Skocz do zawartości

Zapomniane filmy i seriale przez telewizję


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

,,Ocalenie", reż. Edward Żebrowski, rok prod. 1972.

Adam zostaje skierowany na badania do kliniki. Pobyt w szpitalu oderwał go od pracy naukowej z trudem więc odnajduje się w nowej sytuacji. Na próby nawiązania kontaktu reaguje zniecierpliwieniem i chłodem .Pod wpływem obcowania z ludzkim cierpieniem i śmiercią a także walki z chorobą Adam po pewnym czasie staje się innym człowiekiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak "Czarna" to i ,,Dzika orchidea", reż. Zalman King, rok prod. 1990.

images?q=tbn:ANd9GcTYpiWu9hEJKTYPMWmjDxyl0rqPJxI1KJPIQBrJySRMv6ZbKdnC

Młoda, piękna i inteligentna Emily, absolwentka prawa międzynarodowego, zaczyna pracę w firmie brokerskiej. Razem ze swoją przełożoną, Claudią , wyjeżdża w interesach do Rio de Janeiro, gdzie właśnie trwa karnawałowe szaleństwo. Poznaje tam tajemniczego biznesmena, Jamesa Wheelera, który wprowadza ją w fascynujący świat erotycznych fantazji. Nieśmiała dziewczyna z dobrego domu odkrywa uroki seksu, który nie zna żadnych zahamowań...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slumdog. Milioner z ulicy (2008)

 

Czy mi się zdaje czy tego zacnego filmu żaden Polsat, TVN czy TVP jeszcze nie miał okazji pokazać?

 

6 lat po premierze, a premiery w polskiej otwartej TV ani widu, ani słychu :roll:

 

 

"Slumdog. Milioner z ulicy" (2008) był parę lat temu emitowany w TVN (chyba w 2010 lub 2011 roku ) . Poza tym "Slumdog. Milioner z ulicy " będzie w lutym , w Polsacie , a dokładniej we wtorek 25 lutego o godzinie 20:00. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na pewno Slumdoga można było obejrzeć w polsatowskim VOD.

 

"Slumdog. Milioner z ulicy" (2008) był parę lat temu emitowany w TVN (chyba w 2010 lub 2011 roku ) . Poza tym "Slumdog. Milioner z ulicy " będzie w lutym , w Polsacie , a dokładniej we wtorek 25 lutego o godzinie 20:00. :)

 

Na miliard procent TVN w tych latach nie pokazał Slumdoga. Jestem tego więcej niż pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nPremium/nFilm. Stamtąd go pamiętam i też podobnie jak jeden przedmówca, myślałem że leciał też w TVN.

 

Co do filmu Stacja to nie jestem pewien ale swego czasu raczej gdzieś leciał w otwartej tv. Bo pamiętam że go dobrych parę lat temu oglądałem gdy nie miałem jeszcze płatnych kanałów filmowych. No chyba że leciał np. na Kino Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmu Stacja to nie jestem pewien ale swego czasu raczej gdzieś leciał w otwartej tv. Bo pamiętam że go dobrych parę lat temu oglądałem gdy nie miałem jeszcze płatnych kanałów filmowych. No chyba że leciał np. na Kino Polska.
Musiał to być Kino Polska. Ja i inny kinoman, nie widzieliśmy tego filmu w otwartej telewizji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeździec znikąd" prod. USA (1953)

 

7311671.2.jpg

Wyoming, XIX w. Farmerzy są terroryzowani przez bandę Rufusa Rykera (Emile Meyer). Reprezentuje on interesy hodowców bydła, którzy jako pierwsi kolonizowali te ziemie, a teraz są z nich wypierani przez ogradzających swoje pola rolników. Jednym z farmerów nękanych przez Rykera jest Joe Starrett (Van Heflin), który mieszka z żoną i synkiem. Pewnego dnia w ich domu pojawia się tajemniczy Shane (Alan Ladd). Dzięki nieznajomemu ich życie mocno się zmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6944966.2.jpg

Film wspaniały kilkanaście lat temu... I ludziom, którzy piszą np., że banalny, wcale się nie dziwię, bo rzeczywiście dla dzisiejszych 20 - latków film jest kolejnym romansidłem z banalnym zakończeniem. Wszystkie melodramaty tak się kończą. Film ten niektórzy porównują do Stalowych Magnolii, w której występuje podobna tematyka. Dzisiaj młodzi oglądają takie "genialne" produkcje jak Avatar, Shrek, Władcy Pierścieni, które nic nie mają wspólnego z rzeczywistością. Poczekamy kilka(naście) lat i z tych co dzisiaj oglądają Avatara itd... też się będą śmiać, jak można było oglądać takie głupoty... Tak jak dzisiaj niektórzy śmieją się z ludzi oglądających i uwielbiających filmy z tamtych lat... Każde pokolenie lubi coś innego i to właśnie jest fajne... ta różnorodność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Amerykańska rapsodia"

 

6937718.2.jpg

juz sam fakt ze film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach sprawił, ze z zaciekawieniem go oglądałam. nie sądziłam jednak ze tak mi sie spodoba zdecydowanie za krotko trwal. Świetna gra SCARLETT JOHANSSON!!! tak uważam...
Rzadko zdarza się, żebym uznała film za zbyt krótki... A z tym obrazem właśnie tak było. Stanowczo - za krótki. Miło mi się go oglądało, bardzo podobała mi się kreacja aktorska młodej Suzanne, tej niezwykłej blond dziewczynki.

Plusem są na pewno bardzo dobre role Nasstasji Kinski (uważam, że była lepsza niż Johansson, o dziwo) i młodziutkiej Scarlett. Ale historia nie za dobrze poprowadzona przez reżysera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Księżniczki", reż. Fernando León de Aranoa, rok prod. 2005. Kiedyś do tego dramatu prawa miała TVP Kultura.

Ksiezniczki-2005.jpg

Prostytutka Caye pochodzi z szanowanej rodziny klasy średniej. Zbiera pieniądze na sztuczny biust. Jej najbliżsi nie wiedzą, czym kobieta się zajmuje. Caye spotyka się codziennie z innymi prostytutkami w podrzędnym zakładzie fryzjerskim. Kobiety dzielą się swoimi frustracjami i zazdrością o prostytutki-cudzoziemki, które zabierają im klientów. Jedną z nich jest Dominikanka Zulema, która zarabia na utrzymanie swojego synka. Chce ściągnąć malca do Hiszpanii, gdzie sama przebywa nielegalnie. Pewnego dnia Zulema oferuje klientowi Caye niższą cenę, przez co dochodzi między nimi do konfliktu. Caye znajduje ciężko pobitą Zulemę i zabiera ją do szpitala. Wtedy wrogość kobiet przeradza się w przyjaźń. Przyjaciółki uciekają w świat marzeń. Nie tracą nadziei i naiwności. Wierzą w księcia z bajki. Obie są przekonane, że są księżniczkami pomyłkowo zaplątanymi w brutalny świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...