Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można się śmiać z gotowania w Polsacie, ale jeśli NENT wygra ten przetarg to może okazać się, że jeszcze wszyscy za tym zatęsknimy ;)

 

Swoją drogą przetarg nadal nie został na Polskę rozpoczęty, także osobiście nie sugerowałbym się tym co powiedział Kmita i IMO żadnego rozstrzygnięcia do końca lutego nie będzie. Pisałem już ostatnio, że przetarg trwa wszędzie około miesiąca + potem czas na podpisanie umów etc. i dopiero ogłoszenie po chwili. Fizycznie nie możliwe do zrobienia do końca lutego, nawet jakby przetarg uruchomiono jeszcze dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaka będzie różnica pomiędzy Viaplay a transmisją lewą w internecie?Chyba jedynie jakość techniczna bo skoro komentarz będzie tylko na wybranych  meczach to będzie znacznie gorzej niż jest.Już nawet nie wspominam że drożej. W obcych językach to ja mogę sobie wybrane mecze za free  oglądać  na innych satelitach😅 Ja mam propozycję niech puszaczają tylko sam przekaz i kosza kasę😅Obawiam się że przy takich normach i standardach moga się u nas mocno przejechać.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa kupiło Eleven i udzieliło sublicencji C+.

 

ELEVEN SPORTS i CANAL+ będą nadal pokazywać na żywo ekskluzywnie po pięć spotkań hiszpańskiej ekstraklasy w każdej kolejce i dzielić się meczami, korzystając naprzemiennie z prawa pierwszego wyboru. Wyjątkiem od tej reguły będą konfrontacje pomiędzy Realem Madryt a FC Barceloną, czyli słynne El Clásico, które będzie można oglądać w obu stacjach. Nowa umowa pozwoli również na transmisję wybranego przez ELEVEN SPORTS i CANAL+ meczu LaLiga SmartBank, drugiej zawodowej ligi w Hiszpanii oraz dodatkowych programów poświęconych LaLiga. Wspólne wykorzystanie praw telewizyjnych do ligi hiszpańskiej jest efektem zawarcia przez ELEVEN SPORTS pięcioletniej umowy licencyjnej z LaLiga i udzielenia stosownej sublicencji CANAL+.

Nie ma niestety mowy o 4K w komunikacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy Patrząc na to, że w sytuacji kiedy bundesliga znika, C+ kolejne prawa odkupuje od Eleven (wcześniej Ligue 1 na tej samej zasadzie kupił Solorz i im odsprzedał ;)) to bym szczególnie entuzjastyczny nie był, bo widać, że z kasą krucho.

Jednym i drugim powinno zależeć na czymś na wyłączność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...