Skocz do zawartości
  • 0

Jaki dekoder jednocześnie do nc+ i Cyfrowego Polsatu?


Feniks1983
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

jestem abonentem nc+ i posiadam kartę po Cyfrze+ (chyba nazywa się kameleon, ta z ostatnich jakie dawali przed fuzją). Teraz chciałbym mieć też Cyfrowy Polsat razem z nc+ na jednym dekoderze. Oczywiście, dekoder chciałbym żeby był z dyskiem i żeby można było na Nim jeden program nagrywać a inny oglądać. Rozumiem, że jeśli chcę mieć Cyfrowy Polsat, to musiałbym kupić moduł CI, tak? Czy takie moduły są obecnie jeszcze w sprzedaży w CP? Jeśli tak, to który dekoder/tuner będzie najlepszy, aby obie te telewizje mieć na jednym TV? Co do ceny to nie chciałbym oczywiście jak najlepszy dekoder za jak najmniejsze pieniądze, ale nie znam się na tym w ogóle więc zdaje się na Wasze propozycje również jeśli chodzi o cenę.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Komunkat  idzie z Cama    . Właśnie dlatego ich nie znosze  i wole samą karte mieć w czytniku.     Jeśli mamy 2  moduły   1  Polsat i drugi z NC+  to tak będzie a jak ktoś ma tylko 1 CI /CI+ z POlsatu a karte w czytniku to tak nie będzie. To ciekawe jak ktoś ma MR w Polsacie  i takie komunikaty ma i na dodatek regularnie lata  do głownego dekodera by zaaaktualizować karte.  Ładnie wtedy czytnik kart w dekoderach będzie miał  luzy od tego stałego wkładania i wyjmowania  i zarysowane chipy na karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obawiam się, że winę za taką sytuację w twoim przypadku może ponosić twój tuner, a konkretniej jego oprogramowanie. :roll:

Dla porównania, ja mam tuner Ferguson Ariva 202E,  a w nim moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu w gnieździe modułu oraz kartę Smart HD+ w czytniku kart tunera.

I żadna taka sytuacja z komunikatem typu "tego kanału nie ma w twoim abonamencie" u mnie nie występuje. Taki komunikat w ogóle się u mnie nie pojawia.

202E ogólnie ma dobre opinie

Jeśli chodzi o nowsze modele to wszyscy narzekają na 253

Polecacie bardziej 250 czy 252?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ciekawe jak ktoś ma MR w Polsacie  i takie komunikaty ma i na dodatek regularnie lata  do głownego dekodera by zaaaktualizować karte.

 

Widać, że nie masz za bardzo pojęcia o zasadzie działania usługi Multiroom w Cyfrowym Polsacie. :P

 

 

 

Polecacie bardziej 250 czy 252?

 

252-ka różni się od 250-tki tylko tym, że ma wbudowaną głowicę DVB-T/T2, natomiast 250-tka ma "tylko" głowicę DVB-T. Reszta to to samo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm, czemu nietypowy zestaw? Mam moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu wraz ze sparowaną z nim kartą jako urządzenie główne oraz dekoder HD3000 ze sparowaną z nim kartą jako urządzenie dodatkowe w usłudze Multiroom. Taka konfiguracja jest przez Cyfrowy Polsat jak najbardziej dopuszczalna i możliwa. Z modułu CAM można korzystać albo we własnym zewnętrznym tunerze satelitarnym albo bezpośrednio w telewizorze z wbudowanym tunerem satelitarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To czemu nie można dostać tego o czym mówisz   na teraz  z ich strony?  Przy wyborze samego CAM  już nie dobierzesz   MR.

 

Najwyraźniej oferta dostępna za pomocą strony internetowej została już zmieniona.

Udaj się do APS-u Cyfrowego Polsatu i tam popytaj. Przypuszczam, że w APS-ie wzięcie zestawu moduł CAM + Multiroom (dekoder HDx000) nadal jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,
nie chcę zakładać nowego tematu więc podepnę się pod ten, gdyż dotyczy prawie tego samego.
Otóż chcę kupić dekoder do obsługi nc+ i Cyfrowego Polsatu najlepiej na linuxie z możliwością sharingu po lanie. Czy jeżeli teraz polsat daje modułu CI+ to muszę szukać dekodera CI+ czy może być CI?
Aktualnie mam nc+, dwie karty cameleon i dekodery GM990 oraz nboxa - oba na E2.
Przeglądałem wiele wątków i nie jestem do końca pewny oto moje warianty:
1. Ferguson Ariva 253 Combo - ma wbudowany serwer cam, ale przeczytałem, że nie przesyła uprawnień ze slotu CI - wie ktoś coś na ten temat aktualnie?
 2. Openbox S10 HD PVR - drugi tani tuner ponoć z obsługą protokołów camd, ale czy może być serwerem?
3. VU+ Solo SE v.2
4. AB IPBOX  Prismcube Ruby XBMC
5. Golden Interstar XPEED LX2

Interesuje mnie dekoder z najprostszą obsługą - najlepszy byłby linux z oscamem, gdyż aktualnie tak dzieliłem nc+ w domku dla mnie i dla teściów. Dokładając CP chciałem dekoder dla siebie, nboxa zostawić teściom i drugi dać dla dzieci.
 Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tuner satelitarny z punktu 3 w wersji 2 x dvb-s2. Możesz też cos z Miraclebox w wersji czytnik wejscie na moduł i 2 x dvb-s2 wybrac

Poza tym mając dekoder na linux to żal korzystac z karty polsatu w module CI/CI+

Moduł jest jednostrumieniowy i nic więcej niż oglądanie kanału na raz nie zrobisz.

Co innego jak karta jest w czytniku - hulaj dusza ograniczen nie ma.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No, ok. Ale mi tylko chodzi o oglądanie na dwóch (lub w przyszłości na trzech) telewizorach. Jakieś inne bajery w stylu nagrywanie mnie nie interesują.

 

Jak karta w czytniku? Przecież karty CP są parowane i tylko to zadziała na ich dekoderach, a po dwa dekodery to mi się to nie widzi. Głównie chodzi o teściów. A poza tym multiroom polsatu jest uciążliwy - tzn. przekładanie kart z dekoderów - z tym też by nie było problemu, gdyż to będzie w jednym domu, ale chciałbym, żeby to śmigało na jednym dekoderze.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak karta w czytniku? Przecież karty CP są parowane i tylko to zadziała na ich dekoderach

 

Zgadza się. Jednak istnieje pewien "magiczny" sposób na zastosowanie karty Cyfrowego Polsatu bezpośrednio w czytniku tunera z Linuksem, mimo jej parowania z dekoderem / modułem CAM Cyfrowego Polsatu. Ale w zasadzie nie jest to legalne i to też nie jest odpowiednie forum na dyskusje o szczegółach tego procederu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Jestem abonamentem nc+ i ze względu utraty praw do Ligi Mistrzów, a także problemów z moim starym tunerem Globo, chciałbym kupić jakiś tuner, na którym mógłbym oglądać dwie platformy (nc+ i Cyfrowy Polsat).

Przed wszystkim chodzi mi, żeby tuner był stabilny, nie wieszał się i szybko przełączał kanały. To wszystko. Nie potrzebuję nagrywania i jakiś innych rzeczy.

Budżet max 1200 zł.

Z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Karta od Cyfry to chyba Camel, modułu jeszcze nie mam.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Vu Solo SE v2 - cena około 800 zł - dwie głowice sat - wejście na kartę ( Cameleon ) + moduł CI+ Polsatu działa. Dekoder na Linux - E2.

 

Vu Uno 4K - cena około 1200 zł - dwie głowice sat - wejście na kartę ( Cameleon ) + moduł CI+ Polsatu działa. Dekoder na Linux - E2.

 

Ferguson Ariva 202 - wejście na kartę ( cameleon ) + moduł CI+ Polsatu - dekoder z zamkniętym oprogramowaniem - cena około 300 zł max.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Komunkat  idzie z Cama    . Właśnie dlatego ich nie znosze  i wole samą karte mieć w czytniku.     Jeśli mamy 2  moduły   1  Polsat i drugi z NC+  to tak będzie a jak ktoś ma tylko 1 CI /CI+ z POlsatu a karte w czytniku to tak nie będzie. To ciekawe jak ktoś ma MR w Polsacie  i takie komunikaty ma i na dodatek regularnie lata  do głownego dekodera by zaaaktualizować karte.  Ładnie wtedy czytnik kart w dekoderach będzie miał  luzy od tego stałego wkładania i wyjmowania  i zarysowane chipy na karcie.

 

Tzn tutaj piszesz że jeśli ktoś ma 2 moduły CI to będą mu się gryzły wysyłając użytkownikowi sprzeczne komunikaty.

A niby jeśli ktoś ma kartę w CA i jeden moduł CI to że nie powinno być problemu.

Akurat Arivy od Fergusona nie bardzo są przystosowane do obecnych Polsatowskich modułów.

 

Ariva 250 kompletnie się do tego nie nadaje.

Świeci kanał np. Nick Junior bo masz go w abo nc+ a wyskakuje ci komunikat modułu "Polsatu że tego kanału nie masz abonamencie"

 

Ariva 210 uciągnie problem na sofcie 1.27 - chociaż są małe problemy, nieraz znika okienko INFO ale nie ma komunikatów o braku kanału w abo

Bo na sofcie 1.31 mamy coś takiego jak na filmie - znika okienko PILOT z informacjami o audycji

(od 0:30 gdy próbuję włączyć kanały wspólne nc+ i CP czyli TNT HD i CBS Europa HD)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Chciałbym, tak jak w temacie, mieć te dwie TV cyfrowe na jednym dekoderze z nagrywarką. Czy jest to możliwe i jeśli tak jaki sprzęt polecacie? I jaką antenę muszę posiadać żeby wszystko chodziło i się nie zacinało? Jestem nowy w temacie.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...