Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj gościem ''Programu Telewizyjnego'' w Radiu TOK FM była pani Katarzyna Janowska - dyrektor TVP Kultura i prowadząca ''Hali Odlotów'', w której m.in. zapowiadała w wakacje ''Teatr Sensacji Kobra'', programy o 4 czerwca oraz program prowadzony przez Szewacha Weissa. Powiedziała dlaczego TVP Kultura ma słabą oglądalność, oraz była mowa o kulisach programu ''Hala Odlotów''. Nie zabrakło również zapowiedzi nagrody TVP Kultura ''Gwarancja Kultury''.

 

W audycji również było o tym ''Skąd TVP Kultura ma fundusze pieniężne?'', gdzie również można było się dowiedzieć, że TVP Kultura najwięcej wydaje na własne programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1982misiek

Tutaj się z tobą zgadzam. Co do sytuacji TVP Kultura to jest gorsza, a oto przykłady:

 

-Wciąż te same powtarzane polskie filmy (głównie koprodukcji TVP).

-Podwójna emisja filmów TVP w godzinie porannej i popołudniowej.

-W kółko wciąż powtarzane filmy Andrzeja Barańskiego, Jana Jakuba Kolskiego, Braci Kondratiuków i Woody'ego Allena (np. wczorajsza emisja jego filmu ''Koniec z Hollywood'').

 

TVP Kultura w latach 2005-2011 była dużo lepsza, a w chwili obecnej to tylko powtórki, powtórki i jeszcze raz powtórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie wtedy było lepsze? Filmy, programy? Aż sprawdziłem program, nie widzę różnic

http://www.teleman.pl/program-tv/stacje ... ra?hour=-1

http://www.teleman.pl/program-tv/stacje ... 2010-04-08

http://www.teleman.pl/program-tv/stacje ... 2008-04-08

Żeby było zabawniej 6 lat temu dokładnie 8 kwietnia w programie TVP Kultura też był teatr tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju TVP Kultura po raz kolejny będzie emitować filmy typu ''Pułkownik Kwiatkowski'', ''Persona non grata'' (w którym wystąpił przyjaciel Władimira Putina - Nikita Michałkow), oraz filmy Woody'ego Allena i Andrzeja Barańskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jest tak źle? Poza oczywistą odpowiedzią - KASA, jest jeszcze jedna - POLITYKA. Dużo wysiłku nie trzeba żeby sprawdzić CV kierownictwa. Porównajmy Panią Janowską z Panem Koehlerem. Oboje skończyli polonistykę i na tym podobieństwa się kończą. Janowska wydała kilka książek, większości to wywiady, zawsze z współautorem, jakby ktoś musiał ją prowadzić za rączkę.

Koehler to co innego. Jego dorobek jest dość bogaty i co ważniejsze potrafi coś sam zrobić. Pisał lub pisze do Arcan, Presji i Frondy.

 

Krótko mówiąc, prawicowca z nadania Pis zastąpiła lewicówa z polecenia PO. Jak to się odbija na ramówce, tego nie wiem. Wiem że programy własne np. Hala Odlotów są dość stronice i mi się nie podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne filmy-powtórki TVP Kultura w maju, m.in. ''Chopin: Pragnienie miłości'', ''Podkręć jak Beckham'', ''Pajęczarki'' i ''Zona. Teren Prywatny''.

Przecież film "Zona Teren Prywatny" leciał kilka dni temu, oszaleli z tymi powtórkami czy jak, a w święta znowu m.in "Katyń: i "Tatarak", ile razy można powtarzać te filmy w tak krótkich odstępach czasu, Ja tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest obecna polityka TVP Kultura - wieczna emisja powtórek. Za kadencji panów Kapuścińskiego i Koehlera sytuacja TVP Kultura była moim zdaniem w porządku - stacja się rozwijała i miała wiele praw do emisji filmów. W chwili obecnej to brak słów co do TVP Kultura. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawiodłem się na TVP Kultura, ponieważ podczas emisji filmu ''Vicky Cristina Barcelona'' nie dodano oryginalnego dźwięku oraz napisów.

 

W maju będzie również w TVP Kultura film ''Ucieczka z kina Wolność'', gdzie wg. strony TVP dla prasy będzie emitowany w 4/3, który wciąż jest stosowany w krajach WNP, Mongolii czy Korei Północnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiodłem się na TVP Kultura, ponieważ podczas emisji filmu ''Vicky Cristina Barcelona'' nie dodano oryginalnego dźwięku oraz napisów.

 

W maju będzie również w TVP Kultura film ''Ucieczka z kina Wolność'', gdzie wg. strony TVP dla prasy będzie emitowany w 4/3, który wciąż jest stosowany w krajach WNP, Mongolii czy Korei Północnej.

Gdzieś na jakimś forum czytałem wypowiedź pracownika tvp kultura na temat oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Z tego względu, że są FTA nie mogą emitować filmów w oryginale, muszą one być "przykryte" polską wersją (jakaś taka dziwna licencja). Poza tym w tvp taniej wychodzi im wgranie lektora niż wgranie napisów (to dla mnie jest paranoja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Kultura w czerwcu będzie planować cykl ''Filmy o wolności''. A oto lista filmów, które zostaną wyemitowane:

 

''Psy'', reż. Władysław Pasikowski - emisja 2 czerwca, godz. 20:10.

''Kraj świata'', reż. Maria Zmarz-Koczanowicz - emisja 3 czerwca, godz. 20:10.

''Gry uliczne'', reż. Krzysztof Krauze - emisja 4 czerwca, godz. 20:10.

''Ucieczka z kina Wolność'', reż. Wojciech Marczewski - emisja 5 czerwca, godz. 20:10.

''Sauna'', reż. Filip Bajon - emisja 6 czerwca, godz. 20:10.

 

Wśród nowości będzie m.in. koncert Tori Amos - Live From NY (emisja 2 czerwca, godz. 23:45) i nagrodzony Oscarem film ''Spaleni słońcem'', reż. Nikita Michałkow (emisja 5 czerwca, godz. 22:30).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Kultura w czerwcu planuje takie filmy-powtórki jak m.in. ''Tatort: Podróż do śmierci'', ''Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza'', ''Deja Vu'', ''Lepiej być piękną i bogatą'', ''Pajęczarki'', ''Kameleon'', ''Drzazgi'' i ''Tato''. Także stacja odzyskała prawa do filmu ''Uprowadzenie Agaty'' - reż. Marek Piwowski, gdzie również po długiej nieobecności obejrzymy film ''Przypadek Pekosińskiego'', reż. Grzegorz Królikiewicz.

 

W czerwcu także pojawią się pasma ''Wieczór Kinomana'' i ''Powrót do ulubionych?'', oraz pojawi się również polski film dokumentalny pt. ''Arizona''. Wśród premier będą film ''Wszystko w porządku'' i serial ''Kryptonim MORD''.

 

Także wreszcie zniknie podwójna emisja polskich filmów rano i popołudniu od poniedziałku do piątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...