Skocz do zawartości

Czy jesteś za zastąpieniem abonamentu ?


andi12
 Udostępnij

Czy jesteś za zastąpieniem abonamentu np. opłatą audiowizualną ?  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za zastąpieniem abonamentu np. opłatą audiowizualną ?

    • Tak
      18
    • Nie
      15
    • Nie wiem
      2
    • Nie interesuje Mnie to
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że w Sejmie powoli rozpoczynają się prace legislacyjne nad nowym projektem ustawy medialnej, postanowiłem zorganizować ankietę. Pomysł z opłatą audiowizualną wydaje sie niezły, opłata 10-12 zł od gospodarstwa domowego nie wydaje się cen wygórowaną, dlatego zagłosowałem na Tak. Zachęcam do głosowania i pisania opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście NIE. Nie, bo nie płace abonamentu. Może mam ochotę oglądać tylko FOX bądź HBO albo zrobić z tv podstawkę pod kwiatek? Chcę płacić dokładnie za to co oglądam i nie interesuje mnie, że biedota musi oglądać "Trudne sprawy". Może tak do roboty, a nie cały dzień przed telewizorem na sponsorowanej przez nieoglądających Publicznej. Wypad od mojej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciw. Nie chcę płacić na dziennikarzy, twórców, redaktorów i innych z nadania. Nie chcę, żeby robiono ze mnie durnia, jak to się swego czasu działo nagminnie, teraz może trochę rzadziej, za moje własne pieniądze. Zakodować, a kto chce - niech płaci abonament i dostanie kartę kodową.

 

A poza tym, dlaczego to niby tylko TVP ma dostawać pieniądze na misję? Niech ministerstwo kultury ogłosi przetarg na odpowiednie programy, wyspecyfikuje warunki, w tym ilość reklam, godziny emisji, ilość powtórzeń itd itp i zobaczymy, czy może inni by też mogli realizować tę tak zwaną "misję".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na NIE, ponieważ jest wiele osób, które nie oglądają TVP, a po wprowadzeniu tej opłaty będą musieli płacić za usługę, z której nie korzystają, a to jest przecież nieuczciwe.

 

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zakodowanie TVP - kto chciałby płaciłby tę opłatę i dostawałby kartę kodową, zaś kto nie chciałby nie płaciłby i nie oglądał. Te rozwiązanie jest najbardziej uczciwe i sprawiedliwe, choć ma jedną sporą wadę - mianowicie wiele urządzeń odbiorczych nie obsługuje kart i należałoby je wymienić lub w niektórych modelach dokupić moduł CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF? Jakie NTSC? Coś ci się pomyliło :) A TVP Sport jest nastawiony na bycie "komercyjnym" - cytuje za wiki:

pierwszy komercyjny i kodowany kanał w historii polskiej telewizji publicznej, na który TVP S.A. udziela operatorom medialnym płatnych licencji na reemisję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie na NIE, ponieważ nie ma podstaw do tego żeby płacić za ten kicz, a w dodatku składać się na kilkudziesięcio-tysięczne pensyjki dla lisów, krasiek i innych pseudo aktorów (czy jak sami siebie nazywają) - tzw. celebrytów. Większość ludzi pracuje w tym kraju za śmieszne pieniądze, o bezrobotnych nie wspominając. Wygląda na to jakby Ci co pracują w TVP byli "ulepieni z innej gliny" że muszą mieć takie pensje, niech im płaci ten kto im ustalił takie stawki. Jeżeli nie chcą pracować za niższe pieniądze to na ich miejsce czekają wykształceni bezrobotni po szkołach dziennikarskich którzy na pewno będą pracować za dużo niższe pensje. Po drugie - żaden program - dosłownie żaden nie jest emitowany punktualnie zgodnie z czasem w jakim powinien być nadany na rzecz reklam. Zazwyczaj jest to 5-minutowe opóźnienie a czasami nawet większe. Po czwarte - Nie będę dokładał się do emisji idiotycznych seriali typu moda na sukces, klan, m jak miłość i innych które niczego nie uczą tylko robią ludziom wodę z mózgu. Po piąte - jeżeli ktoś płaci operatorowi satelitarnemu abonament za pakiet w którym są kanały TVP to dlaczego ma płacić drugi raz za to samo ?. Po szóste - premier podczas swojej kamapanii wyborczej publicznie nawoływał wszystkich do nie płacenia abonamentu - bo to jest haracz, więc ludzie zaprzestali opłat. Reasumując nie oglądam kanałów TVP i nie zamierzam dokładać się do tego kiczu. Tą komercyjną misję, "publiczną" tylko z nazwy powinni zakodować i rozdać karty tym którzy płacą abonament i chcą ich oglądać lub całkowicie zlikwidować. Jedyny wartościowy dla mnie kanał z paczki TVP to tvp sport którego i tak mnie ma w dvb-t za który i tak płacę operatorowi platformy cyfrowej. Reasumując - wolę zapłacić operatorowi za to chcę - w moim przypadku oglądam sporo wydarzeń sportowych, nikt mnie do tego zmusza, wiem za co płacę i jest to mój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...