Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem niedawno po raz kolejny, tym razem na TVP Kultura film produkcji rosyjskiej pt. "Wyspa" - to jeden z lepszych filmów rosyjskich o zabarwieniu religijnym. Rzecz dzieje się współcześnie ale też w nawiązaniu do II Wojny Światowej. Świetne aktorstwo Piotra Mamonowa. Ujmująca muzyka wraz urzekającymi zdjęciami czyni film, że ogląda się z wielkim zaciekawieniem. Film jest przypowieścią, która łączy realia życia codziennego w Rosji z rytuałem zakonnym i porządkiem zajęć w klasztorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy (dla lepszego efektu) oglądałem "Drogę bez powroty 5 : Krwawe granice". Efektu nie było... Film słaby pozostaje daleko w tyle za 1 i jakże udaną 2 częścią tej serii.Ten film można określic jednym zdaniem :"głupota ludzka nie zna granic" ...Mam nadzieję że 6. częśc nie dojdzie do skutku. Przynajmniej nie w takiej formie jak 3.,4.,5.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy, które nie są proste i wymagają od widza skupienia mogą zniechęcić do dalszego oglądania. I to jest błąd. Muzyka i świetna rola córki Lyncha doskonale budują pokrętne napięcie. Mocny! Epatuje okrucieństwem. Może nie wszystkim się spodoba. Mimo to polecam: "Dochodzenie" – Ale Kino+

Wczoraj obejrzałem ten film. Bardzo dobry . Trzyma w napięciu do końca. Polecam każdemu, aczkolwiek muszę przyznać rację bogdanowi425 że film nie jest dla każdego :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno nie widziałem tego filmu. I jest okazja dziś w TVP Kultura "Biała gorączka" Film z serii filmów krótkich. Szkoda, bo to zacne kino. Pokazujące, że owym czasie były mocne podstawy dla rozwoju polskiej kinematografii. Którą na przestrzeni czasu, gdzieś po drodze zatracono. I wcale nie chodzi o temat, po który tak chętnie sięgano. Gra aktorska Wirgiliusza Grynia jest kunsztem. I jeśli macie czas i okazję włączcie telewizory. Warto.

Opowieść o Romanie, zwykłym górniku, który wiedzie zwyczajne i szczęśliwe życie. Niestety jak każdą dobrą duszyczkę czeka go seria wyborów, kompromisów i problemów wynikających zarówno z racji stanowiska, jak i poprzez status głowy rodziny.

Ogólnie przyjemna opowieść, którą miło się ogląda właśnie przez swoją naturalność. Wirgiliusz Gryń świetnie wykreował głównego bohatera, a kolejne jego problemy bardzo ładnie ilustrują rzeczywistość w Polsce na przełomie lat 70/80. Szkoda niestety że film w pewnym momencie się urywa i na wiele pytań po prostu nie dostajemy odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem " Operacja: Sofia" na Canal+ Family2 . Film trochę przypomina mi w fabule serial " Przekraczając granice" , ale nie dorasta mu nawet do pięt. Dobrze zapowiadający się film , w pewnej chwili "rozmywa" się fabularnie - w dużej mierze największą bolączką tego filmu jest Christian Slater , który ze swoją rolą kompletnie sobie nie poradził . Ocena : +4,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwabiony przez Ryana Goslinga poświeciłem kawałek nocy i zdobyłem się na obejrzenie filmu, w którym chyba oczekiwałem na zbyt wiele. Fajnie odtworzony Los Angeles z roku 1949. Choć lubię klimaty mafijnogangsterskie, to jednak w nim zabrakło mi takiego zęba. Film fajnie się rozkręcał ale do momentu śmierci pucybuta. A potem wyszła scenariuszowa byle jakość. "Gangster Squad. Pogromcy mafii" – Cinemax2. Do obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pod Mocnym Aniołem" na dvd- zaczyna się jak komedia ale im bliżej końca tym film robi się coraz bardziej przybijający a sceny pokazujące siłę uzależnienia i delirki bohatera robią wstrząsające wrażenie. :cry::?

"Straszny Film 5" i "Dom Bardzo Nawiedzony" na C+ - totalne śmiecie bez ładu i składu. :censored:

"Kolonia" na C+ - nawet niezły ale strasznie szybko pęka atmosfera tajemniczości. :!::?::idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem film "Wróg numer 1" na Canal+ Family . Ciekawy film , który jednak nie pokazuje całej prawdy o zabiciu Bin Ladena . Ocena : -5 .

Jak ktoś chce "całą prawdę" to raczej nie szuka jej w wysokobudżetowej produkcji. A jeśli chodzi o Taką Akcję, do tego całkiem świeżą, to prawdy (całej) i z dokumentów jeszcze jakiś czas nie poznamy. Ale czy ten minus to właśnie za tę "niecałą prawdę" ? Czy masz jakieś zarzuty stricte filmowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brudny glina" (1997) z Jamesem Belushi i Tupacem Shakurem. Film dobry z ciekawym zakończeniem. Belushi w roli brudnego gliny . Film ogląda się dobrze od samego początku do końca. I do tego rola 2packa jako Detektywa Rodrigueza . Ten duet muzyczno aktorski świetnie sprawdził się w tym filmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na TVP1 film "Pomiędzy niebem a ziemią" - w przepięknych krajobrazach rozgrywa się prawdziwa historia. Młoda Wietnamka uciekająca przed okrucieństwem Viet Congu z rodzinnej wioski, razem z matką przenosi się do Sajgonu. Tam zachodzi w ciążę i nawiązuje bliższą znajomość z amerykańskim Marine - Stevem Butlerem.

Szkoda, że ten film pokazano o tak późnej porze. Ja do końca nie dotrwałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...