Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nieoficjalnie Polsat Sport Premium. Oficjalnie: pewnie Polsat z ogłoszeniem czeka na zakończenie tego sezonu LM - na ten moment mocno promują jeszcze swoją ofertę właśnie z LM, w sumie sprytnie - na stronie Netii dalej pakiet z Polsat Sport Premium z dopiskiem "Liga Mistrzów w pakiecie". Do 1 czerwca jest tam LM, a kto weźmie umowę na 2 lata to weźmie ;) Spodziewajmy się po finale LM ogłoszenia LK i LE.

Edytowane przez damian1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2024 o 20:59, Kubio napisał(a):

@Anita Kaźmierska wydaje mi się, że w zeszłym roku publikowaliscie Państwo artykuł na temat terminarza końcówki sezonu piłkarskiego typu:

- dwie ostatnie kolejki ligowe w poszczególnych krajach z informacją czy będzie to multiliga;

- finałowe mecze pucharów krajowych (jeśli nie były już rozgrywane, np. przed nami chociażby Puchar Niemiec);

- finałowe mecze europejskich pucharów. 

 

Kiedy planujecie jego publikację?

A jeśli mi się wydawało, to może rozważyli byście Państwo przygotowanie takiego artykułu?

 

Przygotujemy taki artykuł dziś lub jutro, dzięki za podsunięcie pomysłu.

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakąś informację gdzie będzie można obejrzeć na otwartej antenie siatkówkę z udziałem Pań i panów? Wszędzie widnieje informacja tylko o sportowych kanałach Polsat Sport. 

 

Czy Polsat nie musi udostępnić meczów Pań i panów w otwartej telewizji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi udostępnić. Obowiązująca lista ważnych wydarzeń:

  1. Letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie
  2. Półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne
  3. Inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek oraz mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA
  4. Mecze z udziałem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata i Europy w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, w tym mecze eliminacyjne
  5. Zawody Ligi Światowej w piłce siatkowej mężczyzn rozgrywane w Polsce
  6. Półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce ręcznej mężczyzn, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne
  7. Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym
  8. Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich
  9. Zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet
  10. Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce

https://satkurier.pl/news/229265/bedzie-nowa-lista-waznych-wydarzen-sportowych.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vaniliovsky napisał(a):

Czy Polsat nie musi udostępnić meczów Pań i panów w otwartej telewizji? 

Na tę chwilę jest wpisane na głównej antenie Polsatu mecz kobiet Polska - Serbia (28 maja) i Polska - Niemcy (31 maja).

https://programtv.naziemna.info/program/audycja/Liga+Narodów+w+Siatkówce+Kobiet+(Polska-Serbia)

https://programtv.naziemna.info/program/audycja/Liga+Narodów+w+Siatkówce+Kobiet+(Niemcy-Polska)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

Nie musi udostępnić. Obowiązująca lista ważnych wydarzeń:

  • 3. Inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek oraz mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA
  • 7. Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym
  • 9. Zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet

Moim zdaniem zdecydowanie nie ma potrzeby transmitowania na kanale publicznym zawodów, w których polscy sportowcy nie osiągają dobrych wyników. Na przykład biegi narciarskie. A z Mistrzostw Świata w narciarstwie zostawiłbym tylko skoki narciarskie. Jestem prawie pewien, że usuną Puchar UEFA, który nie był rozgrywany od dłuższego czasu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo. Kibice sukcesu muszą mieć prawa z sukcesem polskich ekip/zawodników za free. 🤣😂

Moim zdaniem ten przepis o obowiązku pokazywania jakiś zawodów w otwartym kanale powinien być całkowicie wyrzucony.

Kto chce kibicować niech kupuje subskrypcję. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, k05 napisał(a):

Wiadomo. Kibice sukcesu muszą mieć prawa z sukcesem polskich ekip/zawodników za free. 🤣😂

Moim zdaniem ten przepis o obowiązku pokazywania jakiś zawodów w otwartym kanale powinien być całkowicie wyrzucony.

 

Ja się zdecydowanie nie zgadzam. Lista po prostu jest do aktualizacji. Zresztą, niedawno były konsultacje w tej sprawie, tylko niestety zapomniałem się wypowiedzieć do KRRIT.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michael112 napisał(a):

 

Ja się zdecydowanie nie zgadzam. Lista po prostu jest do aktualizacji. 

Tak, jasne. Prywatny nadawca kupił prawa na kilka lat wykładając grube miliony licząc na przyciągnięcie klientów, ale ze względu na sukcesy Polaków będzie musiał podzielić się nimi, bo ustawa się zmieniła - w końcu wszyscy muszą mieć dostęp do sukcesów swoich rodaków. A to, że nadawca będzie stratny to już kogo to interesuje? W końcu duża korporacja ba pewno sobie poradzi. 🤣😂

 

Proszę Cię. Ta ustawa nie ma żadnego sensu w dzisiejszych czasach. Jeżeli już to jedynie naprawdę pojedyncze transmisje typu Igrzyska Olimpijskie. Chociaż i tak ceny za pakiety tv są tak niskie, że kto chce to sobie kupi i zobaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne mecze siatkarskiej ligii narodów jakie Polsat musi pokazać na antenie otwartej to mecze reprezentacji siatkarzy w turnieju finałowym czyli od 1/4 finału bo te będą rozgrywane w Polsce. Cała reszta to ich dobra wola. Pokaże kilka wybranych w Polsacie i TV4 choć wg. ustawy nie ma takiego obowiązku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, k05 napisał(a):

Tak, jasne. Prywatny nadawca kupił prawa na kilka lat wykładając grube miliony licząc na przyciągnięcie klientów, ale ze względu na sukcesy Polaków będzie musiał podzielić się nimi, bo ustawa się zmieniła - w końcu wszyscy muszą mieć dostęp do sukcesów swoich rodaków. A to, że nadawca będzie stratny to już kogo to interesuje? W końcu duża korporacja ba pewno sobie poradzi. 🤣😂

 

Proszę Cię. Ta ustawa nie ma żadnego sensu w dzisiejszych czasach. Jeżeli już to jedynie naprawdę pojedyncze transmisje typu Igrzyska Olimpijskie. Chociaż i tak ceny za pakiety tv są tak niskie, że kto chce to sobie kupi i zobaczy. 

W takich Włoszech, Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii (zresztą tam jest najbardziej rozbudowana) także są takie listy i nikt z tego powodu nie narzeka.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kontekstu wypowiedzi nie zrozumiałeś. Świetny przykład jest z Igą Świątek. Jak zaczęła osiągać sukcesy to nagle pojawili się fani, a właściwie "fani" tenisa i teraz forsowane jest wrzucanie jej meczów do ogólnodostępnych kanałów. I nikogo nie obchodzi, że stacje TV kupiły prawa telewizyjne na wiele lat i chciały na tym zarobić. 

 

W Niemczech liczba transmisji w otwartych kanałach jest niska. Do tego stopnia, że kanały otwarte pokazują sporty niszowej jak chociażby dart czy wyścigi DTM. A rozdrobnienie rynku jest jeszcze większe niż u nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację a jak coś się opłaca to będzie samo z siebie w otwartym i nie potrzeba do tego ustawy jak np. Siatkówka w lidze Narodów, Półfinały i Finał Pucharu Polski, niektóre tenisowe finały ze Świątek w Polsacie czy TVN. Jeśli czegoś nie ma w otwartym to znaczy, że się nie opłaca więc po co do tego zmuszać. 

Edytowane przez Paul234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz mniej rzeczy się opłaca, bo ludzie odchodzą od oglądania telewizji. 

W naszym kraju i tak jest jeszcze w miarę dobrze. W Niemczech już widać jak bardzo TV jest w tyle. 

 

Chociaż patrząc na przestrzeni lat ile widzów straciły nawet najbardziej hitowe produkcje to widać dokąd to wszystko zmierza. 

 

Druga kwestia, że Polsat czy TVN chyba już dawno zrezygnowały z walki o widza. Sezon premier programów i seriali coraz krótszy. Pełno paradoku i powtórek filmów wałkowanych w kółko. Ale to już temat na inną dyskusje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie więcej transmisji VNL 2024 w siatkówce na otwartych antenach:

 

17 maja: Francja - Polska, TV4
18 maja: Polska - Holandia, TV4
19 maja: Polska - Japonia, TV4
22 maja: USA - Polska, TV4
23 maja: Kanada - Polska, TV4
24 maja: Holandia - Polska, TV4
26 maja: Słowenia - Polska, TV4
28 maja: Polska - Serbia, Polsat
30 maja: Korea Południowa - Polska, TV4
31 maja: Niemcy - Polska, Polsat

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

Będzie więcej transmisji VNL 2024 w siatkówce na otwartych antenach

 

Chyba Polsat do końca liczył, że jednak TVP na ostatniej prostej skusi się na siatkówkę reprezentacyjną i jak widać trochę się przeliczył.

 

Swoją drogą ciekawe jaki jest zysk nadawcy w przypadku transmisji wydarzenia sportowego w kanale "otwartym" w stosunku do kanału "kodowanego" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...