Skocz do zawartości

Sajmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co ten AXN odwala to ja nie wiem... Wczoraj leciało 16:9 i przełączyli [beep]e na 4:3 a teraz leci znów Żniwiarz w 16:9, ale za to po 2 minutach pojawiło się sekundowe Out Of Sync [obraz nie współgra z dźwiękiem...] jak tu oglądać serial, film, cokolwiek ;|? edit: extra, cały serial OOS, było 16:9 ale co z tego jak się oglądać tego nie dało ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie coś kombinują z 16:9. Wczoraj podczas serialu Damages, chociaż leciał on w 4:3 to wyraźnie było widać że gdy zaczynała się reklama oni ścieśniali obraz, natomiast po reklamach i zwiastunach, gdy ponownie wchodził serial na antenę wyraźnie było widać że obraz się rozszerza. Tak jak np. na TVN7, gdy ma coś emitować w 16:9. Tyle że w przypadku AXN niestety pomimo tych zabiegów oglądaliśmy serial w 4:3 z czarnymi pasami po bokach.

Nie wiem co jest nie tak, może coś z sygnałem WSS nie potrafią sobie poradzić, bo wyraźnie widać że niektóre seriale (Żniwiarz, Damages, prawdopodobnie Kroniki Sary Connor i Sanctuary) pomimo że oglądamy w 4:3 to oni emitują je (a raczej próbują je emitować) w 16:9.

 

Mam nadzieję że wkrótce sobie poradzą i będziemy oglądać seriale w 16:9. Dzisiaj napisałem też do nich w tej sprawie maila, zobaczymy czy dadzą jakąś odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po pierwsze Flash Forward a nie Forwart ;). Dokładny start emisji to sobota 14 listopada o godz. 21:00, czyli prawie dwa miesiące po premierze w USA, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem. Jednak jak się chce to można seriale emitować szybciej niż w najlepszym wypadku pół roku po premierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Od 2 do 9.11 widzowie będą mieli szansę na zagłosowanie, w jakiej wersji językowej będą chcieli obejrzeć najnowszy serialowy hit Flashforward: Przebłysk jutra. Więcej

Od 9 XI, to będzie za mało czasu by przygotować polską wersję językową, czyli na pewno mają już przygotowane wersje z napisami i z lektorem. Potem ogłoszą, że wynik był wyrównany i w związku z tym będą obie wersje :D Tak jak zresztą jakiś czas temu ktoś z AXN zapowiadał.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby jakby była możliwość wyboru jak na C+. Jeśli nie w ten sposób, to niech będą ze 2 emisje w tygodniu (najlepiej w nocy :wink: ) z napisami i tyle. Niech nie uszczęśliwiają ludzi na siłę. Zdecydowana większość woli jednak lektora/dubbing.

 

Jak jednak będą tylko napisy to mają jednego widza mniej :evil: Myślę, że nie tylko jednego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jestem za napisami, więc gdyby ostatecznie wyemitowali wersję z napisami a nie badziewnym lektorem to biłbym im wielkie brawa. Niestety jak wyglądają napisy na AXN można się przekonać od poniedziałku do piątku o godz. 12:00 podczas programu Lettermana. Białe napisy bez żadnych cieni skutkują tym że gdy są wyświetlane na jasnym tle są kompletnie niewidoczne. Od ponad 6 miesięcy nie potrafią tego zmienić.

 

A że wersja z lektorem jest już gotowa to jest pewne, bo na konferencji prasowej właśnie taką wersję zaprezentowali dziennikarzom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jednak będą tylko napisy to mają jednego widza mniej :evil: Myślę, że nie tylko jednego...

Rzadko kiedy zgadzam się z tym użytkownikiem ale tym razem przychylam się do tej opinii.

 

To jest to dzisiejsza młodzież. Najlepiej jechać wszystko po angielsku. Ale jak na razie to żyjemy w Polsce i rozmawiamy po Polsku :wink: Kto chce wersje oryginalną to niech sobie załatwi AXN w wersji angielskiej - proste :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście telewizja cyfrowa się rozwija i zapewne wkrótce coraz więcej stacji będzie dawało widzom wybór:

badziewny lektor lub wersja oryginalna plus napisy pl do wyboru.

 

A to gdzie mieszkamy nie ma najmniejszego znaczenia. Np. Rumuni mieszkają w Rumunii a zagraniczne filmy czy seriale w telewizji oglądają w oryginale z rumuńskimi napisami. To samo np. w Skandynawii. U nas przyjął się lektor w Niemczech dubbing, ale najlepszą możliwością jest możliwość wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole filmy z lektorem bo oglądając film z napisami trzeba w dużym stopniu skoncentrować uwagę na napisach i nie można obejrzeć wszystkiego dokładnie co dzieje się na ekranie.

druga sprawa to jeśli axn w szczególny sposób traktuje opinie widzów to niech zmieni to koszmarne logo które jest w polsce na takie same jak w platformie sky italia czyli półprzezroczyste.

http://zapodaj.net/821c93028398.jpg.html

http://zapodaj.net/6a71ea771b9f.jpg.html

 

na zdjęciach widać jak wygląda logo axn na platformie sky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy ma swoje zdanie, ale ja ogólnie NIENAWIDZĘ lektorów!!

denerwuje mnie ten bezosobowy głos, który 'mówi' 3/4 tekstu...

 

przykład?

zobaczcie House'a z napisami a potem na AXN'ie z lektorem....cały urok House'a się traci, Jego nieziemskie teksty czasem są zupełnie wycięte :/

tak samo pewnie i tu będzie, bo oglądałam już kilka odcinków FF i teraz zobaczę na AXN'ie...i zapewne ze względu na 'słowotok' w niektórych momentach 'przytną' dialogi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie. Napisy są dobre, ale jednak omija nas trochę akcji czytając je. Ja już powoli angielski mam obcykany i South Park oglądam z angielskimi subami ostatnio bo niektórych zwrotów po prostu nie rozumiem i nie umiem wyłapać. Mnie najbardziej jednak martwią seriale w 4:3 na AXN. Wszędzie w 16:9 ale tu muszą walnąć coś takiego. Podobnie z resztą jak na Comedy Central.. 1sza seria Hu jak humor w 16:9 a druga 4:3 żenada. Po słabo udanych [ale jednak raz się udało puścić z flagą WSS] testach zaobserwowanych przeze mnie na 'Żniwiarzu' liczę na 16:9 w końcu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...