Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie posiadam tunera HD posiadam tuner Strong 6880 wersja softu to 9.02.10. Nie zmienialem nic bo poprostu nie bylo mnie w domu jak wyjezdzalem dzialalo... wracam nie dziala.... przeczytalem na stronei Cyfry ze cos pozmieniali i wykonalem instalacje programow tak jak podali w instrukcji. Nie zadzialalo to kilka razy, uwazalem ze moglem cos poprzestawiac nieswiadomie podczas tych czynosci to wykonalem przywracanie ustawien domyslnych dekodera tez to nic nei pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś się dokładnie orientuje odnośnie cen kupienia dekoderu bez umowy w canal +, a może jakiś z poza oferty canal +, ale żeby nie było problemów z częstym ściąganiem softów, dekoder będzie użytkowany przez moich dziadków, więc poszukuję w miarę bezproblemowego dekodera do odbioru canal +, nie zależy mi aż tak bardzo na odbiorze HD, czy nagrywaniu, zatrzymywaniu, choć jeśli znajdzie się jakiś w dobrej cenie, powiedzmy do 500 zł. To kupię.

Z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ponteus

Przeszukaj satelitę ale nie dawaj opcji operatora. Potem sobie wybierzesz swoje kanały.

 

@tomcio123

Strong 6880, Ferguson FK-6900,FERGUSON FX 7600 1CR, GOLDEN INTERSTAR GI - S 770 CR Xpeed- to są modele w cenie 150-250 zł. Pisano o nich na forum, znajdź tematy i poczytaj. Ja mam Fergusona FK-6900, więc mogę spokojnie go polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa zalatwiona wina byla antena na dachu okazalo sie ze byla burza jak mnei nie bylo widac sie przekrzywila..... ale dla mnie to troche dziwne ze lapalo czesc kanałów a nei wszystkie no ale niewarze 5 minut roboty na dachu i dziala.... a to co mi radzisz nie zadzialalo by bo poprostu moje kanaly nie byly wylapywane i to wlasnie bylo dziwne:/ ale dzieki za zainteresowanie i pomoc:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Nie dosc,ze jestem tu kompletnie nowa, to jeszcze totalny laik w sprawach satelitarnych i na dodatek nie wiem, czy zadaje pytanie w dobrym dziale.

Doslownie dzis rano facet zalozyl mi antene satelitarna, ktora sciaga mi programy z Hot Birda oraz Astry. Zakupilam do tego dekoder Cyfry Plus Strong SRT 6860. Chcialam miec wszystkie programy niekodowane z tych dwoch satelit , nie zamierzalam wpisywac sie do zadnej platformy cyfrowej.Facet wszystko dostroil, aczkolwiek ja sama zauwazylam pewne luki. Absolutnie nie ma na liscie programu TVP Historia, natomiast na stacji TVE obraz jest czarny. Czy ktos moze mi napisac co mam zrobic. Podkreslam,ze jestem totalnym laikiem i nie wiem jak sie stroi programy. Moze powinnam owe kanaly dostroic recznie. Obiecuje ,ze wiecej nie bede pisac takich postow. :read::locked:

 

PS :

Przypuszczam,ze kilku innych tez brakuje.A tak na marginesie wiem, iz co jakis czas pojawiaja sie nowe kanaly na tych satelitach. Czy wylapie je bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem abonentem Cyfry + już od roku... posiadam pakiet podstawowy i opcje dodatkową Canal +. Na początku lipca miałem problemy z odbiorem niektórych kanałów np. TV Puls (obraz szatkował co chwila a chwilami nawet zanikał obraz i pojawiał się czerwony kwadracik) było tak podobnie na mini mini i kilku innych kanałach... Problem znikł sam aż dziś starałem się obejrzeć film na Canal + Film i jest znowu to samo. Czy to jest wina mojego tunera ? Bo jestem pewien że instalacji antenowej nic nie dolega (mam czasze 85 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie!!!

ja mam philipsa 6030 i nagralem sobie wczoraj, tj w niedziele Lige Plus o 9 30 rano, nie dalo sie tego ogladac

totalna pikseloza

wieczorem zas nie mialem kanalow tvp 1 i tvp 2 oraz paczki c plus

wyszukiwanie kanalow nie pomagalo...

dzis, przynajmniej narazie jest ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Z góry przepraszam za założenie nowego tematu, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem ani jego rozwiązania ... :(

Otóż, mam Multipakiet CP i dodatkowo opcję HD, wszystko było dobrze, jednak niestety od 2 tygodni mam tylko C+Film HD, C+Sport HD no i C+Sport2, pozostałe kanały które powinny chodzić są jednak się nie włączają jest cały ekran czarny, czasem po bardzo długim oczekiwaniu pojawia się że brak sygnału lub że jest słaby, ale kiedy wchodzę w parametry techniczne to siła sygnału wynosi 4/5 czyli dobrze, niestety C+, C+Film i C+Sport cały czas niema... :evil:

Resetowałem dekoder, aktualizowałem listę kanałów i nic, żadnych zaległości finansowych również niemam ... :/

Proszę wszystkich o pomoc i rady.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam philipsa 6030 i nagralem sobie wczoraj, tj w niedziele Lige Plus o 9 30 rano, nie dalo sie tego ogladac

totalna pikseloza

wieczorem zas nie mialem kanalow tvp 1 i tvp 2 oraz paczki c plus

wyszukiwanie kanalow nie pomagalo...

 

dzis rano sytuacja sie powtórzyla, znowu pikseloza na c plus'ach i brak m.in tvp

czy ktos z "kumatych" moglby mi wyjasnic o co kaman??

blad dekodera, anteny, czy po prostu tak byc musi bo awaria jest na transponderze cyfry??

z gory dzieki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Ustawiłem u mojego taty antenę za pomocą urządzenia STELITE FINDER ponieważ wcześniej zdarzało się że czasami obraz znikał. Po ustawieniu przez kilka dni śmigało ładnie. Nagle ni stąd zaczeły się problemy ze znikaniem obrazu. Notorycznie. W ciągu dnia nie da sie ogladać cały czas znika i pojawią się lub sie rozmazuje.. Sygnał ustawiony na pasku na około 4,7 jest na zielono, lecz czasami znika całkowicie lub jest na pomarańczowo. Jak podłączam satelite finder to wskazówka wariuje sama sie podnosi i opada bez ruszania anteną. Czy ktoś wie o co chodzi?

PS

Ja u siebie w domu mam sygnał na 4,5 i bardzo sporadycznie mi zanikaja programy. Wiadomo jak leje to nie ma mocnych. Ale generalnie jest dobrze, mimo iż mam na pasku mniejszą siłę sygnału niż u mojego taty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj instalację, może wiatr poruszający kablami powoduje że co się rozłącza albo mocowanie anteny masz zbyt wiotkie i przy podmuchach wiatru coś się odkształca a później wraca do normalnej pozycji albo prozaiczna rzecz, konary i liście jakiegoś drzewa przesłaniają czaszę i naginane podczas wiatru zasłaniają raz bardziej a raz mniej lustro anteny a jak antena jest mała -jakieś - 60 cm to od razu sygnał zanika.

Zapomniałem dodać, może do kabla się woda dostała bo F-ka była bez uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja wydaje sie OK. Fakt rosnie jakieś 20 metrów od domu dość pokaźne drzewo, ale czemu przez pół roku było prawie dobrze, a od 3 dni nagle by przeszkadzało. Przecież nie urosło w tak krótkim czasie. Czy takie objawy jakie opisałem mogą towarzyszyć uszkodzonemu dekoderwoi lub konwentorowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra sprawdzę czy to drzewo przesłania antenę. Mam tylko pytanie mniej więcej w jakiej odległosci od horyzontu patrząć z pozycji anteny nie może być nic co ją przesłania. Pytam dlatego, że ja mieszkam w wielkiej płycie i mam antene na parterze. Jakieś 20 do 30 metrów odemnie jest kolejny blok (4 piętrowy) i on nie przeszkadza. Krótko mówiąc pod jakim katem na anteną pada sygnał.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak kabel ma połamaną żyłę wewnątrz albo dostała się do niego woda jeśli F-ka ta na konwerterze nie miała uszczelki albo gumowej osłony lub zewnętrzna izolacja jest przetarta. Jeśki odcinek kabla jest krótki a nie wiadomo czego się jeszcze chwycić to może profilaktycznie go zmień o ile to nie kłopot a jeśli odcinek jest długi to może taniej albo łatwiej będzie wyciąć uszkodzony odcinek i złączyć beczką i F-kami. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam na wynajem dekoder pace dsr2221, niestety nie jestem z niego zadowolony. W porównaniu z kablówką którą jakiś czas temu jeszcze miałem obraz jest gorszej jakości (w wątku poświęconym tunerowi PACE zadałem pytanie ale nikt nieodpowiedział), dodatkowo w tle mam zakłócenia od zasilacza. I teraz chciałbym wymienić ten tuner na inny, co muszę zrobić odsyłać ten tuner do cyfry+ czy iść do dystrybutora gdzie brałem ten tuner? Czy niebędą mi robić kłopotu z wymianą, i jaki tuner byście polecali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz do wyboru wtedy tylko stronga ( w tej samej cenie go dostaniesz) i PVR-a. Idziesz po prostu do najbliższego punktu Cyfry i wymieniasz na coś innego. Możesz sobie też kupić na allegro jakiś starszy model dekodera od cyfry lub kupić nowy uniwersalny dekoder+ moduł. Ja miałem PVR-a ale znudził mi się, mam zamiar go oddać i kupić sobie starego Pionka 1530 lub Phila 3201, ale zastanawiam się jeszcze którego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 3 problemy ze Strongiem 6880.

 

1. Zauważyłem, że podczas przełączania na kanał Disney Channel, zamiast automatycznie włączanej polskiej ścieżki, włącza się angielska. Muszę ją przestawić. Co to oznacza?

2. Czasem po przełączeniu na kanały: TVP Polonia, TVP Kultura i Discovery, wszystkie kanały mi gasną, muszę wyjmować kartę.

3. Od czasu włączenia ESP 2HD, wyszukuje mi się dodatkowo kanał Luxe TV, który jest na pozycji 0. Gdy go usuwam z orginalnej listy, znika mi EPG. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...