Skocz do zawartości

Trójka (PR3)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu, ale w akcji #kogoniesłychać nie są wymieniane takie osoby jak Monika Olejnik, Grzegorz Wassowski (były mąż Olejnik), Wojciech Cejrowski, Beata Pawlikowska, Alicja Resich-Modlińska, Jacek Fedorowicz, Kuba Wojewódzki, Piotr Klatt, Tomasz Sianecki, Grzegorz Miecugow, Marek Wiernik, Roman Rogowiecki, czy Tadeusz Sznuk. Wszyscy byli związani z Trójką przez wiele lat.

Dlaczego nie ma protestów, że nie słychać już Olejnik? Jakoś swojej gwiazdy Monika do tej pory nie usunęła ze skweru radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta akcja śmieszy. Niby nie słychać np. Zaborskiego, a on za chwilę pojawia się w RMF FM i ma większą słuchalność niż w Trójce. 

 

Płakali słuchacze za Zetką (tą z lat 90.), Radiem PINem, Eską Rock (tym ogólnopolskim z Bisiorem), Roxy FM, Planetą i innymi stacjami. I co dały protesty facebookowe wiernych fanów tych rozgłośni? Czy Planeta wróciła, czy Radio PIN gra ponownie? Czy Weiss wrócił do Zetki?

 

Ale za to powstały nowe stacje internetowe - Radio Wnet, RadioJAZZ.FM, MediumPubliczne, Rock Serwis FM. Wiem, że chciałoby się, aby swoich ulubionych audycji słuchać nadal w odbiorniku samochodowym czy w kołchoźniku w kuchni. Ale niestety nastały smutne czasy, że musimy pozbyć się tradycyjnego sposobu słuchania. Musimy przejść na słuchanie w internecie za pomocą np. smartfona i głośników przenośnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta akcja śmieszy. Niby nie słychać np. Zaborskiego, a on za chwilę pojawia się w RMF FM i ma większą słuchalność niż w Trójce.

 

Skąd takie dane? Jeśli to prawda, to brawo Marcin! A jeśli cię to śmieszy... to najlepiej nic nie robić?

Podane przez ciebie przykłady, to zmiany biznesowe w prywatnych korporacyjnych stacjach, słupki wyznaczyły zmiany i nic nie pomoże. W Polskim Radiu mamy zupełnie inne zmiany - polityczne - jak można to porównywać?!

 

Co do tego "musimy" to póki co, ja nie zamierzam - zbyt niewygodne, nie wszędzie zasięg i jeszcze wymagające pewnych inwestycji, a liczba słuchaczy internetowych na pewno nieporównywalnie mniejsza niż słuchaczy FM. Owszem, zdarza mi się słuchać, ale tylko wybrane rzeczy, które znam i lubię i nie ma innych możliwości, ale to nie zastąpi odbioru na falach UKF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem cały wywiad z Mannem i zdziwiła mnie jedna sprawa. Dlaczego odrzucono propozycję audycji, w której doświadczeni radiowcy wysłuchiwaliby amatorów, marzących o pracy w radiu? To byłby moim zdaniem bardzo dobry sposób na pozyskanie nowych głosów nie tylko do Trójki, ale do całego Polskiego Radia w ogóle. Kierownictwo chyba nie myśli zbyt perspektywicznie.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta akcja śmieszy. Niby nie słychać np. Zaborskiego, a on za chwilę pojawia się w RMF FM i ma większą słuchalność niż w Trójce. 

 

Płakali słuchacze za Zetką (tą z lat 90.), Radiem PINem, Eską Rock (tym ogólnopolskim z Bisiorem), Roxy FM, Planetą i innymi stacjami. I co dały protesty facebookowe wiernych fanów tych rozgłośni? Czy Planeta wróciła, czy Radio PIN gra ponownie? Czy Weiss wrócił do Zetki?

Wymienione przez Ciebie rozgłośnie, to są stacje komercyjne. Tam decydują tylko i wyłącznie czynniki biznesowe, tj. słuchalność, wpływy z reklam itp. Natomiast "Trójka" to radio publiczne. Wszyscy płacimy (a przynajmniej powinniśmy) opłatę za użytkowanie odbiorników radiowo-telewizyjnych, zwaną abonamentem. Więc, mamy prawo oczekiwać, żeby dana rozgłośnia spełniała nasze oczekiwania. Protesty zapewne nie przyniosą zamierzonego efektu, tj. przywrócenia zwolnionych bądź odsuniętych dziennikarzy. Ale pokażą społeczeństwu, że jest problem. Jeśli którykolwiek ze zwolnionych dziennikarzy sprzeniewierzył się etyce dziennikarskiej, to niech władze Polskiego Radia powiedzą o tym wprost, podając konkretne przykłady, kiedy w jakie sytuacji, takie zdarzenia miały miejsce. Ja też oczekuję od radia publicznego, jak i telewizji obiektywizmu i bezstronności. Tylko, że jeśli radio publiczne zachowywało pozory bezstronności, to teraz nawet nie usiłuje tego robić. A "Trójka" to radio szczególne. Tu każdy dziennikarz jest istotną częścią tej rozgłośni, a nie tylko spikerem, który mówi coś do mikrofonu, żeby zajmować publikę. Dlatego bardzo boli, nas słuchaczy "Trójki", że grono osób, które do niedawna decydowały o obliczu tej stacji, a teraz są poza nią, się powiększa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pracownikom się nie podoba to mogą odejść, a nie robią szopkę od stycznia, protesty, listy. Jak mi się nie podobało np. media 2 to odszedłem stamtąd. http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/szefostwo-polskiego-radio-odpowiada-na-list-dziennikarzy-to-pomowienia-i-proba-podsycania-sporu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, mi jako słuchaczowi też się nie podoba, tylko... nie mam gdzie odejść! Radia komercyjne są beznadziejne, radia internetowe niewygodne w odbiorze, Trójka była/jest jedynym miejscem na poziomie którego oczekuję i podobnie mogą mieć niektórzy pracownicy. Poza tym "odejść" to poddać się, oddać pole uprawiane przez lata... niektórym jednak zależy na tym radiu.

Tak, wiem, zaraz mi ktoś powie, że jak mi się nie podoba w Polsce to wypad do Anglii czy Norwegii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pracownikom się nie podoba to mogą odejść, a nie robią szopkę od stycznia, protesty, listy. Jak mi się nie podobało np. media 2 to odszedłem stamtąd. http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/szefostwo-polskiego-radio-odpowiada-na-list-dziennikarzy-to-pomowienia-i-proba-podsycania-sporu

Szopkę to odstawia prawie od roku Stanisławczyk,która to została prezesem nie posiadając żadnych kwalifikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, mi jako słuchaczowi też się nie podoba, tylko... nie mam gdzie odejść! Radia komercyjne są beznadziejne, radia internetowe niewygodne w odbiorze, Trójka była/jest jedynym miejscem na poziomie którego oczekuję i podobnie mogą mieć niektórzy pracownicy. Poza tym "odejść" to poddać się, oddać pole uprawiane przez lata... niektórym jednak zależy na tym radiu.

Tak, wiem, zaraz mi ktoś powie, że jak mi się nie podoba w Polsce to wypad do Anglii czy Norwegii...

Przecież radio to ludzie, mogą odejść cały zespołem i stworzyć coś własnego. Tak zrobili chociażby dziennikarze dawnego "Uważam Rze" Ziemkiewicz, Wildstein i inni nie robili szopki przez rok tylko się sami zwolnili i utworzyli własne medium. 

Zresztą te niektóre protesty są naprawdę wydumane jak przeciwko czytaniu fragmentów książki B. Wildsteina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok - a ty doczytał do końca ten artykuł, czy tylko ten jednostronny komunikat Zarządu dla prasy z tego propagandowego spotkania? Jak już coś przytaczasz, to obie strony sporu...

To może jeszcze to: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/pracownicy-polskiego-radia-sugestie-kierownictwa-o-naszym-liscie-nieprawdziwe-i-krzywdzace-nie-dotycza-jego-meritum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytaczam to co widziałem to po pierwsze.Po drugie nadal nie widzę przykładów podanej cenzury i złamania zasad etyki zawodowej. Jedynie hasła. Solidarność z trzema osobai, zarząd ma prawo podejmować decyzje personalne. 

Miał prawo zrobić to G. Hajdarowicz, zwolnił Gmyza, Goćka, Wróblewskiego i chyba Staniszewskiego,a następnie Lisickiego to reszta sama odeszła i stworzyła od nowa swój tygodnik. Tu będzie żenujący festiwal. Skoro te władze są takie be, to niech odejdą i stworzą własną rozgłośnię. Tej wojny pracownicy nie wygrają. To nie jest tak,ze Trójka była apolityczna co chcą wmówić nam jej pracownicy. Widzimy gdzie teraz jest Jethon i pamiętamy akcję "Orzeł może". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to wyjaśniłem. Skoro nie widzą możliwości dalszej współpracy z obecnym zarządem to powinni odejść. Tak zrobił chociażby J. Owsiak. Możesz go za to skrytykować. Uważam,że zachował się odpowiednio. Dla mnie żenujący jest obecny spektakl. Polecam tekst Lisa : http://tomaszlis.natemat.pl/39651,karnowscy-lisicki-wildstein-zaremba-macie-jaja

 

 

Od ponad dwóch tygodni podwładni pana Grzegorza Hajdarowicza, właściciela "Rzeczpospolitej" testują swego przełożonego. Podwładni pana Hajdarowicza chcą brać pieniądze od pana Hajdarowicza, ale jednocześnie rżną dziewice orleańskie i rycerzy wolnego słowa. Zgarniają gotówkę Hajdarowicza do niepokornego portfela i gardłują, że Hajdarowicz to menda. Od kogoś takiego bierzecie pieniądze, panowie niepokorni? Toż wy mydłki jesteście, a nie niepokorni. Wasza "niepokora" na złocisze jest łatwo wymienialna. 

Wystarczy podmienić podwładni zarządu PR od kilku miesięcy testują swego przełożonego. Podwładni pana Hlebowicza(dyrektora PR3) chcą brać pieniądze od pana Hlebowicza, ale jednocześnie rżną dziewice orleańskie i rycerzy wolnego słowa.Zgarniają gotówkę od zarządu PR do niepokornego portfela i gardłują, że zarząd PR to mendy. Od kogoś takiego bierzecie pieniądze, panowie i panie niepokorni/e? Toż wy mydłki jesteście, a nie niepokorni. Wasza "niepokora" na złocisze jest łatwo wymienialna. 

Amen, 

Tylko,że Panowie wymieni w tekście red. Lisa właśnie szybko to uczynili i stworzyli własne pisma . 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok, to co piszesz to czysta demagogia - jak można porównywać prywatną gazetę z radiem publicznym? I dobrze, że tamci odeszli, ale to zupełnie inna sytuacja. Zarząd PR nie jest właścicielem, to jest radio publiczne utrzymywane za nasze pieniądze! Chyba jesteś zbyt przesiąknięty korporacyjnymi mediami, żeby zauważyć różnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ty wiesz, co dla kogo lepsze? Jasnowidz jesteś, co zagląda w ludzkie dusze? A Kraśko... na zdrowie :)

A tymczasem:

Według zarządu Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programów III i II Polskiego Radia podczas piątkowego spotkania z pracownikami zarząd firmy wzywał do denuncjacji inicjatorów przesłanego do niego pisma i groził procesem sądowym. Związek prostuje też komunikat kierownictwa spółki relacjonujący spotkanie.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/pracownicy-polskiego-radia-zarzad-na-spotkaniu-grozil-procesem-i-wzywal-do-denuncjacji-inicjatorow-listu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...