Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@asiafan, z Tobą już zakończyłem rozmowy, bo pomijając kompletną niemerytoryczność Twoich wypowiedzi, to Twój niespójny styl i ortograficzne błędy, nie dodają Ci wiarygodności ! :)

 

PS. O ile nie zauważyłeś, to właśnie rozmawiamy o telewizorze marki Samsung.:D

 

Kolejny bełkot fana SONy " merytoryka" "styl"

 

 

Dobrze że inne marki są tańsze od SONY i mogą zaoferować wiecej za mniej

 

SONY DONT BELIEVE tak to się już będzie nazywać.

 

O ile pamietam mówiłeś że masz W8 ten TV jest 50hz nie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan, z Tobą już zakończyłem rozmowy, bo pomijając kompletną niemerytoryczność Twoich wypowiedzi, to Twój niespójny styl i ortograficzne błędy, nie dodają Ci wiarygodności ! :)

 

PS. O ile nie zauważyłeś, to właśnie rozmawiamy o telewizorze marki Samsung.:D

 

 

(..) O ile pamietam mówiłeś że masz W8 ten TV jest 50hz nie pozdrawiam.

W9! kolega @Jego Cień ma W9 :mrgreen: A W8 ma 100 Hz matryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien? Bo ja nie mam zamiaru uczyć się wszystkich paneli które jest jakie ale z tego co wiem SONY 100hz daje dopiero od 48-50 w mniejszych nie bo to musi być elita :brawo:

 

 

Jak tak dalej będzie to nie będzie już niczego mniejszego niż 47. Tyle że nie wszyscy maja pokoje o takich rozmiarach by trzymać takiego kloca i siedzieć wiecej niż 3 metry od TV.

 

 

Jednak jestem prawdopodobnie zmuszony zakupić jednego 32 i to będzie albo 1080p albo 720p ale chyba ten drugi wybórw będzie miedzy Panasiem a SONY w tym wypadku chodzi wyłacznie o żywotnośc produktu. Więc wszelakiem LG SAMSUNG odpada mowa o tych modelach

 

http://www.mediaexpert.pl/telewizory-le ... ,id-225159

 

lub

 

http://www.mediaexpert.pl/telewizory-le ... ,id-224316

 

ale to LG więc niestety

 

http://www.mediaexpert.pl/telewizory-le ... ,id-222398

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej będzie to nie będzie już niczego mniejszego niż 47. Tyle że nie wszyscy maja pokoje o takich rozmiarach by trzymać takiego kloca...

Nawet gdyby taki pokój był, to telewizor nie może zdominować jego wystrój. I o tym, a może nawet przede wszystkim należy pamiętać.

I nie zapomnijcie też o kwiatach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
...

W9! kolega @Jego Cień ma W9 :mrgreen: A W8 ma 100 Hz matryce.

Ano właśnie W9, a dokładniej KDL-55W905A, więc jest to elitarny przedział i co do zastosowanych technologii, jak i co do rozmiaru wyświetlacza.

Kol. @asiafan z pośpiechu traci wątek, a to niedobrze dla tej dyskusji. :)

Może i lepiej zatem, że nie kupi telewizora marki Sony. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bogdan, jeżeli już wypowiadam się w jakiejś sprawie, to tylko szczerze. :D

 

Kąty, jak to przy matrycach VA, czyli nie mogą być za duże, dlatego telewizory z tymi matrycami trzeba ustawiać albo na wprost widza, albo jeżeli jest w pomieszczeniu więcej niż jedno miejce usadowienia widzów, to w rogu pokoju.

Nie wiem jak duży musiałby być salon telewizyjny, by odczuć związany z tym dyskomfort w postaci fioletowego zafarbu, widocznego tylko przy patrzeniu na ekran pod naprawdę znacznymi kątami.

Dlatego telewizorów z tymi matrycami nie powinno się wieszać tuż przy ścianach.

 

Co do jakości dźwięku, to uwierz mi, że Sony bije na łeb wszystkie popularne marki.

Jest po prostu dobrze, choć jeżeli ktoś oczekuje większej dynamiki, to nie obejdzie się bez dobrego wzmacniacza i porządnych markowych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym, żeby wyprodukowali matryce, które mają lepsze odświeżanie niż 200 Hz. O tym, że takie istnieją to wiem. :) Dla mnie jednak nawet mniej ważne zmiany takie jak wprowadzenie Ambilighta 2 są istotne. Mimo wszystko uważam, że zmiany na rynku nie idą w kierunku, który z punktu widzenia użytkownika jest najistotniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan zapomniałem że ty chcesz ,,malucha'' 40 calowego. Są tacy co 50 calaka oglądają z 2,5m, i chwalą sobie. Zależy co oglądasz, jeśli materiał HD to i z 1 m jest super oglądać, co innego jeśli chodzi o materiał SD, tu tak różowo nie jest. Chociaż jak dobrze telewizor skaluje obraz to nie ma tragedi, zależy to od polepszaczy obrazu.

 

Jeśli chodzi o W8 to rzeczywiście matryce 100 Hz zaczynają się od 50 cali, i upłynniacz pełny motionflow zaczyna się też od 50 cali. Pocieszenie jest tylko to że 42-ka ma matrycę VA ale 50 Hz. Sony bardzo namieszał w 2014 r. Skandal jest z tym że w specyfikacji jest motionflow, a praktycznie nie da się go włączyć, można ale przez menu serwisowe.

 

Zacytuję odpowieć suportu na zapytanie o Motionflow:

 

W nawiązaniu do zapytania informuję, iż opcja pełny motionflow w Pana modelu TV jest wyłączona domyślnie i nie da się jej włączyć. Opcja motionflow jest tylko realizowana w trybie ruchu LED Jest to zgodne ze specyfikacją telewizora i nie jest powodem do niepokoju. Temat uważamy za zakończony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie mógł postawić większego niż 40 ale mam taką feralna szafke która jest wysoka na niej stoi ampli i player i ta szafka mi przeszkadza w zasadzie i tyle. Musiałbym mieć druga taką na takiej samej wysokości jaka jest ta na której jest obecny TV. Sęk w tym że za blisko siedzieć też nie dobrze . Ja jak badałem Panasia 40' to stałem przy tym TV i wnikałem w matryce płynność i skalowanie SD ale oświetlenie pomieszczenia jest tak mocne że nic z tego nie można porównać do warunków domowych.

 

Weź sobie włącz kanał 4:3 o rozdziałce mniejszej niż 704 i jakości polonii 1 to aż piecze by takie coś oglądać na 47/50 i większym . Maluch to jest 26-32 i ja takiego mam i zawsze będę mieć jako rezerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że telewizory z panelami IPS będą się miały bardzo dobrze. Oczywiście te nowej generacji. Mają doścignąć parametrami plazmy. Podobno są bardzo blisko. Z czernią, z kątami widzenia, z reprodukcją barw...

Wymagają jedynie zmian, które można by określić "ostatnim szlifem". Mają oczy cieszyć naturalnym, nieprzesadzonym obrazem. Jaka będzie cena. Wysoka?! Wiadomo początki bywają trudne, ale za dwa trzy lata...

 

A ktoś tu na te panele krzyczał. Może miał rację. Pamiętać jednak należy, że te pierwsze były i są fazą testów.

 

Moja "mądrość" została zaczerpnięta z netu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od elektroniki telewizora, te najwyższe modele z 2014 na IPS też miały super czerń. Ale cena ... . Oglądałem dzisiaj relacje z targów w Las Vegas i producenci promują 4K, LG Oledy, tylko po co 4K jak materiałów jak na lekarstwo, nie mówiąc o platformach cyfrowych, w których 4K jest z e r o. A ceny zaporowe. Philips zaprezentował telewizor podświetlany laserowo, cena 3000 dolarów ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bogdan, choćby skały s_rały nie ma możliwości, by IPS dorównał pod względem czerni plazmie. :D

 

Blisko ideału są matryce VA z podświetleniem full led i wygaszaniem strefowym, ale IPS, to IPS i z chama księcia nie ulepisz. ;)

 

A w ogóle, to jak gdzieś czytałeś, to podrzuć linka, byśmy i my sobie poczytali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tyle, że ekrany o których mówiłem, również dorównują plazmom, a kosztują co najwyżej 1/3 15k, zatem po jaką ... przepłacać?

Dopóki matryce OLED nie zagoszczą w sprzęcie klasy średniej, to jedyną rozsądną alternatywą są matryce VA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno u kikiego, kalibracja gratis i radyjko gratis :) prawdziwą kalibrację to wykonują firmy, które przyjeżdżają do domu ze swoim sprzętem i ustawiają na twoim telewizorze nastawy. Jak kupisz telewizor u niego to ci przysyła telewizor niby skalibrowany, ale nie masz pewności czy ten telewizor jest nowy, czy ze zwrotów. Więc radzę uważać. Bywa też że jak będziesz niebieski, czyli ja wpłacisz określoną kwotę to ci przyśle nastawy do ustawienia, ale pamiętaj że każda matryca zachowuje się inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...