Skocz do zawartości

nc+ MIX


jimmyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.przejrzalem tyle stron i nie jestem pewien.wczoraj zakupilem zestaw nc mix za 99 pln i go aktywowalem sms-em.doslownie 3min i wszystko swieci.pytanie......pakiet bedzie dzialal przez 30 dni czy do konca grudnia?????chce byc na 100% pewien zeby 1 stycznia 2014 nie zostac z wylaczona tv...dziekuje za pomoc i zycze wesolych swiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.przejrzalem tyle stron i nie jestem pewien.wczoraj zakupilem zestaw nc mix za 99 pln i go aktywowalem sms-em.doslownie 3min i wszystko swieci.pytanie......pakiet bedzie dzialal przez 30 dni czy do konca grudnia?????chce byc na 100% pewien zeby 1 stycznia 2014 nie zostac z wylaczona tv...dziekuje za pomoc i zycze wesolych swiat

Dokładnie 31 dni powinien działac choć często paczka C+ jest dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Operatorzy komórkowi wprowadzają do obrotu numery "z odzysku" i to dość szybko po wygaśnięciu poprzedniej umowy.

Uwaga na taka możliwość.

Aktywować można poprzez kontakt z operatorem. Jak chcesz to zrobić SMS;em to musisz mieć do dyspozycji numer telefonu, który nie był wykorzystany do aktywacji TnK, nnK, SmartHD+.

Ograniczenie jest durne no ale czego się spodziewać po TVN/ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie wczoraj z tego numeru dzwonili wieczorem ale po odebraniu byla cisza w sluchawce

 

też miałem ciszę .. ale oddzwoniłem, i potem oni mnie nie słyszeli .. :D , próba druga słyszeliśmy się już... gostek mówił że to możliwe z ich strony technicznie.

były to początki grudnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie trzy pytania:

1. Posiadając CAM NNK - chcąc opłacać NC+ MIX Comfort 12 m-cy po prostu wypełniam ten formularz: https://ncplus.pl/sklep/promocje/mixcom ... nth12=True

i od tej pory płacę i korzystam z NC+ ?

2. Rozumiem, że nie będzie darmowego miesiąca, ale podpisując umowę 2 stycznia płacę dopiero w lutym, a kanały z oferty oglądam już w styczniu ?

3. W regulaminie pisze, że po zakończonym okresie 12 m-cy mogę podpisać kolejną umowę, a jak nie to płacę 59 zł bez promocji na okres nieoznaczony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie trzy pytania:

1. Posiadając CAM NNK - chcąc opłacać NC+ MIX Comfort 12 m-cy po prostu wypełniam ten formularz: https://ncplus.pl/sklep/promocje/mixcom ... nth12=True

i od tej pory płacę i korzystam z NC+ ?

2. Rozumiem, że nie będzie darmowego miesiąca, ale podpisując umowę 2 stycznia płacę dopiero w lutym, a kanały z oferty oglądam już w styczniu ?

3. W regulaminie pisze, że po zakończonym okresie 12 m-cy mogę podpisać kolejną umowę, a jak nie to płacę 59 zł bez promocji na okres nieoznaczony ?

 

1.Tak

2.Tak

3.Tak

 

Teoretycznie tak powinno być - jak wiadomo w nc+ zawsze może coś wyjść nie tak jak by się chciało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie trzy pytania:

1. Posiadając CAM NNK - chcąc opłacać NC+ MIX Comfort 12 m-cy po prostu wypełniam ten formularz: https://ncplus.pl/sklep/promocje/mixcom ... nth12=True

i od tej pory płacę i korzystam z NC+ ?

2. Rozumiem, że nie będzie darmowego miesiąca, ale podpisując umowę 2 stycznia płacę dopiero w lutym, a kanały z oferty oglądam już w styczniu ?

3. W regulaminie pisze, że po zakończonym okresie 12 m-cy mogę podpisać kolejną umowę, a jak nie to płacę 59 zł bez promocji na okres nieoznaczony ?

 

ad.1 Tak - wystarczy wypełnić ten formularz ze strony NC+;

ad.2 Tak - płacisz dopiero w lutym - w styczniu oglądasz za darmo ;

ad.3 Tak - po zakończonym okresie 12 m-cy możesz podpisać kolejną umowę, a jak nie to płacisz 59 zł w umowie na okres nieoznaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co jest lepiej zainwestować w biały dekoder czy ten z nagrywarka, ten biały w nce miałem rok i byłem zadowolony. Rozumiem ze jakby dekoder padł to musze wysyłać go do producenta? Gdzie kupować dekoder żeby nie trafić minę jak tu niektórzy opisują ze dostają dekodery ze starymi kartami, może lepiej kupić przez stronę nc+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co jest lepiej zainwestować w biały dekoder czy ten z nagrywarka, ten biały w nce miałem rok i byłem zadowolony. Rozumiem ze jakby dekoder padł to musze wysyłać go do producenta? Gdzie kupować dekoder żeby nie trafić minę jak tu niektórzy opisują ze dostają dekodery ze starymi kartami, może lepiej kupić przez stronę nc+?

Kup NC+ Mix z dekoderem adb5800sx ( ten czarny ) - z wgraną E2 - Linux - do tego z wymienionymi kondensatorami. Dysk jest 250 GB - duży taki jak do komputera - złącze sata. Często dyski są wymienione na prawie nowe. Są głośne jak to dyski 3,5 calowe. Możesz wymienić na dysk 2,5 calowy jak do laptopa jest cichszy. Spokojnie działa większość dysków 1 TB.

1.Masz własną listę programów.

2.Możliwość nagrywania na dysk - niezależnie - co innego oglądasz - co innego nagrywasz - dwie głowice sat. Nagrania z dysku możesz przekopiować na komputer.

3.Możliwość zarządzania przez sieć.

4.Kilka dodatkowych ciekawych funkcji.

 

Tylko wcześniej poczytaj na temat systemu E2 - Linux na dekoderach satelitarnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
@Kojak Kup najlepiej własny tuner satelitarny z wejściem na moduł CONAX i kup moduł NC+ MIX - no chyba , że ci zależy na nagrywaniu to bierz tego czarnego .

 

Tylko że decydując się na inne tunery niż BSKA i BSLA pozbawiasz się prawdziwego nagrywania. Bowiem zaszyfrowany plik który nie jest Twoja własnością to sorry ale można sobie w 4 literki ....

Chcesz nagrywać? Kupuj tuner linuksowy a BSKA potraktuj tylko jako dawcę karty którą można rozparować. Czyli będzie miała te same extra-możliwości co karty Nagra MA byłej Cyfry+.

Żaden tuner z gniazdem CI+ i modułem CI+ nie wchodzi w rachubę jeśli chodzi o nagrywanie.

 

Nawet jak chcesz nboxa przerobić to wg. mnie nie ma sensu przepłacać za czarnego BSLA. Do białego BSKA podłączasz dysk przez USB albo korzystasz z dysku sieciowego (warto rozważyć kupno takowego dla archiwizacji własnych zasobów cyfrowych =- wiele korzyści - darmowe OpenMediaVault, NAS4Free z wieloma dodatkowymi możliwościami). Jeśli chodzi o sieć to ethernet w BSKA i BSLA jast dychawiczny, tylko "stick" WiFi w standardzie 802.11n. Dyski 3.5" w tunerach to masochizm chyba że hałas Tobie nie przeszkadza.

 

BSLA tylko w tedy jak planujesz jednoćześnie nagrywać z dwóch różnych transponderów. W przypadku BSKA i E2 możesz mieć jednoćześnie więcej niż jedno trwające nagranie oglądać zupełnie inny kanał - byleby wszystkie były z tego transpondera (ale jak masz stick DVB-T to możliwości się poszerzają). Ale można na Alledrogo kupić podwójną głowicę - wystarczy dorobić dodatkowy otwór w tylnym panelu. Montujesz, odpalasz E2 i masz tuner z dwoma głowicami SAT.

 

Panowie, a jak przeszedłem z nnk(własny abd) na mixa 18mies umowa to w razie usterki tunera moge liczyć na to, że po prostu mi naprawią, czy raczej nie, a jeśli nie to co dalej?

To kup subie drugi na zapas. W czym problem? Póki są. To nie jest duża kwota.

W jednej i drugiej usłudze nadawca ma gdzieś Twój problem z tunerem - "zalety' parowania.

 

Wracając do pierwszego tematu. Dzięki E2 uzyskasz zarządzanie tunerem z internetu. Wygoda. Jedyne co musisz zrobić to zdefiniować przekierowanie portów i załatwić sobie domenę w jakimś darmowym serwisie dynamicznego DNS. Niestety nie każdy z dostawców "internetu" pozwoli na przekierowanie (dla mnie taka ofert anie jest internetem).

Druga zaleta - poprzez WebInterface możesz oglądać inny kanał TV np. na komputerze. Traktowane jest to jako trwające nagranie (tyle że zamiast do pliku jest strumieniowane).

Rozparowanie karty i softcam otwierają drogę do wlasnego systemu mutiroom. Drugi tuner za stówkę plus przeróbka na E2 i po problemie - masz multiroom.

 

Zaś zainwestowanie w dysk sieciowy nawet na darmowym oprogramowaniu ma wiele zalet. Pierwsza to możliwość użycia RAID czyli awaria dysku nie oznacza utraty danych. Dysk sieciowy może mieć uruchomione różne usługi np. klient Torrenta, serwer DLNA, serwery multimedialnych usług, serwer FTP, dyski siwe Windows (nie należy ich routować w internet chyba że jesteś b. odważnym człowiekiem). Oczywiście do tych usług możesz mieć dostęp zdalny (przekierowanie portów....). Serwer . klient VPN tez do zrealizowania, własny mały serwerek WWW tez nie problem. Taki komputer pracujący jako dysk sieciowy stawiasz sobie tam gdzie nie przeszkadza, nie widać itd... nie potrzebujesz monitora i klawiatury do jego normalnej eksploatacji i administrowania.

 

Decydując na jakiegoś dreamboxa HD zyskasz większe możłiwości multimedialne z racji większej liczby pluginów na platformę BroadCom - MIPS32EL. nbox wtedy bedzie jedynie dawcą karty, ew. tunerem do wlasnego multiroo'mu (po przeróce na E2). .

 

Jeśli chcesz jednak BSLA - to nie pakuj do niego dysku 3'5" a tylko 2.5" - nawet za cenę dodatkowych kombinacji z mocowaniem mechanicznym. Podziękujesz mi za tą redę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...