Skocz do zawartości

Ekstraklasa TV


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie w TVN24 mówili o projekcie stworzenia "telewizji" która od piątku do poniedziałku transmitowałaby na żywo wszystkie mecze ekstraklasy i udostępniała sygnał wszystkim chętnym kablówkom i platformom cyfrowym.

Dzięki temu mecze mogłoby oglądać więcej ludzi a i sama spółka Ekstraklasa zarobiłaby więcej.

Właściwie jestem za.

 

EDIT: Właśnie zauważyłem że jest o tym mowa w wątkach sportowych, których nie czytam. Temat albo usunąć albo ciągnąć go dalej tutaj.

 

Edycja RafiX: Dopisałem znak zapytania w nazwie tematu, dzięki temu widać, że nowy projekt jest dopiero w fazie pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że takie rozwiązanie z punktu widzenia widzów byłoby ok. Mecze Ekstraklasy, II liga, taki kanał we wszystkich platformach, plus kablówki. Może jeszcze jakiś mecz kolejki w "otwartej" TV :-) Tylko nie do końca jestem przekonany, że kluby na tym więcej zarobią, zwłaszcza kluby mniej medialne (na pewno mniej widzów będzie na trybunach, mniej reklamodawców na stadionach) Poza tym kwestia sprzętu do transmisji, komentatorów itd. Z tego co pamiętam Bundesliga myślała nad takim projektem, jednak zdecydowała się sprzedać prawa stacjom komercyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest bardzo dobre i jeszcze bardziej opłacalne dla polskich klubów.

Gdyby ten kanał kosztował tylko 5zł/miesiąc i wziąłby go 1 mln osób, to mamy 5mln zł miesięcznie, czyli 60mln rocznie. C+ płaciło do tej pory 53 mln za sezon, a mówi się, że kwota na 2008-11 będzie niewiele wyższa.

 

Jednak ten kanał i tak nie powstanie, bo się będą bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest bardzo dobre i jeszcze bardziej opłacalne dla polskich klubów.

Gdyby ten kanał kosztował tylko 5zł/miesiąc i wziąłby go 1 mln osób, to mamy 5mln zł miesięcznie, czyli 60mln rocznie. C+ płaciło do tej pory 53 mln za sezon, a mówi się, że kwota na 2008-11 będzie niewiele wyższa.

 

Jednak ten kanał i tak nie powstanie, bo się będą bać.

 

Heh, jak ja bym chciał prowadzić firmę bez żadnych kosztów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ty z tych reklam dostaniesz? Na waciki starczy :D

W TVN24 mówili, że jak OE strworzy kanał, to nawet 15 mln ludzi bedzie mogło oglądać, a jak jakaś platforma na wyłącznośc to ledwie kilkaset tysięcy. Owszem jak ich śmieszna :wink: platforma by kupiła OE to kilkaset tysięcy, ale jak Cyfra to 3 miliony, o CP nie wspominając :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jak kogoś nie stać na pakiet z Canal+, to często wybiera CP i ich pakiet Mini lub inny, tańszy niż w C+. Tak już jest, że jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

 

Natomiast też nie wiadomo, czy jak powstanie kanał z OE to, czy któraś z platform nie wykupi wyłączności na ten kanał. Wszystko jest nadal niejasne i jak zwykle chodzi w tym wszystkim o kasę.

 

Jedno jest pewne i tak za ten cały bajzel my zapłacimy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak rozwiązali by sprawę transmisji wszystkich meczów? Większość odbywa się w tym samym czasie. Więc musiała by powstać mini platforma z kilkoma kanałami. W dodatku transmisje musiały by być w SD i HD.

Może i zysk Ekstraklasa S.A. miała by większy ale skąd wzięłaby sprzęt na transmisję, miejsce na satelicie itd. No chyba że zlecą to C+ :D Czyli C+ zarobiłoby dodatkowo. Oprócz zysków ze sprzedaży abonamentu na OE w swojej platformie (z przyzwyczajenia dotychczasowi klienci na pewno zostali by) , jeszcze zarobi na produkcji transmisji a może i nawet za udostępnienie miejsca na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten pomysł podoba, mimo, że mam na obecną chwilę "Canal+" i myślę nawet, że wszystkie znaczące ligi (siatkarska kobiet i mężczyzn, koszykówka, żużel itp.) powinny pomyśleć nad takim rozwiązaniem (wtedy mecze mógłby oglądać każdy i nie musiałby się wkurzać, że nie ma "Canal+", "Polsatu Sport", "nsportu", albo "TVP Sport" :D - inna sprawa, że wszystkie platformy dałyby te "ligowe" kanały w wyższych pakietach na pewno...) :D!

 

Co do realizacji transmisji, to to byłby chyba najmniejszy problem, bo tak jak ktoś wspominał możnaby to zlecić którejś z platform, albo nawet wprowadzić zasadę rotacji, tzn., że każda z platform odpowiada za realizację iluś kolejek i wtedy nikt nie byłby pokrzywdzony (wszyscy by zarobili :D!) :D!

 

To byłoby (według mnie rzecz jasna) rozwiązanie idealne, ale realnie myśląć nierealne (jakoś nie mogę sobie wyobrazić, żeby platformy nie walczyły o to, żeby w reklamach móc mówić/pisać: "Orange Ekstraklasa TYLKO u nas !" :D )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na pewno, przeciez oni płacą za prawa więc nie dadzą za darmo ludziom oglądac, bez przesady, to nie to państwo :D

Wcale bym się nie zdziwił (o ile kanał by powstał), jeśli Cyfra by go dała razem z C+. Przeicież kosztowałoby to Cyfre dużo mniej, i zachęciłoby to do zakupu C+.

Oczywiście popieram przedmówce kanał niepowstanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w magazynie Orange Ekstraklasa na TVN mówili o kanale EkstraklasaTV

Prawdopodobnie ten kanał będzie miał większe zyski jak będzie dostepny dla kilku milionów ludzi niz dla kilkuset w Canal+:)

Powiedzieli tez że zalezy im tylko na kasie bo jak kluby dostaną niej to będzie lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...