Skocz do zawartości
  • 0

Jaki dekoder jednocześnie do nc+ i Cyfrowego Polsatu?


Feniks1983
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

jestem abonentem nc+ i posiadam kartę po Cyfrze+ (chyba nazywa się kameleon, ta z ostatnich jakie dawali przed fuzją). Teraz chciałbym mieć też Cyfrowy Polsat razem z nc+ na jednym dekoderze. Oczywiście, dekoder chciałbym żeby był z dyskiem i żeby można było na Nim jeden program nagrywać a inny oglądać. Rozumiem, że jeśli chcę mieć Cyfrowy Polsat, to musiałbym kupić moduł CI, tak? Czy takie moduły są obecnie jeszcze w sprzedaży w CP? Jeśli tak, to który dekoder/tuner będzie najlepszy, aby obie te telewizje mieć na jednym TV? Co do ceny to nie chciałbym oczywiście jak najlepszy dekoder za jak najmniejsze pieniądze, ale nie znam się na tym w ogóle więc zdaje się na Wasze propozycje również jeśli chodzi o cenę.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam

od razu przeproszę

chce mieć wszystko w jednym dekoder-ku

nc+ oraz cyfrowy polsat

poproszę o podpowiedz

bo czytam i już mam mętlik

co i gdzie najlepiej zakupic

co w Polsacie

co w nc

i jaki dekoder żeby wyczystko działało bez zarzutu

no moze polsat z mr by sie ndalal

poproszę o konkretne podpowiedzi

nie chce ustawiać klocków z dekoderów platform

pozdrawiam i z gory dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wypada ustalić czym dysponujesz.

Jak masz Kartę po cyfrze+ to i tak zapewne niedługo zostaniesz zmuszony do ich dekodera.Jedyne rozwiażanie to:

1. Umowa z modułem CI+ CAYMAN.Moduł jest o tyle wybredny ze działa tylko w niektórych dekoderach: Potwiedzę działanie w Dekoderach VU+ z serii 4k.Solo 4k Uno 4k i inne. Oraz nowym dekoderze dreambox 900uhd

 W wypadku Cyfrowego Polsat rozpiętość dekoderów które wspierają moduł CI Polatu jest naprawdę spora.Dużo większa . Nawet dekodery HD   go   wspierają.

 

Dla ciebie na dziś najlepsza opcja to chyba jedynie:

 

Dekoder z dwoma wejsciami CI+ czyli coś z VU+ 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

od razu przeproszę

chce mieć wszystko w jednym dekoder-ku

nc+ oraz cyfrowy polsat

poproszę o podpowiedz

bo czytam i już mam mętlik

co i gdzie najlepiej zakupic

co w Polsacie

co w nc

i jaki dekoder żeby wyczystko działało bez zarzutu

no moze polsat z mr by sie ndalal

poproszę o konkretne podpowiedzi

nie chce ustawiać klocków z dekoderów platform

pozdrawiam i z gory dziękuje

Przy odpowiedniej karcie NC+(conax)można korzystać  z niej w czytniku.Podobna możliwość jest też i w CP przy odpowieniej karcie.W NC+ przy tej karcie nie będziesz korzystał z 4K.Więc nie potrzebny jest sprzęt z miejscem na dwa moduły Cam(taki sprzęt jest dość drogi E2)Ogólnie szukaj informacji na innych forach bo pomimo że będziesz płacił abonament to przeba wykonać pewne zabiegi które nie są do końca legalne.Ale i nie legalnym jest korzystanie z NC+ jaki i CP za granicami naszego kraju a jak to wygląda każdy wie.Nawet operatorzy na to oczy przymykaja.Moduły w jednej i drugiej platformie są jednostrumieniowe więc straszy kastrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wypada ustalić czym dysponujesz.

Jak masz Kartę po cyfrze+ to i tak zapewne niedługo zostaniesz zmuszony do ich dekodera.Jedyne rozwiażanie to:

1. Umowa z modułem CI+ CAYMAN.Moduł jest o tyle wybredny ze działa tylko w niektórych dekoderach: Potwiedzę działanie w Dekoderach VU+ z serii 4k.Solo 4k Uno 4k i inne. Oraz nowym dekoderze dreambox 900uhd

 W wypadku Cyfrowego Polsat rozpiętość dekoderów które wspierają moduł CI Polatu jest naprawdę spora.Dużo większa . Nawet dekodery HD   go   wspierają.

 

Dla ciebie na dziś najlepsza opcja to chyba jedynie:

 

Dekoder z dwoma wejsciami CI+ czyli coś z VU+ 4k.

W chwili obecnej ( chce zrezygnować z pudelek )

mam nc+ -- karta conax i mr z karta cayman

polsat - - karta nagra 

i chcialbym wszsytko w jednym 

zróbmy tak jakbym miał dopiero zacząć korzystać z sat

co i jak krok po kroku. 

Edytowane przez goldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

czerstwy dał wskazówki. Pytanie ile chcesz wydać na tuner? Nie wszystko na tym forum można napisać, ale jeśli chodzi o NC+ to najpewniejszym będzie moduł od NC+ i tuner z kieszenią na moduły CI+ ,a polsat to inna historia ,ale nie to forum. Wszystko zaczyna się od jednego pytania ile chcesz wydać na tuner. Pytanie ,czy to ma być prosty tuner HD ,czy bardziej z "bajerami" .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Vu Duo 2 trzyma cenę koło 1000 zł za używany :mrgreen:

Atemio - Miraclebox można kupić taniej a nie odbiega od Vu Duo 2. Jeśli dekoder HD wystarczy to wybór z tych 3 opisanych wyżej.

 

Ja się zastanawiam nad GigaBlue UHD Quad 4K - nowy to cena około 1400 zł. Rozterki pomiędzy Vu Ultimo 4K ( dwa wejścia na moduł CI/CI+ cena 2200 zł )l ub Vu Uno 4K SE ( tu tylko jedno wejście na moduł CI/CI+ )

 

ciGigaBlue-UHD-Quad-4K.png

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem darować sobie opisywanie Gluta( przepraszam gigablue) Ale odpowiem jak to wygląda z modułem CI+ NC+

 

Nie działa moduł nawet nie jest inicjowany.Niema znaczenia jaką platformę PL wsadzę dekoder bardzo sie przegrzewa.Oscam na nim potrafi zaliczać zwis bez powodu po 40x na dobę.Wsparcie tego badziewia ze strony producenta jest zerowe. Gigablue HD również. Walcząc z conax i gigablue HD poległem koleś zakupił VU i ma spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Taa i zapewne ten za 1600 zł.Nic nie mam do tego odbiornika ale nie w takiej cenie.Za takie pieniądze myślę że można mieć dużo lepszy odbiornik lub podobny a w dużo mniejszej cenie.Druga sprawa to on chyba ma tylko jedno wejście na moduł cam i czytnik niby Conax ale Conax w module jest chyba parowany choć pewnien nie jestem jakoś nigdy mnie te karty nie interesowały może kiedyś jak nie będzie Cameli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapytaj czy miała z tego typem sprzętu styczność.Jak nie to czy ma siłę i samozaparcie by poświęcić mu dużo czasu by go poprawnie użytkować.Chyba że pójdzie na latwiznę i będzie jechać na tym co jej wgrają i poustawiaja w sklepie.

 

Rozmawiałem z nią i jest zielona (z dekoderami a tym bardziej z systemem Linuks). Musi i tak zainwestować w antenę bo ma małą tą jeszcze z Wizji TV.  Ma dwa telewizory i postanowiła że będzie mieć dwa dekodery w jednym moduł nCam nc+ a w drugim moduł CP+ plus kartę Smart HD+

 

Szkoda że ten dekoder http://www.hollex.pl/odbiorniki-uhd-4k/2562-odbiornik-technisat-digit-isio-stc-uhd-4k-black nie ma dwóch gniazd CI+ bo jest ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozmawiałem z nią i jest zielona (z dekoderami a tym bardziej z systemem Linuks). Musi i tak zainwestować w antenę bo ma małą tą jeszcze z Wizji TV.  Ma dwa telewizory i postanowiła że będzie mieć dwa dekodery w jednym moduł nCam nc+ a w drugim moduł CP+ plus kartę Smart HD+

 

 

 

 

W takim rozwiązaniu to polecam 2 x Vu+ Uno 4K i ma spokój ;)

Soft VTi - oscam z feed - raz skonfigurowany i działa co ma działać.

 

PS napisz do mnie na PW w/s dekoderów.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...