena, uwaga, uwaga: 9,99 euro.

Średnia płaca w Polsce i na Łotwie jest porównywalna. Jak dla mnie trochę drogo.

Oferta sportowa widzę dziadostwo to u nas porównujac do tego to full wypas😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, czerstwy napisał:

A od czego jest forum nie od wyrażania swoich opinii?😉

Przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem 😄. Pisząc "nędzne" miałem na myśli, to, że filmów i seriali mam już dosyć. Bo mając C+, Netlix i HBO mam tego nadto, a i tak, jeżeli komuś miałbym polecać, to tylko HBO, a Netflix, jeżeli z kimś się dzieli we 4, to jeszcze... O C+ nie piszę, bo to mam dla speedwaya i Premier League.

Z Viaplay powiem tak, mam obecnie szwedzkie i oglądam tam Ligę Mistrzów, fajnie to wygląda, ale oni mają masę praw.

Ciekawi mnie kto u nas będzie komentował, skoro komentarz ma być polski. Tylko na myśl przychodzi mi Borek, Kołton, którzy nie są związani stałym kontraktem z żadną tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2021 o 18:38, Pawop napisał:

Jak ktoś zobaczy, że w serwisie jest trochę filmów, jakieś seriale, programy dla dzieci, europejskie puchary, do tego Bundesliga, to taki serwis może się dla niego okazać atrakcyjny

Oferta może będzie bogata, ale wielu widzów patrzy też na pochodzenie produkcji. Ilu w Polsce mamy fanów skandynawskich produkcji, a tym bardziej chętnych za nie płacić? Nawet Viaplay wie, że głównym wabikiem na przeciętnego polskiego odbiorcę będzie sport, a reszta ma mu tylko uzasadnić wysokość ceny za dostęp do oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neo_patryk napisał:

Ilu w Polsce mamy fanów skandynawskich produkcji, a tym bardziej chętnych za nie płacić?

Pytanie jakich skandynawskich produkcji? A la M jak miłość, czy porządne kino: seria Millenium, ostatnio "W pułapce", "Most nad Sundem", czy kiedyś oglądałem norweski serial wojenny "Bitwa o ciężka wodę". Niektóre skandynawskie serie przebijają amerykańskie kino.

Teraz dopiero zajrzałem co oni na tej Łotwie oferują, umówmy się nie są to żadne nowości, większość już gdzieś była. Spojrzałem na szwedzie Viaplay widzę seriale z HBO, Netflixa i Amazona. Także połączenie wszystkiego. Poczekamy, zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CANAL+ we Francji zakupił prawa do pokazywania Rugby Top 14 do 2027 roku. Bodajże do 2025 roku będzie miał prawa międzynarodowe,  ale zapewne w Polsce i tak pewnie żadnego meczu nie zobaczymy.

 

 

Ale nie to jest najważniejsze.  Podczas dyskusji w tej kwestii Pan Małolepszy zdradził, że umowa na pokazywanie polskiej ligi rugby w Polsacie Sport Fight była tylko do końca grudnia 2020 roku i raczej nie będzie przedłużona.

 

Edytowane przez kamil2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, czerstwy napisał:

Tylko tam chyba te rozgrywki sa bardzo popularne a u nas raczej nie koniecznie😉Jak u  nas chca coś kupić to jedne prawa a konkretne a nie 5 śmieciowych.

Twitterowicze po prostu dyskutowali, że skoro mają prawa międzynarodowe to mogliby to wrzucić nawet jako zapychacz albo do TPI.  Z resztą chyba w 2009 roku C+ już to pokazywał u nas, ale nie pamiętam czy sam magazyn czy jakieś mecze też były.

 

We Francji jest to popularne, bo to podobno jedna z lepszych (jak nie najlepsza liga europejska rugby). C+ ma tam prawa od 1995 roku, ale same rozgrywki wypromował dopiero po utracie szeregu lig zagranicznych co wbrew pozorom wyszło na plus. 

 

U nas jednak rugby nie jest popularne skoro Polsat nie zdecydował się na przedłużenie umowy na pokazywanie polskiej ligi rugby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@picassopawelTo tylko Twoje zdanie. Ja mam Canal+ głównie dla Legii. Podobnie jak @kunkore ogląda każdy mecz Lecha czy @wisl@k06Wisły Kraków. Wbrew pozorom kibiców poszczególnych ekip jest mnóstwo. Sorry, ale łatwiej pójść na stadion Legii niż Barcelony czy Bayernu oczywiście jak w końcu stadiony otworzą. Polecam mecz na żywo, wrażenia niesamowite. Teraz niestety tylko Canal+ zostaje.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, picassopawel napisał:

Ja na miejscu C+ już dawno olałbym Ekstraklasę i wziąłbym Champions League. Nasza liga jest przepłacona, zresztą co roku widać to w europejskich pucharach. 

No na pewno oleją najbardziej oglądaną ligę w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ogląda to co lubi. Ja ze sportu: Ekstraklasa (mecz mojej drużyny), 1. Liga żużla (mecz mojej drużyny), Liga Mistrzów, Liga Mistrzów szczypiornistów,  reprezentacja. 

 

Reszta jest mi obojętna. I tak nie ma kiedy tego oglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bugmenot napisał:

Nędzne flmy i seriale? Akurat jest bardzo fajna oferta w tym wiele seriali z naszego HBO GO jak np. "Opowieści podręcznej", "Fargo", nowe "Cztery wesela i pogrzeb" (których raczej u nas nie będzie), i klasyki typu "Seinfeld", "Good Doctor", "Tudors", "Community", "Justified". Lepsze to niż to co oferował Showmax.

 

Są też tak jak się spodziewałem tytuły między innymi z Epic Drama i dokumenty z Viasat History, Explore itd plus ich wersje linearne ;).

 

https://viaplay.lv/series

Od nowego sezonu tam mają LM,LE i Conference, ale poza tym dalej oferta to bida z nyndzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2021 o 19:02, czerstwy napisał:

Błędem było że nie kupili żużla bo to byłby motor napędowy wiekszy niż Bundesliga😉

Elitserien jest do wzięcia. Te prawa mają swoich fanów w Polsce, pewnie podobnie jak NHL w hokeju na lodzie (też do wzięcia i akurat przez Skandynawów, którzy hokej lubią). Na pewno jako magnes dla fanów żużla, którzy zobaczą "u nas Elitserien plus Lewy plus UEFA i coś tam" i już obraz usługi wygląda lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vojthas napisał:

Elitserien jest do wzięcia. Te prawa mają swoich fanów w Polsce, pewnie podobnie jak NHL w hokeju na lodzie (też do wzięcia i akurat przez Skandynawów, którzy hokej lubią). Na pewno jako magnes dla fanów żużla, którzy zobaczą "u nas Elitserien plus Lewy plus UEFA i coś tam" i już obraz usługi wygląda lepiej.

W Szwecji Elitserien ma od dłuższego czasu Cmore, konkurencja Viaplay. Oni też przejęli prawa do LM od następnego rok. Z żużla Viaplay w Skandynawii ma prawa jedynie do cyklu Grand Prix.

Choć głupi pomysł to nie jest, jeszcze niech wezmą angielska ligę żużlową i mają wypełnione lato.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy Eleven vol. 2. Wy na prawdę przeceniacie wartość tych praw dla polskich kibiców, może się znajdzie garstka zainteresowanych, ale mas to nie przyciągnie.

 

Eleven tez miał żużel angielski i szwedzki i gdzie się to podziało? Nie ma i innych chętnych na to też nie ma, bo prawie nikt tego nie oglądał. Eurosport też próbował wcześniej, skutek ten sam.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, picassopawel napisał:

Ja na miejscu C+ już dawno olałbym Ekstraklasę i wziąłbym Champions League. Nasza liga jest przepłacona, zresztą co roku widać to w europejskich pucharach. 

Mylisz poziom z oglądalnością. Ja też naszej ekstraklapy nie oglądam w ogóle, ale jest wielu abonentów dla których rodzima liga jest ważna i jest jedynym lub jednym z ważniejszych powodów dla zakupu C+. Dlatego C+ polskiej ligi nie odpuści. Więcej, podejrzewam, że gdyby zostali przyparci do muru i musieli wybrać między Ekstraklasą a Premier League to wybraliby to pierwsze.

Edytowane przez Wilk79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...