Skocz do zawartości

Czy jesteś za zastąpieniem abonamentu ?


andi12
 Udostępnij

Czy jesteś za zastąpieniem abonamentu np. opłatą audiowizualną ?  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za zastąpieniem abonamentu np. opłatą audiowizualną ?

    • Tak
      18
    • Nie
      15
    • Nie wiem
      2
    • Nie interesuje Mnie to
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zdecydowanie za nie tu nie chodzi o te 12 zeta.. TVP publiczna powinna być za darmo ponieważ utrzymuje ją podatnik..!!! A Polska ma jedne z najwyższych podatków w Europie w stosunku do zarobków.. A wracając do opłat te naście złotych za te kilka kanałów tv publicznej nie jest opłatą niską.. A r reklam w Tv publicznej więcej jak w stacjach komercyjnych..!!

Ja osobiście jestem zwolennikiem likwidacji tv publicznej na szczeblu centralnym.. Zostawić jedynie stacje regionalne..!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób metodą owczego pędu "obszczekuje" TVP za nijakość.

Jest to tani populizm bo nikt nie chce płacić, a nie ma pojęcia co proponują telewizje publiczne w Europie.

Zadajcie sobie "ujadacze" trochę trudu i wskażcie super ofertę gdzie indziej... jeśli takowa jest.

Z publicznych mam mozność podglądnąć : norweską, szwedzką, duńską, austriacką, niemiecką, czeską, węgierską, słoweńską, włoską,francuską, słowacka, i ukraińską ... do niedawna bułgarską, rumuńską, szwajcarska.

Takich fabularnych filmów , w tej ilości oprócz TVP nie pokazuje nikt... zdarzaja się rodzynki w Austrii. Wyliczcie takie hity np. na niemieckich.

Problemem płatności jest stawka. Jeśli będzie to DYCHA (mimo, że teraz nasz tv jest zwolniony) zapłacimy bez jęków.

Liczę jedynie na zmiany w filozofii stacji publicznej. Strefa wpływów politycznych podzielona na kanały, w miarę ciekawy program dla wszystkich (przy nagrywarce już dziś program jest bogaty np. serie dokumentów BBC) i oszczędniejszy tryb organizowania ramówki (na co te wyginajace się krety, wystarczyłaby ciekawa grafika i głos zza kadru na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie za opłatą audiowizualną w wysokości 10 zł/mies. Aktualnie TVP walczy głównie o to, żeby dotrzymać kroku stacjom komercyjnym, co jest normalne, ponieważ w głównej mierze TVP utrzymuje się z reklam, więc musi emitować takie programy, które będą przyciągały widownię i zapewniały zyski z reklam. Dlatego nie wymagam najpierw od TVP podniesienia poziomu programów czy zrezygnowania z reklam, bo każdy kto ma trochę pojęcia o ekonomii wie, że w każdym z tych przypadków TVP straci płynność finansową. Najpierw dajmy im szansę, czyli 10 zł, a potem rozliczajmy. Z pustego i Salomon nie naleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu. Znaleźli się "ekonomiści" i "anty-ujadacze" :roll: Guzik mnie interesuje co leci w Europie. GUZIK. Ja nie oglądam telewizji, a jak będę sobie chciał oglądać Canal+ to sobie za niego zapłacę. I ty jeden z drugim też sobie płać za swoje TVP i wypierniczaj od mojego portfela. Nikt nie będzie sponsorował tego co chcesz oglądać, a jak cię nie stać to trudno. Inni mają jeszcze gorzej. Kodować i płacić jeśli wola, a nie żerować na innych.

 

Polska ma jedne z najwyższych podatków w Europie w stosunku do zarobków.

Jeszcze za mało. Trzeba dołożyć się do publicznej dla cwaniaków i nierobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już mamy przykład "ujadacza". Telenowele są także w Niemczech (Szturm miłości czy Czerwone róze to podstawa popołudniowej ramówki publicznej za Odra), Francji i gdzie jeszcze chcecie.... a brazylijskiej próżno szukać w TVP. (a moze Kolega rzuci jakiś tytuł)

Kolejny wielbiciel telenowel ?? A w TVP telenowel w "brazylijskim stylu" jest mnóstwo chociażby Klan i M jak Miłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie najbardziej nie łapią jednej rzeczy. Programy misyjne są bardzo drogie w produkcji i do tego nie zwracają się z reklam, bo oglądalność mają niszową. Dlatego w stacjach komercyjnych takich programów nie ma i nie będzie. Warto z tego powodu utrzymywać media publiczne, niekoniecznie w formie telewizji, mogą przecież produkować materiały i publikować je w internecie. Do tego opłata byłaby od gospodarstwa domowego, więc pewnie w większości domów zawsze znajdzie się ktoś, kto korzysta z materiałów nadawcy publicznego. Dla dobra wspólnego dobrze by było, żeby TVP była w dobrej kondycji, mogłaby wtedy dostarczać programy, które mogłyby pomagać w rozwoju społeczeństwa, a chyba nie muszę nikogo przekonywać, że z naszym społeczeństwem najlepiej nie jest. Co pokazują choćby wyniki oglądalności najpopularniejszych pozycji w polskich stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy misyjne są bardzo drogie w produkcji i do tego nie zwracają się z reklam, bo oglądalność mają niszową. Dlatego w stacjach komercyjnych takich programów nie ma i nie będzie.

A jakie to te programy misyjne ma tv publiczna ??? Tytuły proszę.. No chyba ,że Klan do takowych należy..???

 

Co do roli edukacyjno poznawczej. są dziesiątki programów komercyjnych np NG gdzie poziomem o lata świetlne wyprzedzają Tv publiczną i jej programy misyjne..!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma telewizja publiczna mieć programy misyjne, skoro są najdroższe w produkcji, a w 2012 roku ich produkcja przez TVP była finansowana tylko w 18% ze środków abonamentowych, reszta z pieniędzy komercyjnych. Dlaczego wymagasz, żeby TVP brała pieniądze z rynku reklamy i wydawała je na misję? Wtedy by stracili i pieniądze i widzów.

 

No ciekawe, jakoś nie widzę tych programów na NG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emigras ja jeszcze raz pytam jakie to programy misyjne ma TV publiczna..????

 

A NG i podobne kanały mają setki programów dokumentalnych. programów poznawczych , naukowych etc.

Jedynym czego nie ma w kanałach telewizyjnych komercyjnych przynajmniej ja nie spotkałem to teatr tv . A jedynie teatr i opery można znaleźć na kanałach BBC . Z tymże w publicznej tv w Polsce z teatrem też bywa bardzo krucho ostatnimi czasy. Kiedyś TVP kultura miała trochę programów misyjno kulturalnych ale ostatnimi czasy i to uległo degeneracji.. O TVP Historia nawet nie ma co wspominać.. moim zdaniem dno..

Tak jak napisałem wcześniej telewizja publiczna może całkowicie zniknąć bez wielkiej szkody dla widza..!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma telewizja publiczna mieć programy misyjne, skoro są najdroższe w produkcji, a w 2012 roku ich produkcja przez TVP była finansowana tylko w 18% ze środków abonamentowych, reszta z pieniędzy komercyjnych. Dlaczego wymagasz, żeby TVP brała pieniądze z rynku reklamy i wydawała je na misję? Wtedy by stracili i pieniądze i widzów.

 

No ciekawe, jakoś nie widzę tych programów na NG.

no właśnie i daltego nazywanie tego złodziejskiego przedsięwzięcia misją tylko daltego by od każdego obywatela ściągnąć haracz jest nieporozumieniem - nawet premier tak mówił że to haracz. To nie są lata 80 że były nadawane dwa programy i nic więcej. Teraz ludzie mają dostęp do setek kanałów i każdy ma prawo wyboru co chce oglądać i za co chce płacić. Dlatego jeżeli ktoś nie ogląda kanałów tvp to za co ma płacić ? Pytam się dlaczego nie zablokują sygnału i udostępnią karty kodowe tym ludziom którzy opłacają abonament czyli chcą oglądać to co nadaje tvp ?. Odpowiedź jest prosta - bo jest ich garstka i tvp dobrze o tym wie że nadają kicz , którego nikt nie chce oglądać. Zmuszanie ludzi do płacenia za coś z czego nie korzystają jest gorsze od telewizji komerycjnych bo nazywa się złodziejstwem które jak widać w tym kraju zatacza coaraz szersze kręgi. Wystarczy popatrzeć na "górę" i na zadłuzenie jaka przypada na przeciętnego polskiego obywatela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie dostrzega teraz że płacimy ZA POSIADANIE radia i/lub telewizora. Nowa opłata będzie opłatą za możliwość ŚCIĄGNIĘCIA sygnału TVP czy Polskiego Radia, a nie pieniędzmi do ich portfeli. Nie jestem po stronie TVP, ale ta planowana opłata wydaje się logiczniejsza niż to co teraz jest. Różne opłaty abonamentowe za POSIADANIE radia i/lub telewizora wynoszą (przed planowaną podwyżką):

 

za używanie odbiorników

radiofonicznego telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego

za jeden miesiąc 5,65 zł 18,65 zł

za dwa miesiące 11,00 zł 36,20 zł

za trzy miesiące 16,30 zł 53,70 zł

za sześć miesięcy 32,20 zł 106,30 zł

za rok 61,00 zł 201,40 zł

 

Ta nowa opłata będzie o wiele niższa niż to co teraz jest, więc nie rozumiem takiego obruszenie jakie tutaj się zrobiło :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź naiwny - jeszcze mało pieniążków im oddałeś do budżetu że tak piszesz ? :) państwo rżnie nas na każdym kroku gdzie popadnie, władza kradnie, bawi się za nasze pieniądze, kupuje drogie garnitury, zegarki, same afery i przekręty, winnych nie ma i nie będzie, bo wszystko mają poustawiane, a wy dalej mówcie że jest super i popierajcie takie praktyki. Co to za różnica jak to się będzie nazywać - w obu przypadkach mam płacić za coś z czego z nie korzystam. Gdzie jest wolność i możliwość wyboru na zasadzie oglądasz to płacisz, nie oglądasz nie płacisz, bez względu na to jaka jest opłata czy wyższa czy niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Według najnowszych danych przygotowanych przez OBOP 54% Polaków jest przeciwko wprowadzeniu nowej opłaty audiowizualnej na 40% jest za ta opłatą, według tych samych danych 63% Polaków chce finansowania mediów publicznych z budżetu państwa. Czyli jak dla Mnie zdania są podzielone, a prace nad wprowadzeniem nowej opłaty jak na razie postępują bardzo powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...