Skocz do zawartości
  • 0

Jaki dekoder jednocześnie do nc+ i Cyfrowego Polsatu?


Feniks1983
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

jestem abonentem nc+ i posiadam kartę po Cyfrze+ (chyba nazywa się kameleon, ta z ostatnich jakie dawali przed fuzją). Teraz chciałbym mieć też Cyfrowy Polsat razem z nc+ na jednym dekoderze. Oczywiście, dekoder chciałbym żeby był z dyskiem i żeby można było na Nim jeden program nagrywać a inny oglądać. Rozumiem, że jeśli chcę mieć Cyfrowy Polsat, to musiałbym kupić moduł CI, tak? Czy takie moduły są obecnie jeszcze w sprzedaży w CP? Jeśli tak, to który dekoder/tuner będzie najlepszy, aby obie te telewizje mieć na jednym TV? Co do ceny to nie chciałbym oczywiście jak najlepszy dekoder za jak najmniejsze pieniądze, ale nie znam się na tym w ogóle więc zdaje się na Wasze propozycje również jeśli chodzi o cenę.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Było to pytanie czy stwierdzenie?Poraz drugi nie wiadomo o co koledze chodzi....Jeśli było to pytanie to Atemio 6200 wyszedł duużo wcześniej od Miraclebox Mini+ ( mini plus ma bardziej dopracowane podzespoły budowę elektroniki...) A to że podchodzą do niego softy od Atemio6200 hmmm przeciez wiele sprzętów ma pierwowzory... :>

 

Wracając do głównego pytania i tematu to Cam CI+ CP + karta 0100 działa bez problemów na Mini+ oraz Ultra Miracleboxach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ustawienie źródła dekodowania kanału na kartę CA (nc+ Cameleon) nic nie pomaga

Np. na kanale Eurosport 2 HD wyskakuje komunikat "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" mimo że kanał działa.

Nie mam go w pakiecie Cyfrowego Polsatu więc moduł wywala błąd.

Chodzi o kanały, które są w ofercie CP i nc+ a których nie mam wykupionych w CP.

Mimo, że kanały chodzą z karty nc+ to komunkat cały czas wywala.

Sprawa nie dotyczy kanałów, które są wyłącznie dostępne w nc+ (Canal+, MiniMini, nSport itd)

Jak w ogóle wyłączę komunikaty modułu to znika mi całe INFO

 

Chciałbym się dowiedzieć jak to w praktyce wygląda w nowszych dekoderach Ferguona.

Ale chodzi mi dokładnie o nc+ Cameleon w połączeniu z modułem CI+ Cyfrowego Polsatu.

 

Chociaż teraz zauważyłem lekką poprawę.

Komunikat o braku kanału w abonamencie wywala ale bardzo często od razu znika.

Jeszcze niekiedy ten komunikat zostaje i trzeba Exitem go kasować.

Przejdę się po całej liście, ustawię dekodowanie z CA na danych kanałach i zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy można mieć w jednym tunerze nc+ o Cyfrowy Polsat? Zaznaczam, że nie mam karty starej Cyfry+ zwanej Cameleonem. Aktualnie nie mam umowy z żadnym operatorem. Umowa z nc+ skończyła mi się wczoraj i mam jeszcze 14 dni na zdanie Mediaboxa+. Jeśli jest taka możliwość to prośba o info co kupić u operatorów i jaki tuner obsłuży mi ładnie te dwie platformy. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam /kocurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli dostaniesz kartę od NC+ cameleon i od Polsatu moduł to będziesz mógł używać ten zestaw w jednym tunerze. Pytanie ile chcesz wydać na tuner ,bo ceny zaczynają się od 200 zł. do nawet i 4000 zł. jak i nie więcej. Ze swojej strony mogę polecić Golden Interstar Xpeed LX3 , Openbox sx4 ,Openbox sx6 lub Openbox sx9 (Openboxy oczywiście oryginały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mediaboxa zdajesz do APS za potwierdzeniem to po pierwsze. Następnie powinieneś zaopatrzyć się w ten zestaw http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/2296-nc-mix-z-modulem-cam Gdy będziesz miał w ręku zetaw NC+mix z modułem CAM CI+ powinieneś rozejrzeć się za jakimś tunerem CI+. Podaj proszę więcej szczegółów co do tunera(czy ma mieć wbudowany dysk i jakiej pojemności, czy ma mieć rozbudowane funkcje internetowe i wreszcie jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zakup), aby można było coś konkretnego doradzić - puki co pewne jest jedynie, że tuner musi mieć dwa sloty na moduły CI+. Dla przykładu taki Kathrein UFS925 https://www.hm-sat-shop.de/hdtv-receiver-sat/kathrein/1639/kathrein-ufs-925-sw-500gb-ci-twin-hdtv-receiver-hbbtv-schwarz?c= kosztuje około 388EUR Technisat taki jak ten https://www.technisat.com/de_DE/DigiCorder-ISIO-S1/352-10904-2801/ 350 EUR a octagon https://www.hm-sat-shop.de/hdtv-receiver-sat/octagon/1655/octagon-sf-1008g-se-hd-intelligence-sat-full-hd-ci-linux?c= już 200 EUR. Wszystko zależy od funkcji na pokładzie. Kolejna sprawa to fakt, że tunery z CI+ dopiero wchodzą do Polski, przez to większy wybór będzie, gdy kupi się sprzęt np. w Niemczech z wysyłką do PL - zakupy za granicą to nic strasznego, wielokrotnie to przećwiczyłem - to jest jedna z tych kwestii, która dzięki członkostwu Polski w UE jest teraz łatwiejsza i przyjemniejsza niż dawniej.

Jak już będziesz miał wybrany tuner i zestaw NC+mix z modułem, to pozostanie Ci tylko zgłosić się z tym modułem do dowolnego punktu NC+ celem zawarcia umowy na dowolny pakiet. Podobnie robisz w Cyfrowym Polsacie(jeżeli jak piszesz chcesz abonować dwie platformy), przy podpisywaniu umowy wybierasz jako dekoder moduł CI+ i to wszystko. Na końcu dwa moduły do tunera i pozostanie tylko ciszyć się ofertą - a i listę kanałów na własnym sprzęcie można dowolnie konfigurować i kanały FTA oprócz tych kodowanych odbierać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kwota na dekoder jaką mogę przeznaczyć to ok. 1000 zł - tak więc te dekodery po prawie 400 EUR niestety odpadają.

 

Konsultant nc+ twierdzi, że można jeszcze dostać nieparowane Cameleony do wifi Premiumbox+ i do wifiBOX+, ale nie wiem czy jest sens się w to pakować, skoro przyszłość nieparowanych kart jest niepewna w nc+ (i jest o tym nawet oddzielny wątek na forum).

 

Na początek mógłbym podłączyć zewnętrzny dysk do nagrywania, ale fajnie jakby dekoder miał możliwość dołożenia dysku w środku, tak na przyszłość. Do 31 sierpnia miałem Mediaboxa+ podłączonego do anteny dwoma kablami. Po własnym dekoderze oczekuję podobnych funkcji - tak więc chciałbym oglądać Canal+ Sport i jednocześnie nagrywać Polsat Sport czy inny program. Pauza i Timeshift również mile widziane.

 

Chodzi mi głównie o taki dekoder, który nie sprawiałby problemów z dwoma kartami CI+ (moduł od nc+ i od Cyfrowego Polsatu).

Czy ktoś ma już może coś przetestowanego co by bezproblemowo działało? Z proponowanych spodobały mi się dwa modele:

 

1. Openbox SX9 Combo HD CI+ za 769 zł

2. Golden Interstar XPEED LX3 Quad tuner za 1465 zł (niestety przekracza budżet, ale fajnie, że ma Gigabitowy LAN)

 

Jeszcze teraz mi się przypomniało - planujemy wkrótce zakup drugiego telewizora do sypialni, ale nie bardzo jest możliwość pociągnięcia tam jakichkolwiek kabli (znaczy na siłę można, ale pewnie dopiero przy następnym remoncie). Tak więc wymyśliłem, że dobrym rozwiązaniem by był Multiroom Premium od nc+ i użycie gigabitoweo adaptera Powerline, który by połączył salon i sypialnię w zakresie internetu i TV. Wiem, że takie coś jest możliwe w ofercie nc+, ale czy dałoby radę zrobić taki multiroom korzystając z własnych tunerów?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

/kocurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jeszcze teraz mi się przypomniało - planujemy wkrótce zakup drugiego telewizora do sypialni, ale nie bardzo jest możliwość pociągnięcia tam jakichkolwiek kabli (znaczy na siłę można, ale pewnie dopiero przy następnym remoncie). Tak więc wymyśliłem, że dobrym rozwiązaniem by był Multiroom Premium od nc+ i użycie gigabitoweo adaptera Powerline, który by połączył salon i sypialnię w zakresie internetu i TV. Wiem, że takie coś jest możliwe w ofercie nc+, ale czy dałoby radę zrobić taki multiroom korzystając z własnych tunerów?

Niestety, usługa Multiroom w platformie nc+ to co najmniej dwa dedykowane dekodery od operatora, połączone ze sobą kablem sieciowym LAN. W przypadku posiadania własnego, niezależnego tunera, nie jest możliwe skorzystanie z Multiroom'u platformy nc+.

Ale jest jeszcze jednak opcja: Multiroom Cyfrowego Polsatu. :) Bo skoro zamierzasz korzystać też z tej platformy to jest tutaj jeszcze dla ciebie mały "myk". ;) W przypadku Multiroom'u Cyfrowego Polsatu nie musisz niczego spinać kablem sieciowym LAN. Jako dekoder główny może posłużyć m.in. moduł CAM Cyfrowego Polsatu (który umieszczasz we własnym, niezależnym tunerze), a dekoder dodatkowy do Multiroom to któryś z modeli dekoderów dedykowanych produkcji CPT (seria HDx000), który działa niezależnie od głównego. Pewnym małym nieudogodnieniem jest to, że co jakiś czas (średnio raz na tydzień) dekoder dodatkowy trzeba "aktywować" poprzez włożenie do niego na chwilkę karty z dekodera głównego (lub modułu CAM). Jest to swego rodzaju zabezpieczenie przed używaniem obu urządzeń np. w różnych częściach kraju. ;) Oba dekodery muszą być oczywiście podłączone do anteny satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

do 1000 zł spokojnie kupisz właściwego Octagona w Polsce - z gwarancją, w wyspecjalizowanym (jedynym takim) sklepie; mają tam różne modele Octagonów.

Octagon SF-1008G+ SE+ (dwa wejścia CI, obsługa CI+) kosztuje 869 złotych, więc mieścisz się.

Osobiście użytkuję starszego Miracleboxa 8, który jest odpowiednikiem jednego z Octagonów (wszystko stajnia Fortis, ale Octagony mają stale rozwijane oprogramowanie, a mój Miraclebox już nie) i mogę tylko pochwalić.

zatem jest rozwiązanie w zasięgu ręki...

tu nie mogę podać linka do sklepu - ale sprawdzałem: jest i działa. (google podpowie, wpisz ten typ tunera i słowo "sklep")

 

ps. Openbox SX9 combo też jest z Fortisa, ale uważnie poczytaj o nim, gdybyś chciał kupić, bo nie zbiera najlepszych recenzji - soft robi jednak różnicę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy jest możliwość wymiana modułu CI+ Cyfrowego Polsatu w trakcie obowiązywania umowy?

Za wymianą modułu idzie też wymiana karty, bo jest parowanie w tym przypadku.

Mam umowę już 20 miesięcy, zostało jeszcze 8 miesięcy.

 

Chcąc rozwiązać mój problem dowiedziałem się, że być może wina jest po stronie modułu a nie Arivy 210 Combo.

Bo ponoć nowe moduły tzn te które teraz wydają w punktach CP działają bez zarzutu

Swoją drogą ten błąd jaki moduł wyrzuca na Arivie 210 przy jednoczesnym korzystaniu z nc+ i CP to chyba tylko u mnie występuje. Nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety, usługa Multiroom w platformie nc+ to co najmniej dwa dedykowane dekodery od operatora, połączone ze sobą kablem sieciowym LAN. W przypadku posiadania własnego, niezależnego tunera, nie jest możliwe skorzystanie z Multiroom'u platformy nc+.

 

No przecież    sieć też można dostarczyć własnie powerline   transmitterem. Ja tak jade  mam spięte 3 tunery  i powerline dostarcza LAN i WAN i doskonale się sprawdza. Niestety  ITI  to  !@#$%  tam pracują i stosują archaiczny MR i tak trzeba sobie dzielić  na więcej niż 1 TV.  

Co do Polsatu  jak widzisz  to co opisałeś czyli łażenie z karta od czasu do czasu też także nie ma na linuxie i tutaj linux /oscam  ponownie góra  bo na obie karty spadają uprawnienia. No ale może dobrze że tak jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy jest możliwość wymiana modułu CI+ Cyfrowego Polsatu w trakcie obowiązywania umowy?

 

Możliwość taka jest, ale tylko w przypadku awarii modułu. Wymiana oczywiście również na moduł. Nie wiem, jak w przypadku wymiany modułu typu CI (starszego) na CI+ (obecnie oferowane). Musisz popytać. Zajrzyj też tu: :arrow:https://forum.satkurier.pl/topic/247-modu%C5%82-cam-ci-ci/ Być może tam znajdziesz odpowiedź.

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pisałem o tym w innych tematach

Mam Arivę 210 Combo i używam w niej [CA] nc+ (Cameleon) i [CI] Cyfrowy Polsat na module CI+

Problem polega na tym że moduł wydaje za dużo komunikatów tzn na niektórych kanałach wyskakuje błąd "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" mimo że kanał świeci z karty nc+.

Ustawienie dekoduj przez... nie bardzo pomaga, a jak już pomaga to polega to na tym że ten komunikat się pojawia i szybko znika ale odrazu znika też okno INFO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obawiam się, że winę za taką sytuację w twoim przypadku może ponosić twój tuner, a konkretniej jego oprogramowanie. :roll:

Dla porównania, ja mam tuner Ferguson Ariva 202E,  a w nim moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu w gnieździe modułu oraz kartę Smart HD+ w czytniku kart tunera.

I żadna taka sytuacja z komunikatem typu "tego kanału nie ma w twoim abonamencie" u mnie nie występuje. Taki komunikat w ogóle się u mnie nie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...