Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie jest ta płytka do 'wy[beep]a'? I coś muszę domontować w jej miejsce? Czyli dokupić ? Czy może zostać bez? Wokół same okrągłe talerze, skierowane w tym kierunku, w którym ja swoją też kierowałam. Poza nimi żadnych innych ni widu ni słychu. Myślę, że to bloki mi sygnał zasłaniają.

 

Co do lokalizacji to się próbuję już pół dnia namierzyć - ani telefon z GPSem, ani komputer nie dają rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Talerze" skierowane są na satelity krążące około 40tys. km od nas, wokół równika. Stąd w naszej lokalizacji skierowane są na południe. Skierowanie "talerzy" nie jest tożsame z kierunkiem nadajników naziemnych telewizji cyfrowej. Twoja antena musi być skierowana na nadajnik Kosztowy. Antena nie może być "za silna", ani "za słaba".

Czy jesteś w stanie powiedzieć, w którym kierunku są Mysłowice i nadajnik Kosztowy stojąc twarzą do okna, w którym ustawiłaś antenę? Wystarczy, że napiszesz: na wprost, w lewo, w prawo, za mną.

Dlatego w linkach podałem Ci propozycje anten zewnętrznych, które powinny dać radę u Ciebie odebrać prawidłowo sygnał niekodowanej cyfrowej telewizji naziemnej na Twoim dekoderze produkcji CPT. Potem pozostaje jeszcze kwestia odbioru kanałów kodowanych z MUX4, ale najpierw skupmy się na niekodowanych.

Pozostaje kwestia, czy jesteś tak ambitna, aby sobie to wszystko samej zrobić, czy wolisz to zrobić jednak z pomocą fachowca. Informacja o braku anten naziemnych może oznaczać, że albo oferta naziemnej telewizji jest niewystarczająca dla Twoich sąsiadów, albo odbiór sygnału naziemnego jest z jakiegoś powodu mocno utrudniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST!!! JEST!!! DZIAŁA!!! Otworzyłam okno i postawiłam antenę na parapecie, odbiera idealnie 8 programów: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Katowice, TVP Info, TVP Kultura, Rozrywka, Historia, Polonia. Cóż, nie jest to rozwiązanie na zimowe wieczory... ale zawsze coś ... no i na tym rozwiązaniu nie mam TVNu, Polsatu, TvPuls, 4, 6, TVZabrze...:(((

 

To szyby okna mi przeszkadzają w odbiorze. To chyba po wczorajszej maturze z TVP1 moją podświadomość nocą olśniło...po tym pytaniu o akwarium i pilota do telewizora:)))

 

Ale piękny obraz... :brawo: no rzeczywiście jest różnica między analogową a cyfrową, bez porównania. Myślałam, że mam badziewny telewizor, a on po prostu te od Vectry na analogowej tak kiepsko odbierał...mmm, kolory jak w raju...i obraz idealnie dopasowany do wyświetlacza.

 

Chyba, żebym dokupiła taki kabel antenowy podokienny płaski, a antenę do parapetu za oknem przykleiła na silikon. :?: To by było rozwiązanie na zimę, ale nadal bym lawirowała między dwoma kablami. Pomyślę nad anteną zewnętrzną, bo jakość odbioru cyfrowego nie do dyskusji :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jednak nie wszystko odbierasz, ale gratuluję małego sukcesu. ;)

Pomyśl nad anteną zewnętrzną. Może jakiś mężczyzna się znajdzie, który użyje wiertarki i zamontuje dobrą antenę na zewnątrz i ustawi ją tak, aby odbierało Ci wszystkie kanały niekodowane i te kodowane, które możesz odbierać za pomocą Twojego dekodera. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest główny problem, że nie wszystkie darmowe odbieram, że tamte potraciłam...będę się póki co przełączała na różne kabelki, w zależności od programu TV...Jeszcze pokręcę tą antena w różne strony.

 

Eeeee, zamknęłam okno po cichutku :lol: i antena dalej odbiera tak samo jak przy otwartym, nawet mogę przełączać kanały i nie gubi sygnału ... :jupi: a okno nadal zamknięte.

 

A te kodowane to płatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz dostępne warianty, koszty i kanały: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... oru-ntc.cp

 

Ostatni wariant jest dostępny po zarejestrowaniu dekodera (jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś). Idziesz z dowodem osobistym do najbliższego APS-u oraz numerem dekodera i przez 3 miesiące masz dostęp za darmo do kanałów kodowanych. Potem jeśli chcesz je nadal oglądać to musisz opłacić dostęp lub nie płacisz jeśli nie są Ci potrzebne do szczęścia. ;)

 

Więcej na temat tego pakietu znajdziesz na tym forum w wątku o Mobilnej TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałam, poeksperymentowałam z anteną. Gdy tylko zapadł zmierzch przystąpiłam do akcji. Wystawiłam antenę za okno, trzymając ją w ręce najwyżej jak mogłam sięgnąć i rozpoczęłam wyszukiwanie kanałów. Efekt: znalazłam jakieś 35 kanałów :shock: , w tym kodowane oraz 12 stacji radiowych. Wszystko, co darmowe odbierało idealnie :jupi: . I były to wszelkie znane wszem i wobec kanały darmowe. Niestety ręka mi uwiędła i seans się skończył. Być może wynajdę dla tej anteny jakiś maszt albo inny badyl do zawieszenia poza oknem na tamtej wysokości, albo zakupie pakiet zewnętrzna + fachowiec, bo mi ślinka pociekła :roll: . Póki co wynalazłam na parapecie, niestety na zewnątrz okna, miejsce, gdzie odbieram większość interesujących mnie stacji: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP INFO, 4, TVP KATOWICE, Polsat, TVN, TVN 7, 6, Puls, Puls 2, Polonia, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Rozrywka, Polsat sport jakiś. Wysoko w górze były jeszcze m.in. TV Trwam, TTV, TVP abc, Fokus TV, Eska TV i parę innych, wszystkie odbierałam na tej antenie. Aktualnie więc antena jest zamocowana na parapecie zewnętrznym, nie wiem, jak długo pożyje, bo jest pokojowa :twisted: . Mam też nadzieję, że piorunów mi ściągała nie będzie. Jak zardzewieje, to trudno, szybciej kupie zewnętrzną. I tak nie była droga, niecałe 30 zł. A jak coś to ciągle od zły bidy mam ten kabelek z sygnałem od Vectry... 8)

 

tutaj efekty

https://vid.me/jO3E

 

a tutaj wynalazłam takie oto rozwiązanie przeciwdeszczowe bez uszczerbku na jakości odbioru jak na razie

http://tufotki.pl/zwAeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowity brak sygnału

Czy to jakaś grubsza awaria po stronie CP czy też może u mnie sprzęt nagle nawalił?

Nie mam sygnału, dekoder pokazuje siłę 0. Nic nie było dotykane, dosłownie 2 godz wcześniej wszystko grało. Sprzęt ma pół roku. Jest to możliwe żeby coś po mojej stronie nawaliło w sensie dekoder albo antena?

Dekoder to ESI, menu dziala,włącza się normalnie itd tylko na każdym kanale pokazuje brak sygnału i w menu też siła sygnału 0

kable całe, niedotykane obydwa, antena też nietykana...

Dekoder nawalił?

CP ma awarię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przywróceniu ustawień fabrycznych "złapał" sygnał po czym przy ponownym włączeniu miał sygnał ale tylko na 2 wejściu a na 1-ym miał 0%. Zamiana kabli nic nie dawała więc pojechałem do APS gdzie wymieniono mi dekoder na nowy, też Sagemcom ESI-88. Nowy dekoder działa idealnie stąd sądzę, że była to jednak wina dekodera. O tyle fajnie, że dysk został przełożony ze starego do nowego dekodera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dekoderem hd5000.

Posiadam multiroom z dekoderem głownym (HD5000) i dwoma dodatkowymi. Gdy ogladam kanał HD na dekoderze głownym co jakis czas obraz nagle znika i pojawia sie napis o braku sygnału. Przełaczajac na inne kanały HD jest to samo. Kanały SD odbieraja bez problemu. Dopiero po jakims czasie obraz odblokowuje sie. Na dekoderach dodatkowych nie ma tego problemu. Co jest tego przyczyną? Moze mam za słabą antene satelitarna ( stara cyfra+) ?? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena 60cm po starej c+ wymaga b.dobrego ustawienia aby zapewniała odbiór kanałów HD.Bawienie się w eksperymenty nie wyjdzie taniej.Z opisu wynika, że sygnał docierający do dekodera HD5000 jest niższej jakości niż do pozostałych dekoderów, być może jest on bardziej oddalony od anteny a kabel wprowadza tłumienie.Najpierw zamień dekodery miejscami i poobserwuj czy to przypadkiem nie jest problem dekodera.Na jesieni planowana jest zmiana systemu nadawania dla większości kanałów stąd aby zapewnić sobie stabilny odbiór, warto zainwestować kilkadziesiąt złotych w nową antenę o średnicy 80cm i jej poprawną regulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dekoder PVR 7000 wzięty kilka dni temu. Obszerna instrukcja z sieci i doopa. Natychmistowe nagrywanie działa, lecz mam problem z programowaniem z

wyprzedzeniem. Przymuje "zaplanowane nagranie",wyłączam do stanu "stand by", ale po zapisie /dysk zapisuje, wyswietla się R w trakcie zapisywania/

pojawia sie komunikat o niezrealizowaniu nagrania. W ustawieniach jest stan "monitorowanie". Prosze o kazdą

sugestię. Czy moze swiadczyć o jakieś niesprawnosci dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...