Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W październiku kolejne seriale z Cartoonito wylatują (i dobrze) zamiast tego będą dodatkowe emisje toma i Jerry'ego i Zwariowane Melodie. No ale co z tego jak dłuższego czasu emitują cały czas tylko wybrane odcinki (chodzi o toma i jerry'ego i ZM z przed 1948r). I tu już nie chodzi o rosyjski dubbing. Tu zapewne chodzi o stracone prawa do emisji wszystkich odcinków. Cartoon Network też w ostatnim czasie emitował tylko wybrane odcinki T&J a przecież nic tu z Rosją nie jest związane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Melodii to już jest TV Puls 2 i słusznie. No bo, jakby nie patrzeć emitowane są kreskówki, których nie było w Cartoon Network, i w Boomerangu. Ale w sumie też chodzi o to, że Ruscy nie do wszystkich kreskówek ZM z ery pre-1948 zrobili dubbing, więc... Tu też chodzi o kwestie takie, że 2x2 emitował niektóre kreskówki Zwariowanych Melodii już w wersjach odnowionych z przywróconymi napisami (skąd brany jest rosyjski dubbing na zlecenie Warnera), a np.: w Polsce niektóre kreskówki tj.: Zaułek kociej muzyki z 1948 r. leciały w wersji reedycyjnej (w 2005 r. dopiero zremasterowane i z przywróconymi napisami wydane na DVD), więc chodzi też pewnie o kwestię montażu.

Z grubsza dubbing rosyjski do kreskówek Toma i Jerry'ego jest brany z wydań DVD, więc nie rozumiem podejścia Turnera by tylko brać 56 zamiast 161 kreskówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenzurowanie blackface w Polsce jest bezsensowne... Jako dzieciak nigdy nie kojarzyłem sobie tego : political_correctness_has_640_13.jpg z czarnoskórym. W Polsce, bardzo rzadko można zobaczyć kogoś o innym kolorze skóry, tym bardziej, nie odważysz się z niego zaśmiać.

USA kiedyś była bardzo rasistowskim krajem i bardzo chce ten niemiły kawałek historii zatuszować.

Do papierosów nie mam zdania, jakoś jak byłem mały i widziałem Toma (Wilka też!) z papierosem, nie miałem "ciągoty" do nich.

A teraz, Turner cenzuruje wszystko, co ma związek z przemocą i krzywdą, co dziecku "bardzo łatwo naśladować daną sytuację"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy np. w 1 odcinku ,,eksmisja" czy też w odcinku ,, przekąska o północy" były jakieś czarne twarze czy papierosy ? Bo tych odcinków już bardzo dawno nie widziałem. A pani Toma nie ma tu nic do rzeczy bo jakiś odcinek widziałem z nią ostatnio na Boomerangu. Albo np. ,, Koncert na cztery łapki" nagrodzony Oskarem. Czy tam coś jest nie tak? Tych odcinków mógłbym dużo jeszcze wymienić. gdzie nie było żadnych czarnych twarzy i papierosów i innych dziwnych rzeczy które by mogły zaszkodzić dzieciakom a mimo to nie są emitowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i jest jeszcze odcinek który widuję na Boomerangu to ,,Wujaszek Pecos:. W nim również Tom popala cygaro. Więc @Sam E250 to nie jest do końca tak że emitują tylko część odcinków z powodu cenzury. Tu chodzi o coś zupełnie innego. A zresztą kiedyś był komunikat że mieli wyciąć tylko sceny, a nie że nie będą w ogóle tych odcinków emitować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nasz Cartoon Network też emitował ostatnio tylko wybrane odcinki. I chyba nawet te same co na Boomerangu. A przecież nasz Cartoon nic nie ma wspólnego z Rosją. Ciekawe jak wygląda sytuacja w Wielkiej Brytani czy za oceanem albo nawet w naszej starej wersji boomeranga znana jako PAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i jest jeszcze odcinek który widuję na Boomerangu to ,,Wujaszek Pecos:. W nim również Tom popala cygaro. Więc @Sam E250 to nie jest do końca tak że emitują tylko część odcinków z powodu cenzury. Tu chodzi o coś zupełnie innego. A zresztą kiedyś był komunikat że mieli wyciąć tylko sceny, a nie że nie będą w ogóle tych odcinków emitować.
Ciekawe dlaczego w Tomie i Jerrym nie ocenzurowano jeszcze fragmentu w limuzynie z odcinka "Kot miliarder", w którym Tom pali Cygaro, po czym podpala cygaro Jerryemu.... Oglądając ostatnio ten odcinek na Boomerangu tej sceny nie wycięto, podobnie jest z CN.

 

Scen z popalaniem cygara się nie czepiają, aż tak. Bo wiem, że po roku emisji powrócił Królik palce lizać z 1947 r. do Boomeranga bez cenzury. W Boomerangu początkowo też niewycinano odcinków z czarnymi twarzami, tj.: Mysz na Manhattanie, Kot Kasanova, Trzynastego w piątek z Toma i Jerry'ego (tam też przez pewne momenty, były czarne twarze).

 

A na przykład w Melodiach w Boomerangu się jeszcze doczepili kreskówki "My Favourite Duck" z 1942 r. z Daffy'm i Porky'm i ocenzurowali scenę, w której syn Orła coś gadał z ojcem, o tym żeby stuknąć Porky'ego. Dorzucam jeszcze moment z Kwakofobii usunięty, w którym Daffy mówił "Skonam ze śmiechu", przed dow[beep]m o sąsiedzie podlewającym ogródek benzyną (w polskiej wersji...). W tej kreskówce, gdy narrator kończy czytać historię rodzinki, od razu scena przechodzi do dow[beep]. Jeden gag i robi tyle problemów w Turnerze/w OFCOM-ie.

 

Tylko 50 odcinków ZM leci w Boomerangu, bo tyle zostało wyemitowanych w CN RSEE i emisja Melodii jest uzależniona właśnie od kolejnościk, w jakiej kreskówki szły w Cartoon Network Russia&SouthEast Europe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...