Skocz do zawartości

Sajmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko szkoda, że nie przekłada się to na jakość nadawania kanałów AXN i HBO, która w tej chwili jest tragiczna jak na kanały filmowe.

Dokładnie. Niestety widocznie AXN wychodzi z założenia że skoro są najchętniej oglądanym kanałem filmowo-serialowym to znaczy że ludzie i tak kupują badziewne 4:3 z lektorem w stereo. Więc po co wprowadzać choćby 16:9, że nie wspomnę o HD i możliwości wyboru między lektorem a oryginalną wersją dźwiękową z dźwiękiem 5.1 i napisami do wyboru.

Szkoda że tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie sam sobie odpowiedziałeś na przyczynę istniejącego stanu rzeczy.Po prostu,jeśli towar się sprzedaje,to po co przy nim "dłubać".Jest chyba za mało odbiorników HD,by skłonić(zmusić?) nadawców do podniesienia jakości nadawania.Współczuję posiadaczom dobrych odbiorników.W sumie po to je kupili,by cieszyć się ich możliwościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony AXN nie jest też kanałem premium, a w Polsce się przyjęło, że zazwyczaj w tych tylko dba się o w miarę wysoką jakość przekazu obrazu i dźwięku. AXN niby jest kanałem płatnym, ale skierowanym praktycznie do wszystkich abonentów sieci kablowych i platform cyfrowych. A tutaj zazwyczaj nie ma sensu się starać o DD 5.1 czy HD.

 

Nie wiem jednak czemu AXN i Comedy Central są traktowane jako kanały filmowe... Przecież tam emituje się praktycznie same seriale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Chodziło mi o porównanie do takich kanałów jak VIVA, które nie mogą liczyć na opłaty od sieci kablowych, bardziej na reklamy, dlatego też muszą dbać o jakość (mimo, że ostatnio średnio im to wychodzi) by przyciągnąć widza i reklamodawców. AXN natomiast ma gwarantowany przychód w postaci opłat abonenckich, więc chcąc lub nie, trzeba za niego płacić i kasa sama do nich płynie.

 

Poza tym są kanały różnego pokroju jeśli chodzi o płatności. Inaczej przecież płacisz za Eurosport, inaczej za MTV Polska a jeszcze inaczej za Ale kino!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co ciekawe, w niektórych krajach AXN nadaje w 16/9 z safe-area. Tylko Polskę traktuje się na razie jak kraj trzeciego świata. Miejmy nadzieję, że niedługo się to zmieni, kiedy tylko TVP przejdzie na 16/9 (oby prędko) - wtedy w 4/3 zostaną pojedyncze "prestiżowe" stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ciebie nie będzie interesował, ale wielu nadal pozostanie przy jakości SD kanału AXN, przede wszystkim ze względu na cenę, no chyba, że w n-ce AXN HD byłby dostępny w tym samym pakiecie co wersja SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem dziś do AXN w kilku istotnych sprawach.

 

I tak w skrócie:

 

- tłumaczą, że format obrazu zależy od centrali z Budapeszcie, oraz centrum nadawczego w Londynie, jednak od jakiegoś czasu pracują nad wprowadzeniem 16/9, każą czekać, prosza o cierpliwosc

 

- co do kanału HD, przymierzają się, jednak dopiero w przyszłym roku

 

- pytałem też o start kanału ANIMAX - data startu jeszcze nie jest znana

 

- i pisałem w sprawie względów technicznych (powidoki na plazmach, po logo AXN) - sprawę przekazano do centrali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Seria 14 odcinek 11 dziś wyemitowany był o 8:00 Jutro 12 odcinek, jeżeli o to Ci chodziło to proszę.

edit: Coś dziwnego: Oglądam Żniwiarza i pierwsze 16 minut leciało w 4:3, ale wyglądało to jak 16:9! Po przełączeniu na 4:3 z pasami po bokach obraz był ściśnięty, z resztą zarzucę screenersami potem. Po 16 minutach obraz rozciągnął się i Żniwiarz leci teraz w 4:3 :shock: O co tu chodzi to nie wiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu na kanale AXN Sci-Fi był sygnał WSS, z tym że rozciągał on program 4:3. Myślałem, że może zwiastuje to wprowadzenie formatu panoramicznego, no ale się jak dotąd nie doczekałem.

Ehh, ja bym z chęcią darował sobie ściąganie seriali z sieci, gdybym mógł je obejrzeć w normalnej jakości w telewizji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość nie zmienia zawartości... I tak oglądasz to samo.

 

Zawartości może i nie zmienia, jednakże psuje całe wrażenie. Taki "Stargate: Atlantis" znacznie przyjemniej oglądałoby się, gdyby obraz był wyraźny, bez pikselozy, dodatkowo w 16:9 i z możliwością wyboru wersji językowej (zdaje się, że na hiszpańskim czy niemieckim AXN można sobie oglądać seriale w oryginale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...