Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj oglądałem film "Rozrachunek " na Polsat Film HD. Atuty filmu to : dobre role W. Dafoe, H. Mirren, R. Redforda, ciekawe zakończenie , które jest rzadko stosowane w tego typu filmach. Ocena filmu : -5.

 

Wczoraj oglądałem film "W cieniu chwały " na TVN7 HD. Atuty filmu to : dobre role Edwarda Nortona , Colina Farrella, Jona Voighta, temat korupcji w policji , wartka akcja . Ocena : 5,5 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tych premier? Że sięgnąłem do swoich zasobów DVD, by przypomnieć sobie film "Trzeci cud" - Frank Shore jest księdzem. Stracił wiarę w Boga, ale nadal pozostaje wierny Kościołowi. Instytucji, której korzenie są metafizyczne a wiara chlebem powszednim. Hierarchowie bardziej niż wierni boją się mistyfikacji. Ludzie, tacy jak Frank, jeżdżą po świecie w poszukiwaniu dowodów na to, że krwawe łzy są tylko czerwoną farbą, woda w jeziorze nie leczy chorób, a proroctwa

o końcu świata były jedynie fantazją szaleńca. Shore jest najlepszy w ujawnianiu prawdy, dlatego ludzie od dawna nazywają go "zabójca cudów". Racjonalizm

w służbie wiary wygrywa bitwę za bitwą, lecz nagle dzieje się coś, wobec czego rozum jest bezradny. Trzeci cud, to prawdziwy fenomen, film detektywistyczny

o poszukiwaniu wiary.

Ciekawe, czy TV Trwam, kiedyś go wyemituje. Agnieszka Holland ma taką manierę, że w swoich filmach lubi przedstawiać Polaków i Kościół katolicki źle, albo bardzo źle. Ale w tym przypadku jest zupełnie inaczej. Warsztatowo film jest naprawdę imponujący. Wielką zaletą „Trzeciego Cudu” jest oczywiście muzyka, autorstwa polskiego kompozytora Janusza A.P. Kaczmarka. Całość okraszona w ten sposób jest po prostu przepyszna, niezwykle klimatyczna, wciągająca

i pełnowartościowa zarazem, a jednocześnie dająca do myślenia poprzez szerokie pole do interpretacji.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem film "Rzeka tajemnic " na TVN7 HD. Atuty filmu to : świetne role Kevina Bacona, Seana Penna , Tima Robbinsa , ciekawa historia , zdjęcia . Ocena filmu w klasyfikacji szkolnej (bo taką stosuję oceniając tutaj filmy ) to : 6.

 

Na samo wspomnienie "Rzeki" aż ciarki chodzą mi po plecach. Znakomite kino, byle nie oglądać w kiepski dzień, bo mocno dołuje. 6+ (jeśli jest coś takiego)

 

A ja dziś na Kulturze koncert Demarczyk. Więcej wrażeń dziś nie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jigoku de naze warui?" (Why Don't You Play In Hell? - 2013) - w wielkim skrócie, jest to historia młodego gangstera, który zako[beep]e w córce swojego największego wroga. Ten film jest tak dobrze zrobiony, że człowiek ma ochotę obejrzeć go jeszcze kilkukrotnie po seansie. Genialna pozycja. Uważam go za najlepszy Japoński film 2013r. Yakuza i przemoc na pewno spodobają się miłośnikom filmów Tarantino. Tutaj krótki

, polecam obejrzeć. Radzę też zainteresować się innymi filmami reżysera Shion'a Sono. W moim odczuciu, to reżyser lepszy niż Quentin Tarantino.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To już jest koniec" z 2013r. w minioną niedzielę na HBO (z odtworzenia PVR). Generalnie lubię takie zwariowane komedie. A ta, byłaby naprawdę niezła, gdyby nie nadmierne moralizatorstwo i cała ta religijna otoczka. Zarys fabularny o apokalipsie i aktorach naprawdę ciekawy, ale kompletnie zrypany przez sprowadzenie wszystkiego do kwestii wiary. Miałem ochotę film zakupić na Blu-ray, ale teraz sobie daruję. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...