Skocz do zawartości

FOX Sports


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

FOX bardzo profesjonalnie robi swoje kanały.

To zdanie powinno się podkreślić.

 

Osobiście uwielbiam wszystkie kanały z rodziny FOX i dla mnie jest to dodatkowy argument na "TAK".

 

PS. Rupert dawaj Serie A do wora 8)

 

Racja, nie rozumiem radości co niektórych. Nowy gracz na rynku, to większe rozdrobnienie praw sportowych. Jeśli FOX zgarnie jakieś wartościowe prawa, to na 100% będą to kanały dodatkowo płatne i to pewnie za taką cenę, że jeszcze wszyscy będą płakać za dobrymi czasami z C+.

No tak, ale gdyby FOX zakupił np. NBA i Serie A podwajając liczbę transmisji to ja np. byłbym cały w skowronkach. Niech jeszcze dołoży jakieś prawa z Polski, Wrestling i np. Puchar Anglii + kilka zapychaczy, jakieś gale bokserskie z USA i naprawdę mamy konkretny kanał. Choć ja za zakładam, że na jednym kanale się to nie skończy. Dwa to minimum.

 

Trzymam kciuki :> Skoro na takim rynku jak Włochy przejęli prawa do...

Premier League (fino a 7 partite settimanali in diretta fino alla stagione 2015/2016)

La Liga (fino a 8 partite settimanali in diretta fino alla stagione 2014/2015)

Ligue 1 (fino a 6 partite settimanali in diretta fino alla stagione 2014/2015)

Eredivisie (fino a 3 partite settimanali in diretta fino alla stagione 2014/2015)

Brasileirao (fino a 3 partite settimanali in diretta dalla stagione 2014-2015)

Bundesliga (fino a 6 partite settimanali in diretta dalla stagione 2015-2016)

 

źródło: Wikipedia

 

...to drżyj nc+ :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżeństwo nie zauważa zasadniczej sprawy. Nawet jeśli powstanie jakaś stacja i przesunie cokolwiek z obecnego stanu to przecież nie znaczy katastrofy dla operatora platformy. Co więcej: spokój i kasowanie marży.

Koledzy widzę (w wielu przypadkach) powielają poglady jakiegoś przedszkolaka, że COŚ trzeba mieć. Dziś łatwo coś kupić, a trudniej to sprzedać.

nc+ z takim bagażem może się udusić kosztami,ustąpienie w walce o licencję wcale nie oznacza, że w ofercie te prawa i tak się znajdą tylko, że pod innym logo i ktoś inny martwić się będzie o związanie końca z końcem.

Fox Sport Italia to niby gdzie prezentowany: czy aby nie na SKY głównie?

Wiele dzieje się poza naszym wzrokiem i może nas zaskoczyć. Nie uważacie chyba, że KTOŚ bez konkretnego planu i rozpoznania KUPUJE cośtam i może coś załozy, może komuś sprzeda.... A jak nie sprzeda? MŚ w siatkówce najjaskrawszy przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FOX nie ma szansy razem z Canal+ i Polsatem.

Gdy Polsat połączy siły z Canal+ to ani Fox, ani Discovery nic nie wyciągnie.

 

Ale nie zmienia to faktu, że kasy mają jak lodu i prawa kończą się kilku lig dla Canal+ oraz, że zostaje Puchar Anglii, puchar ligii angielskiej i inne sporty wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas wszystkich byłaby to dobra wiadomość.

Zajmowaliby się ekstraklasa razem ludzie z Polsatu i Canal+. Wspólne transmisje, jeden komentator na 2 stacje a nie jak było rok temu inni w Polsacie inny w Canal+.

To nie lata 90 gdzie transmisje kosztowały grosze i mogliby na to pozwolić.

 

Rynek się zmienia, kasa się zmienia, więc tutaj połączenie sił wchodzi w grę. Mniejsze koszta zakupu praw przez obie stacje i mniejsze koszta realizacji, bo 2 stacje dadza wszystkie zalety jakie mają.

 

Po co komu FOX? Płacić 10-20 zł więcej? Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wierze ze to bedzie decyzja platform i kablowek bedzie drogo od abonenta i sami operatorzy zdecyduja jak i gdzie. Oczywiscie tacy zdziercy jak NC+ pewnie da dodatkowo platny. Nigdzie nie napisalen ze bedzie w tanszych podstawowych pakietach ale w sportowych nie sadze by byl to pakiet premium tylko z FS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę w środowisku co ludzie myślą o Canal+ (ofercie-cenie) to uważam ze głupotą byłoby koncentrowanie praw. Po co Jarocki na stanowisku?. Wszystko i za każde pieniadze kupiłby portier z Sikorskiego.

Zresztą wiecie,że Canal+ czekają spore roszady.... myślicie,że to tak dla jaj? Czy po prostu finansowo dzisiejsza formuła nie wyrabia. Po co zmieniać DOBRE?

Aha, gdyby Kolegom przyszło oceniać inaczej (boć są niewzuszenie zaiązani z Canalem, płacą i myślą, że tak robią miliony) przypomnę, ze to nie zamożni abonenci (którzy może nie zauważyli julianowych podwyżek) ale ekonomiczni w swej masie wymusili na operatorze rozpaczliwe zmiany. To wiedzą na Sikorskiego, to wiedzą "gdzieśtam" gdzie planuje się (bądź NIE) interesy na rynku telewizyjnym w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę inną opcję. Przypomnę wam, że już w 2015 może wystartować Sky Europe. A jak niektórzy zapomnieli Sky i FOX w praktyce mają jednego właściciela. Nie mówię, że Sky Europe pojawi się w Polsce, ale nie można tego wykluczyć :)

Natomiast ew. konsolidacja z Polsatem wątpliwa, bo by Euroligę sprzedali właśnie Polsatowi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coraz większy ubaw czytając to forum. Ludzie! O czym wy dyskutujecie? Mam wrażenie, że niektórzy dostają wzwody z podniecenia słysząc o nowym kanale. Tak wiem. Dla Satkuriera zarejestrowanie domeny w sieci to już prawie start FOX Sport w Polsce. Ale jak na razie kanał ten nie startuje. Jak na razie nie wygrał przetargu żadnych ważnych praw sportowych. Musi je mieć, by operatorzy zechcieli włożyć do oferty kolejny kanał i podnieść abonament ;)

 

Po drugie nie wiem też z czego tak się ciszycie, jak i tak nie chce płacić więcej za telewizję. A nowy kanał to ROZDROBNIENIE rynku praw sportowych i więcej wyciągania kasy z waszych portfeli.

 

Niektórzy już ogłaszają wejdzie do Polski platformy FOX. Hehehehe. Taaak. Bo przecież wszyscy chcecie mieć w domach trzy dekodery, jak było za czasów CP

Cyfra+/n. I pewnie wszyscy chcecie płacić za dodatkowych pakiety w SKY, bo przecież nie otrzymacie sportu i filmu w podstawowych pakietach. Panowie, zejdźcie na ziemię i zamiast podniecać się nową nazwa kanału w Polsce, zastanówcie się czy będziecie chcieli za to wszystko zapłacić :D

 

Śmieszy mnie jak porównujecie rynek włoski/brytyjski/francuski do polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muza_tv:

Argument z "trzema dekoderami platform" jest niespecjalnie trafiony. Przypominam, że mamy niewiele mniej użytkowników kablówek, niż tych co mają platformę NC+ i CP. :P A oni nie muszą się martwić o dodatkowe dekodery. Główne sieci kablowe oferują moduł CAM (czyli nie trzeba nawet mieć dekodera) oraz oferują kanały z obu platform. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez smiesza Ludzie co uwazaja ze wszystkie rozumy zjedli, ale nie krytykuje nie oceniam Ich, maja prawo, tak samo jak Ci, co fantazjują na temat roznych możliwości/opcji ewentualnego faktycznego wejścia na rynek jakiegoś potentata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w tym śmiesznego. We Francji jak weszło Bein Sports to większość praw utracił francuski Canal+. Jeszcze co się okazało - było dużo taniej, bo chcieli zyskać klientów. Skoro wchodzą na coraz to nowsze rynki dlaczego mieli by do Polski nie wejść FOX czy Discovery?? Zresztą ich wejście na rynek potwierdził W. Szaranowicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne sieci kablowe oferują moduł CAM (czyli nie trzeba nawet mieć dekodera) oraz oferują kanały z obu platform. :P

 

Pisząc o trzech dekoderach odnosiłem do marzeń o wejściu na rynek platformy Sky. Gdy w Polsce były trzy platformy, tylko w kablówkach W JEDNYM dekoderze (czytaj: - jeden operator, jedna umowa) mogłeś oglądać Polsat Sport, nSport/nPremium i Canal+ Sport. W przypadku satelity, gdy ktoś chciał mieć dostęp do pełnej oferty sportowej, musiał podpisywać trzy umowy.

 

We Francji jak weszło Bein Sports to większość praw utracił francuski Canal+. Jeszcze co się okazało - było dużo taniej, bo chcieli zyskać klientów.

 

Polska to nie Francja. Już mieliśmy przykład z nFilm/nPremium, który szumnie podkradł prawa filmowe Canal+ i sportowe Polsatowi (Liga Mistrzów). Też co niektórzy sikali po nogach, że to taki przełom na rynku. I co? Canal+ wciąż istnieje, Polsat Sport też, a po nPremium nie ma śladu. Nawet kablówki nie chciały nPremium wsadzać do swoich ofert. Także Polscy użytkownicy jakoś nie przeszli masowo do "n". A stracił tylko rynek, bo na kilka lat rozbito pewien układ praw sportowych i filmowych, który był dobry dla widzów.

 

Ja tam wole płacić za Canal+, niż za Canal+ i coś jeszcze, by mieć podobną ofertę, bo jeden podkradnie prawa od drugiego i zapragnie mu się stworzyć nowy pakiet premium ;)

 

Zrozumcie! Co innego, gdy Disocvery przejmuje Eurosport, który dostępny jest na każdej platformie, i rozwija produkt kupując nowe prawa. A co innego, gdy ktoś tworzy nowy kanał i chce za niego pobierać opłaty (od nas lub od operatorów). Na chwilę obecną rynek jest zbyt rozbudowany. Owszem. Fajnie, niech wchodzi nawet 10 kanałów sportowych, tylko utworzenie kanału jak się ma kasę to nie sztuka. Sztuką jest produkt sprzedać. Problem w tym, że abonenci nie chcą płacić więcej, a operatorzy nie chcą obniżać więcej cen. Ludzie kupują Canal+ nie tylko dla Ekstraklasy, ale właśnie widzą, że chcąc oglądać Ekstraklasę wiedza, że obok otrzymają także inne ligi oraz filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...