Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 210 Combo


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wieczorem musiałem uruchomić 10 razy tuner zeby złapał kanały.

W między czasie ustawienia fabryczne, od nowa szukanie kanałów.

Jutro jeszcze go rozkręcę odkurzę itd

 

Jeszcze to info o planowanej walce nc+ z Cameleonami i inwestycja w nowy podobny tuner staje pod znakiem zapytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już pudełka i karty gwarancyjnej, nie mogę znaleźć.

Tylko paragon i plombę gwarancyjną na tunerze

Dzisiaj tam zadzwonię do Fergusona, wyślę tuner, żeby zobaczyli w czym problem i czy opłaca się naprawiać.

 

Edit:

Wysyłam tuner i za kilka dni się okaże w czym problem i czy tanio można naprawić.

Narazie pozostaje mi się męczyć z modułem CP w telewizorze LG, a co za tym idzie brakiem możliwości zmiany listy kanałów oraz kartą Cameleon w poczciwym Philipsie 6010 (bez kanałów MPEG-4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko za rok skończy mi się umowa i jak nie będą chcieli mi przedłużyć z dwoma Cameleonami to będzie lipa,

bo wtedy to na takim Ferdku będę mógł oglądać co najwyżej Cyfrowy Polsat na module + DVB-T oglądać.

A w tej chwili jest spoko rozwiązanie. Masz na jednym tunerku nc+ i Cyfrowy Polsat. Do tego DVB-T i niekodowane z Astry i nic Ci więcej nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Otrzymałem maila (treść poniżej)

Czy dla mojej Arivki 210 Combo też jest oprogramowanie z tych 3 wymienionych?

 

 
Już jest aktualizacja do Twojej Arivy.

Dostępna jest nowa wersja oprogramowania sprzętowego. Wprowadza ona wiele usprawnień i poprawek błędów zgłoszonych dotychczas przez użytkowników. Dziękujemy wam za pomoc w rozwoju naszych produktów i zalecamy aktualizację do nowej wersji.

 

  • dla model Ariva 52E, 102mini, 102E, 202E, 150Combo, 152Combo, 250Combo, 252Combo, wersja: 1.27B9
  • dla modelu Ariva 103, 103mini, 203, wersja: 1.28B8
  • dla modelu Ariva 153Combo, 253Combo, wersja: 1.29B8

 

  •  
Edytowane przez DamPrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Takie problemy mają wszyscy z epg na własnych dekoderach, jak ci to przeszkadza to dedykowany dekoder, zmiana na nowszy model nic nie wniesie, nawet te na Linuks za 4k zł mają problemy z epg na niektórych kanałach, to sprawdzałem na 10 różnych dekoderach, różnych producentów.

 

EDIT:

Jest stosowny temat na forum o epg, tam to jasno Admin opisał, problem leży producentom dekoderów i nadawcą, nowe modele też mają problemy z epg, z tych budżetowych Feruson Ariva model dowolny 2xx/1xx najlepiej sobie radzi z epg, to co powinno mieć epg masz więc pass.

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Mam problem z odbiorem kanałów z transpondera 10834.00 na HotBird

Tuner Ferguson Ariva 210 Combo

To ten transponder gdzie są TVP Sport HD, Sportklub, TVP ABC itp

Jakość sygnału 0-20%

Reszta transponderów chula u mnie bardzo dobrze (ten chyba z Eurosportem 1 HD też zacina ale tylko trochę)

 

Z tego samego konwertera na drugim dekoderze (Sagem od nc+)  kanały z tego tp. chodzą bez problemu

 

O co chodzi ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Od jakiegoś czasu mam problem z tym dekoderem , a konkretnie z nagraniami , mianowicie nagrania można swobodnie odtworzyć na dekoderze ale to też do czasu ponieważ po jakimś czasie pozostaje po nich tylko czarny ekran , natomiast na komputerze w ogóle nie dają się odtworzyć a ts doctor wywala " scrambled packets detected" co skutkuje tym , że nic nagraniami nie można zrobić . Dodam ,że nagrywam na pendrive  , jakiws pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak nie ma karty Cameleon w tunerze to różnica jest taka że na tych kanałach nie ma obrazu a komunikat o braku uprawnień świeci.

Po prostu moduł tam rządzi w tunerze i on stwierdza czy kanał ma uprawnienia czy nie niezależnie od tego czy kanał chodzi czy nie.

Chodzi o kanały, kóre mają kodowanie i nC+ i CP jednocześnie a których nie mam w abonamencie CP (Eurosport 2 HD, Orange Sport, TVP Sport HD, Polsat Film HD, Nat Geo HD itd.)

Bo na kanałach które są tylko w nC+ nie ma takich komunikatów (paczka Canal+, ale Kino+, MiniMini+, Planete+ itd.)

 

Tak się zastanawiam czy mój problem nie jest związany ze splitterem...

To starszy model na tzw. Pic-u z kartą Turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...